Ana Sayfa İpucu EBA TV Giriş Şifresi Alma

EBA TV Giriş Şifresi Alma

İlk defa EBA kullanacaksanız giriş şifresi almanız gerekiyor. EBA TV giriş şifresi alma işlemi nasıl yapılır?

-

Koronavirüs devam ediyor. Virüs etkisi devam ederken bir yandan ise normal hayata geri dönmeye çalışıyoruz. Normal hayata geri dönüş için en önemli basamaklardan birisi okulların yeniden açılması. Okullar yeniden açılacak ama bu süreç biraz uzayacak. Salgın boyunca başarılı bir şekilde kullanılan EBA TV sistemi ise devam edecek. Bir süre daha devam edecek olan uzaktan eğitim için yeniden harekete geçilmesiyle beraber öğrenciler de hazırlıklarına başladı. Geçen eğitim öğretim döneminde sistemi kullananlar bilecektir ama hala bilmeyenler için en önemli hazırlık olarak EBA TV giriş şifresi alma işlemini aktaracağız.

Şifre almadan da sisteme giriş yapılabiliyor. Bunun için kullanılan karekod, yöntemi ve e-devler sistemi var ama tabii ki öğrencilerin kalıcı bir EBA şifresi oluşturması ve bu hesabını kullanması daha mantıklı. Peki, bunu nasıl yapacağız?

İlginizi Çekebilir: Facebook Video İndir – Facebook Video İndirme Yolları!

EBA TV Giriş Şifresi Alma Adımları

İlk kez şifre alıyorsanız, bunun için iki farklı seçeneğiniz olacak. Seçenekler

 1. Öğrencinin kendisinin şifre alması
 2. Veli ya da Öğretmenler yardımıyla ilk şifrenin alınması.

Bu iki seçeneği de ele alacağız. Yani yöntemlerimizle hem öğrenci kendi şifre alabilecek hem de velileri alabilecek.

Öğrencinin Kendisinin Şifresini Alması

 • Buradan EBA TV giriş sayfasına gidin.
EBA TV giris sifresi alma
 • 1 defa geçerli olacak şekilde e-okul bilgilerinizi kullanarak sisteme giriş gerçekleştirin.
 • Şimdi profil bölümünden kendinize bir şifre oluşturmanız gerekiyor.
EBA TV giris sifresi alma
 • “Şifre”, “Şifre tekrar bilgisi”, “Geçerli bir E-posta”, “Geçerli bir telefon numarası” girmeniz gerekiyor.
 • Gelen mail veya telefon onay kodu ile onaylama yaptıktan sonra yeni oluşturduğunuz şifre ile hesabınıza giriş gerçekleştirebilirsiniz.

Bu ilk ihtimal. İşin özeti şu ki tek seferlik olmak üzere e-okul bilgileri kullanılarak EBA TV giriş şifresi alma mümkün. Bu giriş şifresi ile hesabınıza giriş gerçekleştirebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir: EBA TV Frekans Ayarları Nasıl ve Nereden Yapılır?

Velinin ya da Öğretmenin Yardımıyla Şifre Alınması

İkinci kısımda öğretmen ya da velinin devreye girmesi gerekiyor. İlk etapta şifre oluşturamazsanız, bu yöntemi kullanabilirsiniz.

 • Veli e-Devlet bilgileri ile EBA sistemine giriş yapar ve bir şifre alır veya öğretmenin e-Devlet şifresiyle ya da MEBBİS ile EBA TV sistemine giriş yapar ve şifre alır.
EBA TV giris sifresi alma
EBA TV giris sifresi alma
 • Öğretmenin aldığı ya da velinin aldığı şifre öğrenciye verilir.
 • Aldığın bu geçici şifre ile öğrenci sisteme giriş yapar.
 • Öğrenci sisteme giriş yaptıktan sonra ise hemen yeni bir şifre oluşturulur. Yeni bir şifre oluşturmak için iki kez şifre girmeniz gerekiyor. Bir yeni şifrenizi gireceksiniz ve ardından yeni şifrenizi tekrar girin. Onaylama yapın.
EBA TV giris sifresi alma
 • EBA TV giriş şifresi alma işlemi tamamlandı ama isterseniz e-postanızı veya cep telefonunuzu da hesabınıza ekleyebilirsiniz. Hatta eklemeniz sizin için daha iyi olacak çünkü şifrenin unutulması durumunda yeniden şifre alınabilir.

İki farklı yöntemle giriş şifresinin nasıl alınacağını görmüş olduk. İster öğrencilerin kendisine bir seferlik giriş ile kendi şifrelerini alması, isterse velilerin alması söz konusu. Bu kısmı çözdüğümüze göre gelelim şifre yenileme işlemine.

EBA TV giriş şifresi alma işlemi ne kadar önemli ise unutulan şifrenin alınması da o kadar önemli. Unutulan şifrenin yeniden alınması, yani yeni şifre alınması için yapılması gerekenler ise şöyle:

 • EBA TV giriş sayfasına tekrar geçin.
 • Giriş sayfasında “Şifremi Unuttum” bağlantısına tıklayın.
 • Şifrenin sıfırlanma sayfası açılacak. TC kimlik numaranızı girmeniz gerekiyor. Ardından ise şifreyi yenileme için kullanacağınız yöntemi seçin. Zaten iki yöntem var. Bunlardan birisi e-posta ile şifre yenileme bir diğeri ise telefon ile şifre yenileme.
EBA TV giris sifresi alma
 • İki seçimden birini yapın ve güvenlik kodunu girin.
 • Seçtiğiniz şifre yenileme yöntemine bir doğrulama kodu gönderilecek.

Kodu kullanarak unutulan şifrenin yenilenmesini sağlayabileceksiniz. Yenilediğiniz şifre ile tekrar sisteme girebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: EBA TV Nasıl İzlenir?

EBA TV giriş şifresi alma ve unutulan şifrenin yeniden alınmasını sağlamak için yapılacak işlemler bunlar. Burada bir hatırlatma yapalım. Şifre belirlerken mutlaka e-posta ya da telefon numarası girin. Sonrasında şifre yenilemesi yapmak istediğinizde sorun yaşamayın.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

Instagram Silinen Mesajları Yeniden Gösteriyor

Ünlü sosyal medya uygulaması Instagram, bugün ilginç bir sorunla gündemde. Forumlarda kullanıcıların ardı arkasına yaptığı paylaşımlarla ortaya çıkan sorunda Instagram silinen mesajları...

Huawei, Bilgisayar ve Monitör Pazarlarına Girmek İstiyor

Belki de ABD yasağı, belki de Xiaomi'nin PC monitör pazarındaki baskısı. Her iki durumda da güvenilir bir kaynak, Huawei'nin söz konusu pazara...

Huawei’den Lazerli Kablosuz Şarj Aleti Geliyor!

Kablosuz şarj, uzun zamandır geleceğin akıllı telefon teknolojisi olarak müjdelendi ve telefonların kablosuz bir şarj pedi üzerine yerleştirilmesine veya bir kablo takılmasına...

Apple iPhone 12 Serisinin Model İsimleri Sızdırıldı!

Apple iPhone 12 serisi çok yakında piyasaya sürülecek. Telefon serisiyle ilgili detaylar gün geçtikçe ortaya çıkmaya devam ediyor. Son gelişmeye göre, "L0vetodream"...

Samsung Galaxy S21 Ultra, 5000 mAh Batarya İle Gelecek!

Samsung, yeni amiral gemisi olan Galaxy S20 ve Galaxy Note20 serisini çoktan piyasaya sürdü. Şimdi ise, gelecek yıl çıkacak olan yeni nesil...