Ana Sayfa Sosyal Medya Elon Musk, Barack Obama ve Bill Gates Bile Hacklendi - Yakın Tarihin...

Elon Musk, Barack Obama ve Bill Gates Bile Hacklendi – Yakın Tarihin En Büyük Twitter Hacki!

Twitter gündemine bir şok daha! Ünlü markalar hackleniyor!

-

Twitter, son zamanlarda Barack Obama, Elon Musk, Bill Gates, Kanye West gibi büyük isimleri etkileyen platformundaki en büyük saldırılardan birine tanık oldu.

Bu saldırıya uğramış hesaplar, diğer ünlü kullanıcıların paralarını çalmak için bilinen ünlülerin doğrulanmış hesaplarını kullanan büyük bir dolandırıcılık işlemi için de kullanıldı.

Şu anda, büyük hack’lerin nasıl elde edildiği hala belirsiz. Bununla birlikte, Twitter’ın kendi sistemlerinde yeni bir güvenlik açığının keşfedilmesi ve istismar edilmesi mümkün olabilir.

Hack, Joe Biden, Michael Bloomberg, Elon Musk ve hatta Apple gibi bilinen markaları da etkiledi. Çaresiz bir hareketle Twitter, hesabın güvenliğinin ihlal edilip edilmediğine bakılmaksızın her doğrulanmış kullanıcıdan tüm yeni tweetleri engelledi.

Twitter Desteği’nin resmi hesabı, “Güvenliği ihlal edilmiş hesapları kilitledik ve orijinal hesap sahibine erişimi ancak güvenli bir şekilde yapabileceğimizden emin olduğumuzda geri yükleyeceğiz.“ diye tweet attı.

Özellikle, şirketin konuyla ilgili soruşturması, kendi iç çalışan araçlarının tehlikeye atıldığını ve saldırılarda kullanıldığını da ortaya koymuştu. Bu, dolandırıcıların iki faktörlü kimlik doğrulama yöntemini nasıl atlattığı bilinmiyor.

Hack ilk olarak Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter hesabında paylaşılan bir bitcoin tweeti ile başladı, burada belirli bir hesaba gönderilirse paranın iki katına çıkacağına söz verildi.

Bill Gates gibi diğer doğrulanmış rakamlar da benzer bir tweet ile bu kervana katıldı. Her ne kadar, bu aldatmaca tweetler hızlıca silinse de, sosyal medyada yankı uyandırdı. Durum geliştikçe daha fazla haber paylaşacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? 2020

Son zamanlarda artan erişim kısıtlamaları, web sitelerinin daha da sinir bozucu hale gelmesine neden oldu. Sadece Türkiye değil, birçok ülke internete kısıtlamalar getirerek, erişimi...

Sistemi Yormayan En İyi BlueStacks Alternatifleri

En iyi Bluestacks alternatifleri nelerdir? BlueStacks'in sisteminizi çok yorduğunu düşünüyorsanız, sistem yormayan alternatif emülatörleri denemek isteyebilirsiniz. BlueStacks, kullanıcıların bilgisayarlarında Android uygulamalarını çalıştırmalarına...

En İyi İş Tabletleri – Android, Windows, Chrome OS ve Diğerleri

Teknolojinin hayatımızın her yerinde bulunduğu bu dönemde birçok şirket, iş ihtiyaçlarını karşılamak için tablete yöneliyor. Tabletler, kurumsal düzeydeki uygulamalarla ve birçok özellikle...

Pop!_OS 20.10 Yayınladı İşte Getirdiği Yenilikler ve Kurulumu

Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla güncellemesinin yayınlanmasından günler sonra, Pop! _OS 20.10 Linux dağıtım sistemi duyuruldu.Ubuntu 20.10 tabanı...

En İyi Oyun Laptopları 2020

Bilgisayar oyunlarının bir fenomen olduğu bu devirde, her türlü oyunu kaldırabilecek bir bilgisayar mı bakınıyorsunuz ? O halde yazımızı okumadan geçmemenizi tavsiye...