mobil alisveris

E-ticaret mobilde çok kuvvetli bir ivme kazanarak yukarı doğru gidiyor. Ama cinsiyet ayrımı burada açıkça gözüküyor. Ülkemizde erkekler hala internetten alışverişe sıcak bakmıyor. Bayanlar açısından internetten alışveriş daha kolay daha pratik ve daha ucuz geliyor. Yapılan bir araştırmada çalışan bayanların mobil yüzde alışveriş yapma oranı ve saatleri şu şekilde anlatılıyor

  • Alışveriş oranı %76
  • Alışveriş saatleri Çalışan Bayanlar için : 07:00 / 15:00

Bu 07:00 dan 15:00 olan zamana kadar tüketici ürününü seçip sepetinde tutuyor ve sosyal mecralarda paylaşımlarda bulunuyor alternatif arıyor.
Çalışmayan bayanlar için ise günün her saati uygun ama bu uygunlukta genelde ev dekor ürünleri anne bebek malzemeleri daha da tercih edilen ürünler oluyor.

e-ticaret mobil kullanim oranlari

Bir önceki senelerde mobil dünyada IOS çok baskın bir işletim sistemi idi ülkemiz genelinde ve sitelerin mobil yüzü IOS‘a daha yatkındı. Son 2 yıldır Android tarafı müthiş bir atağa geçti hatta yüzdelik dilimin %80’ini ele geçirdi. Dünyanın en büyük reklam ağı olan Google ise bu durumu boş geçmedi artık siteleri puanlarken Mobil ara yüze önem veriyor ve bunu site değer birimi olarak kabul ediyor.

Unutmayın İnternet’ten para kazanmanın vakti hiçbir zaman geçmemiştir. Doğru ürün doğru tüketiciyle buluştuğunda her şey satılabilir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here