Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Dünyanın İlk Katlanabilir Bilgisayarı Tanıtıldı!

Dünyanın İlk Katlanabilir Bilgisayarı Tanıtıldı!

Lenovo düzenlendiği etkinlikte dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarını bugün tanıttı....

-

Lenovo Accelerate 2019 etkinliği başladı. Şirket, ThinkPad X1 ailesine dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarını ekledi. Yeni cihaz, katlanabilir bir ekranla geliyor ve normal bir bilgisayardan hiç bir farkı yok.

Bu lansmanla katlanabilir dizüstü bilgisayar Lenovo’nun premium ThinkPad ailesine üye. Lenovo’nun katlanabilir dizüstü bilgisayarı LG Display tarafından üretilen tek bir OLED 2K ekrana sahip.

Şirkete göre bu ekran ikiye katlanabilir ve genişliğini yüzde 50 azaltabilir. Lenovo’ya göre, dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı bir kitap gibi duruyor. Rahatça kaplayıp istenilen yere taşmak mümkün olacak.

Kullanım yerleri açısından daha çok ofis işleri için tercih ediliyor. Şirket, ThinkPad’in bir kullanıcının yaşam tarzına katlanması için dizüstü bilgisayar üretkenliğini akıllı telefon taşınabilirliği ile birleştirdiğini söylüyor.

Fiyatlandırma, özellikler ve bulunabilirlik hakkında fazla bilgi yoktur ve Lenovo’nun gelecek yıl daha fazla ayrıntı göstermesi bekleniyor. Alanda tasarruf sağlayan ThinkPad, dizüstü bilgisayar üretkenliğini akıllı telefon taşınabilirliği ile birleştirerek yaşam tarzınıza daha önce hiç olmadığı kadar kolaylık sağlayan bir teknoloji olacak.

Şimdiki durumda donanım konusunda bir açıklama yapmadı. Ancak yılın ilerleyen zamanlarında gelmesi oldukça muhtemel. Çok fazla detay olmasa da şimdiden ses getireceğini söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google’dan Samsung’a Uyarı!

Google, Android platformunda Linux çekirdek kodlarını değiştirmek için önde gelen mobil üreticilerinden bazılarını çarptı. Google'ın Project Zero güvenlik ekibine göre, birkaç telefon...

LG’den Yeni K Serisi!

MWC 2020 artık bu yıl gerçekleşmeyecek olsa da, akıllı telefon duyuruları devam edecek ve bunlar hakkında rapor vermek için burada olacağız. LG,...

Microsoft, Android İçin Birleştirilmiş Office Uygulamasını Başlattı!

Microsoft sessizce tüm düzenleme uygulamalarını (Word, Excel, PowerPoint ve OneDrive) birleştiren yeni bir Office uygulaması yayımladı. Yeni uygulama artık Google Play Store...

İOS Gmail Güncellemesinde Yeni İyileştirmeler!

Google, son birkaç aydır Gmail'e birçok yeni özellik ekliyor. Hem Android hem de iOS kullanıcıları, birçoğu yalnızca bir veya iki şey eklese...

Lenovo H10 Pro True Wireless Earbuds – Fiyatı ve Özellikleri!

Lenovo, HT10 Pro kulaklıklarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Kablosuz kulaklıklar EQ teknoloji desteği ile gelecek ve şirketten uygun fiyatlı bir teklif olacak.