Ana SayfaTeknoloji HaberleriEn büyük Ekranlı Tablet, Samsung Galaxy View Tanıtıldı

En büyük Ekranlı Tablet, Samsung Galaxy View Tanıtıldı

-

Samsung alışıla gelmişin ötesinde bir iş yaparak normal tabletlerden iki kat daha büyük ekrana sahip yeni Galacy View’ü tanıttı. 18,4 inç ekran ile rekora imza atarak en büyük ekrana sahip tableti üretti. Rekor 18 inç ile Dell’den alındı.

Samsıng Galaxy View

Dell firması 2013 yılında üretmiş olduğu 18 inç tabletiyle en büyük ekrana sahip olma rekorunu 18,4 inç ile Samsung’a bıraktı. Galaxy View, dedikoduları daha önce çıkmıştı ancak ihtimal verilmediğinde çok fazla gündeme gelmedi ancak Samsung resmi olarak tanıtı. Samsung CEO’suna göre cihaz, alışılmadık büyüklükteki ekranıyla “mobil video tüketimi ve eğlence için yepyeni bir yol sunuyor” film, dizi ve Tv izlemek isteyenler için özel hazırlandığını söylemek mümkün, ayrıca dış ortamlarda video çekimleri, fotoğraf çekimleri yapan kişilerin daha hızlı ve geniş ekranlarda çalışma yapmalarına olanak sağlarken iş ortamlarında kullanıma uygun olacak. Anroid oyunlarının geliştiği son dönemlerde bilgisayar oyunlarıyla rekabet edebilecek düzeyde uygulamalarında sunulması daha geniş ekrana ihtiyaç olduğunun sinyallerini vermişti.

Tabletin farklı olduğu doğru, ancak 1536 x 2048 çözünürlüklü, 9.7 inç’lik Samsung Galaxy Tab S2’nin karşısında full HD (1080 x 1920) çözünürlük sunması ilginç görünüyor. 120ppi piksel yoğunluğuyla Galaxy View, 264ppi ile iki katından fazla yoğunluk sunan Tab S2 karşısında çok net görüntüler sunmayabilir. Yani Ekran iki kat büyük ancak çözünürlük değerleri 9.7 inç’e göre daha düşük olsa’da kısmen yeterli olacaktır.

Cihazın 451.8 x 275.8 x 11.9mm’lik boyutlarını dezavantaj olmaktan çıkarmak isteyen Samsung, çerçeveye bir sap ve ayaklık eklemiş. Evinizde durmayı amaçlayan tablet, masaların üzerinde durabiliyor, böylece film izlemek isteyen kişilerin işlerini daha kolay bir hale getiriyor.

Sekiz çekirdekli işlemciyle gelen Galaxy View, 2GB RAM ile desteklenirken, 64GB dahili depolama alanına sahip oluyor. MicroSD desteğiyle depolama alanını 1 TB kadar genişletme olanığı sunuluyor. Samsung’a göre Galaxy View, 5.700mAh kapasiteli piliyle tek şarjla 8 saat video oynatabiliyor. Yani pili şarj etmeye gerek kalmadan tüm gün video, film izleyebileceksiniz.

Galaxy View’un tanıtımı yapılmış olsa da raflarda ne zaman yer alacağı ve piyasaya sürüleceği açıklanmazken merak edilen ürünün fiyatı hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here