Artık seyahatleriniz daha kısa sürecek.
Saatte 1300 km hıza ulaşabilen bir metro.

Gelişen teknoloji ile artık insanlar daha rahat bir şekilde seyahat edebilmektedir. Mesela kara yolu ile saatler süren yolculuk hava ulaşımı ile dakikalar sürebilmektedir. Bu sayede insanlar daha hızlı olarak gitmek istediği yerlere gidebilmektedir. Şimdi de dünyanın gözü üzerinde olan bir teknoloji gelişmesini sizlere sunmak istiyoruz. Saatte 1300 km hıza ulaşabilen bir metro düşünün.

Tüp Metro Sayesinde Daha Kısa Sürede Seyahat Edebilirsiniz

ABD Kalifoniya eyaletinde inşaatına başlanan bu metro saatte bin üç yüz kilometre hıza ulaşabilecek ve insanların dikkatini çekmekle kalmayıp tüm dünyanın dikkatini çekebilmeyi de başarmıştır. İlginç olan diğer bir konu ise söz konusu metronun tüplü olduğu gerçeğidir. Arazi yapısı düz olan yerlerde rahatlıkla kullanılabilecek olan bu metro inşaatını şimdi de Danimarka başlatma üzere. Arazi yapısının uygun olduğu düşüncesi Danimarka da da bu metronun inşaatına başlanacak. Önümüzdeki on yıl içinde tüm dünya da rahatlıkla kullanılabilecek olan bu teknolojinin temellerini ABD den sonra şimdi de Danimarka başlatmak üzere.

On yıla kadar Kopenhag ile Aarhus gibi çok uzak şehirler arası mesafe 16 dakikanın altına düşeceği de söz konusu teknoloji sayesinde mümkündür. Projenin maliyeti ise sekiz ile yirmi üç milyar dolar arasında değişebileceği açıklandı. Bu iki büyük şehir arasındaki mesafenin bilet ücreti ise yirmi yada yirmi beş dolar arasında olacağı açıklandı. Gelişen teknoloji ile artık dünya ayaklarınızın altında olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here