Ana Sayfa Mobil Uygulamalar EBA Bedava İnternet Alma – Tüm Operatörler

EBA Bedava İnternet Alma – Tüm Operatörler

EBA sistemini kullanan öğrenciler ve öğretmenler için sevindirici bir kampanya var. Operatörler ücretsiz internet paketleri sunuyor.

-

Uzaktan eğitim sistemi EBA, koronavirüs salgını devam ettiği sürece gündemde kalmaya devam edecek gibi gözüküyor. Uzaktan eğitim sistemi devam ediyor ama bunun bir maliyeti var. Öğrencilerin bilgisayara ihtiyacı var ve ek olarak yoğun şekilde internet kullanılması gerekiyor. Bilgisayar için çeşitli kampanyalar yapılıyor ama internet konusunda daha iyi müjdeler var. Operatörler EBA sistemi için bedava internet hizmeti sunmaya başladı. Peki, EBA bedava internet alma işlemi nasıl yapılır?

Kullandıkları operatörlere göre öğrencilerin ve eğitimcilerin bu konuda bilmeleri gereken bazı sistemler var. Yani her operatör bu yönde bir hediye vermeye karar vermiş durumda ama kullanım durumları biraz farklı. Bu yazımızda da kullanım durumları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İlginizi Çekebilir: EBA TV Giriş Şifresi Alma

EBA Bedava İnternet Alma Adımları

Daha iyi anlatabilmek adına operatörlere göre farklı farklı anlatım yapmak istedik. Kullandığınız operatöre göre size uygun olan anlatıma aşağıdan ulaşabilirsiniz.

EBA bedava internet alma Türk Telekom

İlk olarak Türk Telekom kullanıcıları için bir anlatım yapacağız. Türk Telekom’dan başlamamızın bir nedeni var çünkü Türk Telekom bu işi en kolaya indirgeyen operatör şirketlerinden biri oldu. Firma faturalı ya da faturasız hat olarak fark etmeden her kullanıcı için 8 GB seviyesine kadar ücretsiz internet sunduğunu açıkladı.

Kullanıcıların bu konuda yapmaları gereken herhangi bir şey yok. Kullanıcılara otomatik olarak bu internet paketinin tanımlaması yapılıyor. Kullanıcıların bu servise dahil olmaları için ek bir mesaj gönderme gibi bir durumu olmadığı gibi yani buna gerek olmadığı gibi kalan hakları da sorgulayabiliyorsunuz.

Kalan hakları sorgulamak için SMS kullanmanız yeterli oluyor. Tabii ki burada isteyen kullanıcılar online hesaplarına giriş yaparak da kullanım detayları konusunda bilgi alabiliyor ama SMS daha kolay olduğu için SMS servisinin kullanımını anlatacağız.

EBA bedava internet alma

Faturalı;

  • Faturalı hat sahipleri Türk Telekom EBA bedava internet kampanyasında kaç GB internetlerinin kaldığını öğrenmek için KALAN yazıp 5555’e SMS göndermeli.

Faturasız;

  • Faturasız hat kullanıyorsanız ve hediye internet paketinizden ne kadar kaldığını öğrenmek istiyorsanız bu sefer durum biraz daha değişiyor. Aslında mesaja bir ek yapıyorsunuz o kadar. Bu kez KALAN EBA yazıp ardından yine 5555’e SMS göndermeniz gerekiyor.

Gönderdiğiniz SMS’lerin sonucu kısa süre içerisinde size bildiriliyor. Yine SMS olarak kalan kullanım hakları hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Ayrıca sistem şunu da kapsıyor ki kullanıcılar 8 GB internetlerinden %80’lik ya da %100’lük kısmı yani tamamını kullandıkları zaman bu konuda da bilgi gönderiliyor.

Bu konuda standart internet bilgilendirmelerini örnek gösterebiliriz. Standart internet paket bilgilendirmelerinde de paketin sonuna geldiğiniz zaman ya da yaklaştığınız zaman aynı şekilde uyarı sunuluyor.

Türk Telekom EBA bedava internet hakkı konusunda bilinmesi gereken son bilgi de şu ki bu internetin sadece EBA sisteminde kullanılabilecek. Zoom, YouTube ya da başka bir canlı yayın uygulamasında 8 GB internet paketi kullanılmıyor. Sadece sistem EBA için atanmış olan internet paketinden ibaret. Diğer kullanımlarda kendi kotanızdan kullanıma devam ediyorsunuz.

İlginizi Çekebilir: EBA TV Nasıl İzlenir?

EBA bedava internet alma Turkcell

Türk Telekom koşulsuz ve şartsız olarak bedava internet veriyordu. Ama Turkcel için bu durum geçerli değil. Turkcell abonesi olan kullanıcıların yapması gereken ufak tefek işlemler var. Ama bu işlemlerin sonucunda da Turkcell katlanan internet sunuyor.

