Ekşi Sözlük

Her geçen gün daha çok insana ulaşmanın yanı sıra, Türkiye’de her ay 21 milyon kişi tarafından ziyaret edilen ve bu nedenle de en çok ziyaret edilen 3. Yerel site olan Ekşi Sözlük Yönetiminde görevli olan ve sitenin sahibi olan Sedat Kapanoğlu, görevinden ayrıldığını duyurdu. Yapığı yazılı açıklamada Sedat Kapanoğlu; Ekşi Sözlüğü 1999 yılında kurduğundan bu yana geçen 16 yıllık serüvene değindi.

Ekşi Sözlüğü kurduktan beş yıl sonra yani 2004 yılında ABD’ye gittiğini ve 2009 yılında ABD’den döndükten sonra 2010 yılında Ekşi Sözlük Yönetimi olarak daha çok teknik alanda yeniden yapılandırmaya karar verdiklerini aktardı.

Ekşi Sözlük kurulduktan sonra 16 yıl boyunca site yöneticisi, yönetim kurulu başkanı, yazılım ekibi yöneticiliği gibi pek çok görevi sürdürdüğünü dile getirdiğini ifade eden Sedat Kocaoğlu, bundan sonraki en büyük hayalinin ise, sitenin kendisi olmadan büyüyerek var olmaya devam etmesi olduğunu belirterek sitenin bundan sonraki Ekşi Sözlük Yönetiminin ise daha önce sitede yöneticilik yapmış olan Başak Prut olacağını da sözlerine ekledi.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here