Düşük Bütçe İle Alınabilecek En Ucuz Akıllı Saatler

0
311

Akıllı telefonlarla tam uyum sağlayan yeni nesil teknolojilerden birisi de Akıllı saat teknolojileri. Sınıf sınıf ayrılmaya ve özelliklerine göre hemen her alanda kullanılmaya başlayan Akıllı Saatler hem çeşitlilik konusunda hem de tercih edilme konusunda sürekli olarak genişlemeye başlayan bir Pazar haline geldi. Öyle ki artık Akıllı Saatler tercih edilirken saatin hangi alanda kullanılacağı, telefon ile uyum oranının ne kadar olacağı, uygulama desteğinin olup olmayacağı gibi birçok kritere göre farklı ürünler tercih edilebiliyor.

Bu alanda saat tercihi yapılırken tüm bu kriterler bir yana dursun saat tercihinde dikkat edilen en önemli konulardan birisi de saatlerin fiyatları. Zira Samsung, Apple, LG gibi birçok markanın Akıllı Saatler alanında ürünleri olduğu biliniyor. Fakat sadece fiyatlarının yüksek olması bile tüm bu akıllı saat markalarına karşı düşük bütçeli alternatif saat arayışları içerine girilmesine neden oluyor. Peki, bu alanda en iyi özelliklere sahip olan düşük bütçeli en ucuz Akıllı Saatler hangileri? Bu saatlerin özellikleri neler? Daha detaylı bakalım.

En Ucuz Akıllı Saatler Hangileri?

AppsComm L7 Akıllı Saatler

Bu alanda gerçekten düşük bütçe ile alınabilecek saatler arasında gösterilen L7 model akıllı saatleri aslında düşük bütçesine karşın ideal özellikler sunmakta. Bluetooth V4.0 teknolojisine sahip olan Akıllı Saatler bu sayede akıllı telefonlar ile sağlıklı bir şekilde kablosuz bağlantı kurabiliyor. Bağlantı kopma sorunlarının çok az rastlandığı L7 saatlerin telefon ile arasında maksimum olarak 10 metre mesafeyi desteklemekte.

Akıllı telefon ile Akıllı Saatler arasındaki bağlantı için 10 metrenin oldukça ideal bir mesafe olduğunu da belirtelim. Genel olarak akıllı telefon uyumu ile beğeni toplayan serinin en büyük özelliklerinden birisi ise akıllı telefona gelen aramaları cevaplayabiliyor olması ve yine telefona gelen mesajları gösterebiliyor olması. Kablosuz bağlantı ile MP3 desteği de sunan saat, uzaktan telefon kamerasını kontrol etme ve hırsızlığa karşı koruma gibi özelliklere de sahip bir model.

 • Pil Süresi: 168 saat
 • Anti Lost: Var
 • Telefon mesafesi: 10 metre
 • Fiyatı: 100 TL

AppsComm-L7-akıllı-saat

Quadro Smart Watch S71 Akıllı Saatler

Saat markaları arasında adı gelen markalardan biri olan Quadro’nun Akıllı Saatler alanında amiral gemisi modellerinden biri olan S71 serisi çok kapsamlı birçok özelliğe de sahip. Bu bağlamda ilk olarak saatlerin adım sayar ve uyku takibi gibi ekstra özellikleri olduğunu belirtelim. Bu şekilde hareket verilerini kayıt altına alabilen saat üzerinde yer alan mikrofon ve hoparlör sayesinde hem arama yapabiliyor hem de arama cevaplayabiliyor.

Hemen hemen tüm bildirimleri de gösterebilen akıllı saatlerin ayrıca üzerinde dahili kamerası da bulunuyor. Dahili kamera ile çektiğiniz görüntüleri ise SD kart yuvası sayesinde SD kartınıza kayıt edebiliyorsunuz. Bir önceki Akıllı Saatler üzerinde bulunan Anti lost özelliğinin de saatlerle beraber geldiğini de belirtmek gerekiyor.

 • Pil Süresi: 95 saat
 • Anti Lost: Var
 • Telefon mesafesi: 10 metre
 • Fiyatı: 150 TL

Quadro-Smart-Watch-S71

MediaTek DZ09 Akıllı Saatler

Mobil işlemci modelleri ile bildiğimiz MediaTek tarafından üretilen saatler yine düşük bütçeli serilerden bir tanesi. Metal kasaya sahip olmasıyla beraber tasarımıyla da beğeni toplayan akıllı saatlerin SD kart desteği ilk öne çıkan özelliklerinden birisi. Bunun dışında en büyük ayrıcalıklarından birisinin de saatlerin Sim desteğinin olması.

Yani bu seriyi tek başına bir telefon olarak da kullanabiliyorsunuz. Bunun için sadece saatinizi kayıt ettirmeniz yeterli oluyor. DZ09 modelinde ekstra olan özellikler arasında ise uyku takip sistemi, adım sayar teknolojisi, anti lost teknolojisi gibi ekstra özellikler yer alıyor. Son olarak titreşim alarm modu bulunduğunu da söyleyebileceğimiz akıllı saatlerin üzerinde dahili kamera sisteminin de yer aldığını belirtelim.

