Jaasta (1)

Jaasta ekibinden kişiye özel klavyeler!

Günümüzde klavyeler her ne kadar standart olsa da kişiye özel klavyelerin piyasa ortamında olması çok daha mantıklı olacaktır. Bir klavyede aranan en büyük özellik standartlık değil, özelleştirilebilir olmasıdır diyebiliriz. Bir kısayol ayarını kendiniz belirleyebilmek, kendi ayarlarınız ile çalışmak çok daha mantıklı olacaktır değil mi?

Jaasta ekibi tarafından geliştirilen e-ink teknolojisine sahip yeni nesil klavyeler, tam olarak bahsettiğimiz konuyu sunmak için tasarlanmış. Herhangi bir programa özel olarak kısayollar da atayabileceğiniz klavye üzerinde 3.7 inç boyutunda touchpad‘de yer almakta. Bu sayede kullanım çok daha kolay hale getirilmiş diyebiliriz, klavye üzerindeki tuşlar, konforlu bir kullanım için tasarlanmış.

Jaasta (2)

Özelleştirilebilir klavyenin en iyi özelliklerinden bir tanesi de, Apple cihazlarda yer alan kişisel asistan Siri’ye benzer bir sistemi üzerinde barındırması diyebiliriz. Bu sistem sayesinde basit, sesli komutlar verilerek işlemler gerçekleştirilebiliyor. Örneği bir yazıyı, formu silmek için tuş kombinasyonu kullanmak yerine “delete” diyerek silinmesini sağlayabiliyorsunuz.

Cihaz oldukça işlevsel fakat o kadar da ucuz değil, standart bir klavyeden 10 dolar gibi bir fiyata satın alınabilirken, e-ink teknolojisine sahip bu klavye 299 dolar fiyat etiketine sahip. Yani buna benzer özelliklerde kişisel bir klavye istiyorsanız, yaklaşık 600700 TL‘yi gözünüzden çıkarmanız gerekiyor. Cihaz henüz satışa açılmadı, yani piyasaya giriş yapmadı. Gelişmeler için takipte kalınız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here