Ana Sayfa İpucu EBA Mebbis Oturumu Doğrulanamadı Sorunu ve Çözümü

EBA Mebbis Oturumu Doğrulanamadı Sorunu ve Çözümü

Öğrenmenler ve idarecilerin yaşadığı sorunlardan biri olan EBA Mebbis oturumu doğrulanamadı hatası nasıl çözüme kavuşturulur?

-

EBA, son yıllarda en aktif kullanılan eğitim platformlarından biri haline geldi. Başta bir zorunluluk olarak kullanıldığı düşünülen eğitim platformu, pandeminin etkisi ile beraber her geçen gün biraz daha önemli bir hale geldi.

Her seferinde biraz daha fazla kullanılmaya başlayan sistem, genel değerlendirme yapacak olursak oldukça başarılı. Çok fazla sorun yaşanan bir sistem olmamasına karşın kimi zaman yoğunluktan kimi zaman kullanıcılardan kaynaklı sorunlar olabilir. EBA Mebbis oturumu doğrulanamadı hatası bunlardan bir tanesi.

EBA girişinde soruna neden olan hata, uygulamanın doğru bir şekilde çalışmasının da önüne geçiyor yani sizin anlayacağınız bir türlü sisteme giriş yapamıyorsunuz ve bunun sonucunda da sürekli hata mesajı alıyorsunuz. Peki, bu sorun neden yaşanıyor ve bu sorunu yaşayanlar için çözüm var mı?

İlginizi Çekebilir: EBA Bedava İnternet Alma – Tüm Operatörler

EBA Mebbis Oturumu Doğrulanamadı Hatası Neden Kaynaklanıyor?

Önce işin özüne inmek gerekecek. Sorunu anlamak çözüm konusunda da önemli. Mebbis bölümünde yaşanan sorun, öğrencileri çok fazla ilgilendirmiyor. Yani bu sorun EBA öğrenci giriş sisteminde yaşanan bir sorun değil. Daha çok idareciler ve öğretmenlerin giriş sırasında yaşadıkları bir sorun.

İdarecilerin ve öğretmenlerin Mebbis kayıtları üzerinden sisteme giriş yapmaları mümkün. İşte hatada bu giriş kısmında yaşanıyor. Yani standart olarak öğrencilerin girdiği bölüm olan EBA girişinde sorun yok.

EBA Mebbis oturumu doğrulanamadı

Peki, neden böyle bir hata yaşanıyor? Bunun da bir sebebi var elbette. Bu hatanın yaşanmasının ana nedeni internet sorunu. Mebbis üzerinden sisteme giriş yapmak için bilgilerinizi giriyorsunuz. Bir süre doğrulama için bekliyorsunuz ve sonrasında EBA Mebbis oturumu doğrulanamadı şeklinde bir uyarı alıyorsunuz ve sisteme giriş yapamıyorsunuz.

İşte bunun nedeni internet bağlantısından kaynaklı olarak yaşanan sorun. İnternetinizde yaşanan sorun bir bağlantı sorunu da olabilir ya da ayar sisteminde yaşanan bir sorun da olabilir. Çözüm önerilerine geçelim.

EBA Mebbis oturumu doğrulanamadı hatasının çözümü

Çözüm için toplamda 7 farklı madde sıralayacağız. Çözüm aşamalarını uygulayarak ilerleyin ve her seferinde EBA Mebbis oturumu doğrulanamadı hatasının yeniden alınıp alınmadığı konusunda da deneme yapın. Böylece hangi işlemin sorununuzu çözdüğü konusunda da daha fazla bilgi elde etmiş olacaksınız.

EBA Mebbis oturumu doğrulanamadı

Modemi Yeniden Başlatma

Uzun süre açık kalan modemlerde yüksek ping durumu ortaya çıkabiliyor. Yüksek ping durumunun dışında bağlantıda bir kararsızlık meydana gelebiliyor. Bu kararsızlık durumu da internet bağlantınızı doğrudan etkileyen bir soruna neden oluyor.

