Ana SayfaTeknoloji HaberleriDokunmatik Ekranlı Akıllı Ayna Yapan Mühendis

Dokunmatik Ekranlı Akıllı Ayna Yapan Mühendis

-

Akıllı aynalar hakkında pek bir bilgimiz olmamasına rağmen kendi akıllı aynasını yapan mühendis aylara olan ilgriyi arttıracağı düşünülüyor.

Sanal alem internet üzerinden ciddi anlamda takılırken kullanıcılar bir an olsun internet siz yapamıyorlar.  Bunun üzerine mühendis düşündü ve dokunmatik ekranlı ayna yapsam nasıl olur diye? Bu düşüncesini gerçeğe dönüştüren Mühendis tanıtım amaçlı yaptığı aynayı bizlere göstermek adına bir adet videoda çekmiş bulunmakta.

İnternet kullanımı ciddi şekilde yaygınlaşınca DIY yani ”do it yourself (kendi kendine yap)” sistemleri de ciddi bir artış gösterdi. Bu konuda özellikle Reddit üyeleri çok yaratıcı ve başarılı işler çıkarmakta.

Smart-Mirror-Raspberry-Pi

Özellikle bu tarz aynalar pek gündemde olmasa da mühendis fotoğrafta görebileceğiz gibi LCD ekran kullanmaktansa dokunmatik bir ekranı ayna üzerinde kullanması ve güzel bir arayüz hazırlaması cidden çok başarılı bir proje olmuş demek mümkün…Sonuç olarak ise ortaya tıpkı Iron Man filminden çıkmışcasına bir kullanıma sahip bu şahane ayna çıkmış.

Akıllı aynalar teknoloji pazarında sıkça karşılaşabileceğiniz, sıklıkla rağbet gören şeyler değil. Ancak Nelwan’ın bu tasarımı olaya yeni bir boyut getirebilir.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here