Dünyanın ilk Ekran Altı Selfie Kemarası Oppo’dan Geliyor!

Açılır selfie kamerasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Oppo, yeni bir selfie kamerası teknolojisi geliştiriyor: Ekran Altı Selfie Kamerası....

0
27
Dünyanın ilk Ekrana Gömülü Selfie Kemarası Oppo'dan Geliyor!

Akıllı telefonlarda öne bakan kamera, video görüşmeleri/konferansları için ilk defa kullanıldı. Sonrasında ise günümüze kadar selfie dünyasında bir evrim haline geldi. Apple, Samsung, OnePlus, Oppo, Xiaomi ve diğer telefon tüm büyük OEM üreticileri, sürekli olarak selfie kamera teknolojilerini geliştiriyorlar.

Tabi ki her bir telefon üreticisi kendine ait farklı bir tasarımı benimsiyor. Apple ve Essential Phone selfie kamera yerleşimi için çentik getirmiş olsa da, Samsung ve Huawei gibi üreticiler delikli ekran benimsemiştir. Oppo ve Vivo gibi markalar ve en son eklenen OnePlus, selfie kameralarını gerektiğinde açılan açılır selfie kamerasını geliştirmeye devam etti.

Tüm bu mücadelenin sebebi ise ekran alanının hemen hepsini kullanmak. Ancak dikkat dağıtıcı çentiklerin ve sağlamlığı netleşmeyen açılır selfie kamerası boydan boya ekran için ideal bir çözüm değildi. Bu gün yeni bir atılım Oppo’dan geldi. Ekranın alt kısmına yerleştirilmiş ve gerektiğinde aktif olan ekran altı selfie kamerası geliştirmeye çalışıyor.

Bu teknolojiyi ilk defa kullanan Android telefon üreticisi olabilir. Twitter‘da Oppo, boydan boya ekran teknolojisine sahip, çentiksiz bir telefonun kısa videosunu yayınladı. Şirketin sergilediği Twitter gönderisi, ekranın altına gizlenmiş bir selfie kamerası bulunan prototip görünümlü bir cihazı gösteriyor.

Yeni ekran altı kamera sensörü sayesinde diğer uygulamalarda veya kullanıcı arayüzünde kamera görüntülenmeyecek. Sadece Selfie moduna geçildiğinde açılacak. Selfie kamerası birçok akıllı telefonda olduğu gibi ekranın ortasında yer alıyor. Şirketin bu cihaz hakkında henüz resmi bir açıklaması yok. Ancak 2019’un sonlarına doğru tanıtılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here