Böyle bir durum yaşanırsa, yapacağınız en iyi şey modeminizi açıp kapatmak olacaktır. Hem IP adresiniz yeniden düzenlenecek hem de pinglerde bir düşüş meydana gelecektir. Eğer çok uzun süre modemi açık tutmuşsanız, önce modeminizi yeniden başlatın ve tekrar bağlantı kurulmasını deneyin.

DNS Adreslerinizi Değiştirme

Modeminizi açıp kapatmanıza rağmen eğer bağlantılarınızda sorun yaşanmaya devam ediyorsa bir sonraki aşamaya geçelim. Bir sonraki aşamada DNS adreslerini değiştirmeyi deneyeceğiz. DNS adreslerinde yapılacak olan değişim, eğer bağlantı erişiminize bir sorun varsa bunun giderilmesini sağlayacaktır.

DNS ayarlarını değiştirirken hangi DNS adreslerini seçebileceğinizi internet üzerinden yapabilecek olan bir araştırma ile bulabilirsiniz. Google DNS adreslerinin kullanılması burada işinizi görebilir. Google DNS adreslerinin EBA sisteminde sorunsuz bir şekilde çalıştığını söyleyebiliriz.

EBA Mebbis oturumu doğrulanamadı

EBA Uygulamasını Yeniden Kurmak

İlk iki yöntem işinizi görmediyse ve EBA uygulamasına giriş yapmakta sıkıntı yaşamaya devam ediyorsanız o zaman uygulamayı akıllı telefonunuzdan tamamen kaldırmayı deneyin. Tabii ki bu işlem akıllı telefonlarda kullanılan uygulama için geçerli. Web sürümü için geçerli değil.

Mobil uygulamada yani akıllı telefonda EBA Mebbis oturumu doğrulanamadı şeklinde bir uyarı alınıyorsa ve internet bağlantısında kontrollerinizi yapmanıza, düzenlemelerinizi yapmanıza rağmen durum değişmiyorsa, o zaman önce akıllı telefonunuzdan uygulamayı tamamen kaldırın.

Akıllı telefondan uygulamayı silip, telefonu yeniden başlatıp ardından bir kez daha uygulamayı yükleyin ve giriş yapmayı deneyin.

Not: Telefonda kullanılan uygulamayı silmeden önce, internet kontrollerinde bağlantı değiştirmeyi de deneyin. Daha çok mobil veri bağlantısında, yeteri derecede kalite yoksa bu şekilde bir hata alınabiliyor.

Eğer mobil veride bu hatayı alıyorsanız Wi-Fi bağlantısına geçmeyi deneyin. Yine aynı hatayı alıyorsanız o zaman uygulamayı silip yeniden yükleme yoluna varan süreci deneyin.

EBA Mebbis oturumu doğrulanamadı

Windows Saati Doğru mu Kontrol Edin?

Yeniden Web sürümüne dönüş yapalım. EBA sistemine girmek için kullandığınız cihazınızın saatinin doğru olması da bir o kadar önemli.

Eğer cihazınızın saati geri kalmış ya da yanlış bir saati gösteriyorsa, sisteme girmek istediğiniz zaman sunucu cevap sürelerinde bir sorun oluşabilir ve sonucunda da EBA Mebbis oturumu doğrulanamadı şeklinde bir hata alabilirsiniz.

Diğer sitelere giriş yaparken ya da başka bir üyeliği açarken bu şekilde herhangi bir mesaj almayabilirsiniz ama EBA sistemi için Windows saati yanlışsa böyle bir uyarı veriliyor ve sisteme giriş yapamıyorsunuz.

Saatinizi kontrol edin ve yanlışlık varsa bunun için düzenleme yapın. Saati düzenledikten sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sisteme giriş yapmayı bu şekilde bir daha deneyin.

İlginizi Çekebilir: EBA TV Giriş Şifresi Alma

Virüs Programını Kontrol Edin

Bazı virüs programları, bu tip aboneliklere girerken engellemeye neden oluyor. Eğer tarayıcınıza da müdahale eden bir virüs programınız varsa, o zaman virüs programını devre dışı bırakarak yeniden sisteme giriş yapmayı deneyin.

