Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Ehliyet ve Kimlik Birleştirildi – İşte Yeni Sistem

Ehliyet ve Kimlik Birleştirildi – İşte Yeni Sistem

Yeni dönemde ehliyet ve kimlik kartlarının birleştirilmesi mümkün olacak. Birleştirme işlemi için neler yapmak gerekiyor?

-

Bakan Süleyman Soylu tarafından yapılan bir açıklama ile beraber çipli kimliklerde yeni dönemin başlayacağı söylenmişti. Bu açıklamaya göre artık ehliyet taşımanın zorunluluğun ortadan kalkacağını öğrendik. Yapılan açıklamaya göre ehliyet ve kimlik bir arada kullanılabilir olacak.

Bu süreç, çipli kimliklere ehliyetlerin yüklenmesiyle gerçekleşecek ve tüm vatandaşlar yeni sisteme geçiş yapabilecekler. Peki, bu sistem nasıl işleyecek ve vatandaşların yapması gereken neler? Gelin hep beraber bu sisteme bakalım.

İlginizi Çekebilir: Tesla’yı Geride Bırakan Lucid Air Ön İnceleme

Ehliyet ve Kimlik Birleştirme İşlemi Nasıl Yapılacak?

Yeni sistemle beraber ehliyet ve kimlik birleştirilmiş olacak. Bunun için vatandaşların yeni kimliklere ihtiyacı var. Yeni çipli kimliklere, ehliyetinizi çok kısa bir süre içerisinde yükletebileceksiniz.

Bu sayede ehliyet artık kimliğin içerisindeki çipte gözükecek. Her hangi bir yol kontrolünde ya da herhangi bir işlemde sadece çipli kimliğinizi kullanmanız yeterli olacak. Çipli kimlik okutularak ehliyet konusunda da bilgi alınabilecek.

Bu işlemi şu an için elinde çipli kimlik bulunan vatandaşlar da yapabilecek yeni çipli kimlik alan vatandaşlar da yapabilecek. Hatta yeni bir çipli kimlik alırken vatandaşlara bu yönde bir soru yöneltilecek.

ehliyet ve kimlik

Vatandaşlar çipli kimlik kartlarına ehliyetlerini de yükletmek isterlerse bunu aynı anda gerçekleştirebilecekler. Peki, elinizde mevcut bir çipli kimliğiniz varsa o zaman ne yapacaksınız? O zaman yapmanız gereken randevu almak olacaktır.

Nüfus Müdürlükleri’nden randevu aldıktan sonra, size verilen randevunun saatinde belirtilen yere giderek ehliyet ve kimlik kartlarınızı birleştirebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için sadece beklemeniz gerekiyor. Şu an için randevu almak mümkün değil. 21 Eylül tarihinden itibaren randevu alınabilecek.

İlginizi Çekebilir: Yüzde 100 Elektrikli Araba Üreticisi Lucid, Yeni Air Sedan ile Tesla’ya Meydan Okuyor

Eğer randevunuzu nasıl alacağınızı bilemiyorsanız, bunun için size bir link bırakacağız. Aşağıda yer alan link üzerinden randevu alabilirsiniz. Randevunun saatini ve gününü kendinize göre belirleyebiliyorsunuz.

Randevu Almak için Link: Buradan Ulaşabilirsiniz.

Merak edilen bir soru hakkında daha bilgi verelim. Randevu sonrasında ya da alırken ehliyet ve kimlik birleştirme işlemi için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Bu işlem için hiçbir aşamada ücret ödemeyeceksiniz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? 2020

Son zamanlarda artan erişim kısıtlamaları, web sitelerinin daha da sinir bozucu hale gelmesine neden oldu. Sadece Türkiye değil, birçok ülke internete kısıtlamalar getirerek, erişimi...

Sistemi Yormayan En İyi BlueStacks Alternatifleri

En iyi Bluestacks alternatifleri nelerdir? BlueStacks'in sisteminizi çok yorduğunu düşünüyorsanız, sistem yormayan alternatif emülatörleri denemek isteyebilirsiniz. BlueStacks, kullanıcıların bilgisayarlarında Android uygulamalarını çalıştırmalarına...

En İyi İş Tabletleri – Android, Windows, Chrome OS ve Diğerleri

Teknolojinin hayatımızın her yerinde bulunduğu bu dönemde birçok şirket, iş ihtiyaçlarını karşılamak için tablete yöneliyor. Tabletler, kurumsal düzeydeki uygulamalarla ve birçok özellikle...

Pop!_OS 20.10 Yayınladı İşte Getirdiği Yenilikler ve Kurulumu

Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla güncellemesinin yayınlanmasından günler sonra, Pop! _OS 20.10 Linux dağıtım sistemi duyuruldu.Ubuntu 20.10 tabanı...

En İyi Oyun Laptopları 2020

Bilgisayar oyunlarının bir fenomen olduğu bu devirde, her türlü oyunu kaldırabilecek bir bilgisayar mı bakınıyorsunuz ? O halde yazımızı okumadan geçmemenizi tavsiye...