  • Turkcell EBA bedava internet alma işlemi için öncelikle EBA BiP kanalına abone olmanız gerekiyor. Kanala abone olduğunuz zaman 6 GB internet hakkı kazanıyorsunuz.
  • Bu internet hakkı ise sadece EBA uygulamasında geçerli oluyor ya da EBA’nın resmi interner sitesi üzerinden kullanılabiliyor.
  • İlk etapta verilen internet miktarı 3 GB civarındaydı. Fakat eğitime tekrar ara verilmesinden sonra bu rakam 6 GB olarak değiştirildi ki zaten Turkcell ikiye katlama kampanyası da burada karşımıza çıktı.
EBA bedava internet alma

EBA bedava internet alma işleminden sonra size konu hakkında bilgilendirme mesajı zaten gönderiliyor ama şunu da söylemiş olalım ki kalan kullanımlarınızı öğrenmek için KALAN yazıp 2222’ye SMS gönderebilirsiniz. Bu durumda kalan kullanım haklarınızın durumu için size bilgilendirme mesajı gönderiliyor.

Gönderilen bilgilendirme mesajında zaten detayları göreceksiniz ama küçük bir hatırlatma da yapmak isterim. Tıpkı Türk Telekom paketinde olduğu gibi bu internet paketi sadece EBA için geçerli.

Farklı bir kullanıma girdiğiniz zaman kendi paketinizi kullanırsınız. Nasıl olsa hediye internet var diyerek farklı platformlarda internet kullanırken dikkat edin.

İlginizi Çekebilir: EBA TV Frekans Ayarları Nasıl ve Nereden Yapılır?

Vodafone EBA bedava internet alma

Kampanaya katılan operatörlerden sonuncusu da Vodafone. Zaten kaç tane operatör var orası da tartışılır. Vodafone kampanyasının Türk Telekom kampanyası ile büyük oranda bağlantısı var çünkü bu seferde de otomatik olarak tanımlama yapılıyor.

Kullanıcılar herhangi bir işlem yapmadan ya da ödeme yapmadan hatlarına bu paket tanımlanıyor. Tanımlanan bu paket, ilk etapta 3 GB olarak açıklanmıştı. Fakat malumunuz uzaktan eğitim uzadı ve uzaktan eğitimin uzamasıyla beraber internet ihtiyacı da arttı. Tıpkı Turkcell gibi Vodafone da sürecin uzaması sonrasında EBA bedava internet alma kampanyasını uzatma kararı aldı.

Bu karar sonrasında 3 GB olan internet paketi de iki katına çıkarılarak 6 GB olarak yeniden yayınlandı. Dediğimiz gibi 6 GB interneti kullanmak için faturalı ya da faturasız hat kullanıyor olmanız fark etmiyor. Sadece şunu bilmeniz gerekiyor ki yine bu paket üzerinden verilen internette de EBA uygulaması ve EBA sitesi dışında kullanım yapılmıyor.

EBA bedava internet alma

Bunun dışında yapılacak olan kullanımlar sizin paketinizden gidiyor. Ayrıca Vodafone EBA bedava internet kampanyasının yıl sonuna kadar geçerli olduğunu belirtelim. Şu an için herhangi bir uzatma kararı da gözükmüyor. Aslında bu tüm operatörler için geçerli. Uzatma kararının gelip gelmeyeceğini pandeminin durumuna göre öğreneceğiz.

Şu an öğrenciler yüz yüze eğitime geçmek için hazırlık yapıyor. Eğer salgın kontrol altında gider ve yüz yüze eğitim devam ederse, bedava internet paketlerine de çok gerek kalmayacak gibi gözüküyor.

EBA bedava internet alma işlemleri 3 operatör için de bu şekilde. Zaten 2 operatör için otomatik olarak tanımlı olan hediye paketleri hakkında sizin de merak ettiğiniz bir şey olursa ya da hediye paketleri konusunda sorun yaşıyorsanız, bu durumda bize yorum bölümünden ulaşarak sorularınızı iletebilirsiniz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

WhatsApp Web Artık Görüntülü ve Sesli Aramaları Destekleyecek

WhatsApp, popüler mesajlaşma uygulamasının tarayıcı sürümü WhatsApp Web'de görüntülü ve sesli görüşme yapmak için yakında yeni bir destek ekleyecek. WhatsApp Web görüntülü...

Huawei Mate 40 Tema Özellikleri Sızdırıldı

Huawei Mate 40 serisinin özellikleri her geçen gün netleşiyor. Sabah Kirin 9000 yonga setinin 24 çekirdekli GPU'ya sahip olduğunu gösteren sızıntının ardından...

6000 mAh Batarya ile Yeni Bir Motorola Telefon Geliyor

Motorola, 6.000 mAh kapasiteye sahip bir batarya ile yeni telefon hazırlıyor. Üstelik yakın bir zamanda piyasaya sürüleceğini gösteren FCC, EEC ve TUV...

Oppo TV S1 ve R1 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Beklendiği gibi Oppo nihayet ilk akıllı televizyonlarını piyasaya sürdü. Şirket, Oppo TV S1 ve Oppo TV R1 olmak üzere iki modeli tanıttı....

24 Çekirdekli GPU ile Kirin 9000 Özellikleri Netlik Kazanıyor

Huawei'nin en yeni amiral gemisi yonga seti Kirin 9000 hakkında yeni bilgiler gün yüzüne çıkıyor. Son bilgi yonganın 24 çekirdekli GPU desteğine...