Çünkü şöyle bir şey var ki virüs programı şifre güvenliğini sağlamak için kullandığınız şifreleri korumalı görünümde girmenize izin veriyor ve bu da EBA Mebbis oturumu doğrulanamadı benzeri hatalar almanıza neden olabiliyor. Yani aslında bakarsanız bir çakışma durumu söz konusu oluyor.

Böyle bir virüs programı ile güvenlik sağlıyorsanız o zaman virüs programınızı kapatmanızı ya da geçici bir süre devre dışı bırakmanızı öneriyoruz. Sonra denemenizi yapın ama sisteme girdikten sonra virüs programınızı mutlaka yeniden açın. Güvenliğiniz için bu önemli.

EBA Mebbis oturumu doğrulanamadı

Cihaz Güncellemelerini Yüklemek

Özellikle Windows 10 işletim sisteminin birkaç güncellemesinde Wi-Fi ağlarında bazı sorunlar yaşanmaya başladı. Kullanıcılar benzeri şekilde hesaplara girerken bağlantı sorunları alabiliyor ya da direkt olarak Wi-Fi bağlantı sorunu yaşandığı için EBA Mebbis oturumu doğrulanamadı hatası çıkıyor.

Bu duruma karşı kullanıcıların yapması gereken ise cihazlarının yeni güncellemelerini yüklemek. Güncellemeler sorunu çözecektir. Tabii ki sorun bundan kaynaklı ise.

İlginizi Çekebilir: EBA TV Frekans Ayarları Nasıl ve Nereden Yapılır?

Bağlantı Hızı Yüksek ve Kalite Bir İnternette Yeniden Deneyin

Eğer internetinizin yanıt süresi uzunsa, yine aynı hatayı alırsınız. Yeterli sürede giriş yapılamadığı için uyarı çıkacaktır. Daha sağlıklı bir bağlantıyı deneyerek, giriş yapmaya çalışın ve uyarı var mı kontrol edin.

Belki o an için bağlantı kaliteniz yüksek değildir ya da kablosuz bağlantı çekmiyordur. Bunu anlamak için mutlaka bağlantılar üzerinden test yapmak gerekiyor.

EBA Mebbis oturumu doğrulanamadı hatası için çözümler bunlar. Hiçbiri sizin için sorunu çözemediyseniz, aldığınız uyarının bir görselini ya da uyarının içerisinde yer alan hata kodunu bize gönderebilirsiniz. Ama büyük çoğunlukla bu işlemler sorununuza çözüm oluşturacaktır.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

WhatsApp Web Artık Görüntülü ve Sesli Aramaları Destekleyecek

WhatsApp, popüler mesajlaşma uygulamasının tarayıcı sürümü WhatsApp Web'de görüntülü ve sesli görüşme yapmak için yakında yeni bir destek ekleyecek. WhatsApp Web görüntülü...

Huawei Mate 40 Tema Özellikleri Sızdırıldı

Huawei Mate 40 serisinin özellikleri her geçen gün netleşiyor. Sabah Kirin 9000 yonga setinin 24 çekirdekli GPU'ya sahip olduğunu gösteren sızıntının ardından...

6000 mAh Batarya ile Yeni Bir Motorola Telefon Geliyor

Motorola, 6.000 mAh kapasiteye sahip bir batarya ile yeni telefon hazırlıyor. Üstelik yakın bir zamanda piyasaya sürüleceğini gösteren FCC, EEC ve TUV...

Oppo TV S1 ve R1 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Beklendiği gibi Oppo nihayet ilk akıllı televizyonlarını piyasaya sürdü. Şirket, Oppo TV S1 ve Oppo TV R1 olmak üzere iki modeli tanıttı....

24 Çekirdekli GPU ile Kirin 9000 Özellikleri Netlik Kazanıyor

Huawei'nin en yeni amiral gemisi yonga seti Kirin 9000 hakkında yeni bilgiler gün yüzüne çıkıyor. Son bilgi yonganın 24 çekirdekli GPU desteğine...