Ana SayfaTeknoloji HaberleriDoğru Saat Kaç ? Akıllı Telefonlara Yanlış "Kış Saat" Ayarı

Doğru Saat Kaç ? Akıllı Telefonlara Yanlış “Kış Saat” Ayarı

-

saat kaç

Akıllı telefonlar ve bilgisayarlar dünya genelinde uygulanan Kış saati uygulamasına geçerken Türkiye bu uygulamaya 8 Kasım’ın ardından geçecek ancak akıllı cihazlar bu ayarı otomatik yaptığından saatiniz yanlış olabilir.
Uzmanlar tarafından yapılan açıklamada kış saati uygulaması konusunda vatandaşlara uyarı yapıldı. Tüm dünyanın 1 Kasım’da kış saati uygulamasına geçeceğini fakat Türkiye’nin 8 Kasım’da geçiş yapacağını belirten uzmanlar saatlerin kontrol edilmesi gerektiğinin üstünü çizdi. Ülkemizde saatlerin dünya ülkelerinden daha geç geri alınacak olması, elektronik cihazlarda karışıklıkların yaşanmasına neden olabilir.

Özellikle akıllı telefonlar, otomatik saat güncelleme özellikleri nedeniyle kullanıcılar farkında olmadan saatleri 1 saat geri alabilir. Siz fark etmeden böyle bir şeyin olması işe ve randevulara geç kalmanıza neden olabilir bunu engellemek için “tarih ve saat” bölümüne giriş yapılarak, otomatik zaman güncellemesi özelliğinin kapatılması gerekiyor. Eğer çoktan yaptıysa o seçeneği kaldırıp yeniden ayarlamanız gerekecektir ve 8 Kasım tarihine kadar otomatik güncelle seçeneğini aktif etmeyin aksi halde yanlış dilimi güncelleyebilir. Uzmanlar, bu durumun bilgisayarlarda da otomatik güncellemeler nedeniyle problemler çıkartabileceğini hatırlatıyor. Bilgisayarınızda saat diliminiz gün ışığından yararlanma saatini gözlemliyorsa ve gün ışığından yararlanma saati değiştiğinde bilgisayarınızın saatinin otomatik olarak ayarlanmasını istemiyorsanız, “Saati Gün Işığından Yararlanma Saati için otomatik olarak ayarla” onay kutusunun seçili olmadığından emin olun.

Bilgisayar ve Telefonlarınız şuan çoktan değişiklikler yapmış olabilir. Otomatik zaman dilimi Ekim ayının son haftasının pazarı olarak kayıtlı olduğundan elektronik cihazlar güncelleştirmeleri yapmış durumda !

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here