Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Dünyanın İlk Katlanabilir Bilgisayarı Tanıtıldı!

Dünyanın İlk Katlanabilir Bilgisayarı Tanıtıldı!

Lenovo düzenlendiği etkinlikte dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarını bugün tanıttı....

-

Lenovo Accelerate 2019 etkinliği başladı. Şirket, ThinkPad X1 ailesine dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarını ekledi. Yeni cihaz, katlanabilir bir ekranla geliyor ve normal bir bilgisayardan hiç bir farkı yok.

Bu lansmanla katlanabilir dizüstü bilgisayar Lenovo’nun premium ThinkPad ailesine üye. Lenovo’nun katlanabilir dizüstü bilgisayarı LG Display tarafından üretilen tek bir OLED 2K ekrana sahip.

Şirkete göre bu ekran ikiye katlanabilir ve genişliğini yüzde 50 azaltabilir. Lenovo’ya göre, dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı bir kitap gibi duruyor. Rahatça kaplayıp istenilen yere taşmak mümkün olacak.

Kullanım yerleri açısından daha çok ofis işleri için tercih ediliyor. Şirket, ThinkPad’in bir kullanıcının yaşam tarzına katlanması için dizüstü bilgisayar üretkenliğini akıllı telefon taşınabilirliği ile birleştirdiğini söylüyor.

Fiyatlandırma, özellikler ve bulunabilirlik hakkında fazla bilgi yoktur ve Lenovo’nun gelecek yıl daha fazla ayrıntı göstermesi bekleniyor. Alanda tasarruf sağlayan ThinkPad, dizüstü bilgisayar üretkenliğini akıllı telefon taşınabilirliği ile birleştirerek yaşam tarzınıza daha önce hiç olmadığı kadar kolaylık sağlayan bir teknoloji olacak.

Şimdiki durumda donanım konusunda bir açıklama yapmadı. Ancak yılın ilerleyen zamanlarında gelmesi oldukça muhtemel. Çok fazla detay olmasa da şimdiden ses getireceğini söyleyebiliriz.

25,662BeğenenlerBeğen
57,154TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here