 • Pil Süresi: 180 saat
 • Anti Lost: Var
 • Telefon mesafesi: 8 metre
 • Fiyatı: 95 TL

MediaTek-DZ09

Dark SW04 Akıllı Saatler

Yine Bluetooth V4.0 ile beraber gelen nadir saatlerden biri olan SW04 Akıllı Saatler metal kasaya sahip. Metal kasasının yanı sıra çizilmeye dayanıklı olan bir ekran tasarımına da sahip olan modelin en büyük ayrıcalıklarından biri ise nabız sensörünün bulunması. Bu şekilde spor verileri konusunda da birçok ekstra özelliği bulunan saatlerin diğer saatlerden ayrılan birçok özelliği de bulunuyor.

Bu özellikler arasında en çok dikkat çeken özelliği ise saatlerin kızılötesi sisteme sahip olması. Adım sayar, nabız ölçer, uyku takip gibi artık sıradanlaşan özelliklerin yanı sıra Akıllı Saatler kızıl ötesi sayesinde televizyon, klima gibi elektronik aletlerin kontrol edilmesini de sağlamakta. Hesap makinesi, fener, video kaydı gibi birçok özelliği de bulunan akıllı saat bu alanda Samsung, Apple gibi dev markaların akıllı saatlerini özellik olarak geride bırakıyor.

 • Pil Süresi: 140 saat
 • Anti Lost: Var
 • Telefon mesafesi: 12 metre
 • Fiyatı: 199 TL

Dark-SW04

Concord Smart Akıllı Saatler

Düşük bütçeler ve yüksek pil dayanma sürüleri ile dikkat çeken Concord akıllı saatleri telefon aramalarına cevap verebilme özelliğine sahip olduğu gibi telefonun kamerasını uzaktan kullanma gibi ekstra özelliklere de sahip.

Genel olarak tasarım konusunda diğer Akıllı Saatler arasında beğeni toplayan bir model olan Concord Akıllı Saatler klasik kayışları ve kare tasarımı ile şıklık konusunda da beğeni toplayan bir model. Fakat bunun dışında saat içerisinde spor verileri tutan ekstra sistemler yer almıyor ne yazık ki. Ve bunun dışında Bluetooth V3.0 bağlantı desteği olması saatlerin bir diğer dezavantajı. Fakat fiyatı bu eksik yönleri desteklemekte.

 • Pil Süresi: 200 saat
 • Anti Lost: Var
 • Telefon mesafesi: 7 metre
 • Fiyatı: 70 TL

concord-smart-saat

Dark SW03 Akıllı Saatler

SW04 modelin biraz daha basit tasarıma sahip olan bir modeli olarak karşımıza çıkan SW03 modeli akıllı saat alanında yine en beğenilen serilerden bir tanesi. Saatin düşük bütçesine karşın Akıllı Saatler içerisinde pek görmediğimiz birçok ekstra özelliği de bulunmakta.

Aramaları kontrol etme gelen aramaları cevaplama ve mesaj okuma gibi özelliklerinin yanı sıra saatin ekstra özellikleri arasında adım sayar, yükseklik ölçer, kronometre, sıcaklık ölçer, basınç ölçer gibi Akıllı Saatler içerisinde pek rastlamadığımız birçok özelliği bulunduğunu da tekrar hatırlatalım. Zira bu özelliklere beraber kasa dayanıklılığının da biraz daha yüksek olması aslında saatleri dev markaların Akıllı Saatleri arasına bile sokabilir. Fakat malzeme kalitesi ne yazık ki pek yüksek değil.

 • Pil Süresi: 110 saat
 • Anti Lost: Var
 • Telefon mesafesi: 10 metre
 • Fiyatı: 100 TL

Dark-SW03-Akıllı-Saatler

Quadro Smart S88 Akıllı Saatler

Bu alanda en başarılı serilerden birisi olan S88 malzeme ve kasa kalitesi ile bir adım öne çıkıyor. Yine arama cevaplama arama yapma gibi ekstra özelliklere sahip olan saatlerin bunun dışında adım sayar ve hava durumu gösterimi gibi ekstra özellikleri olduğunu da belirtelim.

Tüm uygulamaların bildirimlerini gösterme ayrıcalığına da sahip olan akıllı saatlerin FM desteğinin bulunması da yine büyük bir artık olarak dikkat çekmekte. Ayrıca S88 Akıllı Saatler hem kordon hem de kasa seçenekleri olarak birçok farklı renk seçeneği sunuluyor. Böylelikle saatler tasarım olarak da modelin beğeni toplaması sağlanıyor.

 • Pil Süresi: 94 saat
 • Anti Lost: Var
 • Telefon mesafesi: 10 metre
 • Fiyatı: 159 TL

En ucuz Akıllı Saatler arasında tüm bu modeller öne çıkan modeller olarak gösterilmekte. Tüm bu akıllı saat modellerinin dışında akıllı saat alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bilgi almak isterseniz akıllı saat tercihi nasıl yapılmalı yazımızı da okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here