Geçtiğimiz günlerde pizza devinin sitesini hack’ledikleri ve Fransa ile Belçika ülkelierinde toplam 600.000 kullanıcının üye kimliklerine ulaştıklarını ve bu ulaşmayı veritabanı açığından yaptıklarını söyleyen Rex Mundi hacker grubunun son durumu nedir?

Veritabanı açığını kapatarak 600.000 kullanıcının bilgilerini paylaşmayacaklarını ancak bunun karşılığında Dominos Pizzadan 30 bin Euro istediklerini biliyoru ve bu hack saldırısını Twitter hesabı olan @RexMundi_Annon, müşteri isimlerini, telefon numaralarını, e-posta adreslerini, sokak adreslerini ve parolaları ele geçirdiğini söylemişti.

dominos30.000 Euro‘yu Domino’s Pizzanın ödememesi halinde tüm kullanıcılarının kimlik bilgilerini piyasada paylaşacaklarını beklediğimiz Rex Mundi belirtilen saat’de hiçbir şey yapmadı. Özellikle bunun ardından tüm dünya haber kanallarından bunu büyük bir komplo yalanı olabildiği görüşleri geldi.

Ünlü Pizza Firmasına Hack Şoku

İlerleyen günlerde nelerin olacağını hep birlikte bekliyoruz ancak şunuda belirtelim hiç bir kullanıcının Kredi Kartı bilgileri Rex Mundi hacker grubunun eline geçememiş.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here