Akıllı saat sektöründe en başarılı firmalar Apple ve Samsung sektörde başı çekmeye başladı. Akıllı telefon teknolojilerinden zaten birbirleriyle kıyasıya bir yarış içerisinde olan iki firma akıllı saat alanında da anı rekabeti gösteriyor. Her ne kadar Apple Watch ile beraber bu alanda Apple lider olarak gösterilse de Samsung Gear serisi akıllı saatlerinde Apple’ın serisini yakından takip ettiğini söylemek gerek.

Apple’ı geride bırakmak için tıpkı akıllı saatlerinde olduğu gibi sürekli olarak saat serilerini de güncelleyen Samsung’un bu alanda da büyük bir oradan gelişme gösterdiğini de söyleyebiliriz. Peki, Samsung Gear akıllı saatlerin gelişimi nasıl gerçekleşti ve şu an için Samsung Gear serisi içerisinde en çok tercih edilebilecek akıllı saat hangisi bakalım.

En Çok Tercih Edilen Samsung Gear Saatler

Samsung Gear

Tasarım: Gear serisi akıllı saatler genel olarak tasarım konusunda metal çerçeveyi takip eden bir sisteme sahip. Metal çerçeve ile beraber sağlamlık konusunda üst düzey bir deneyim sunan saatlerin bunun dışında genel olarak kare tasarıma sahip olması ve değiştirilebilir renk seçeneklerinin olması tasarım konusunda Samsung Gear ilk serisinin büyük ayrıcalıklar elde etmesini sağlamıştı.

Samsung-Gear-1-saatleri

Özellikleri: Serinin ilk saatinde de Samsung yine beklenen özellikleri sundu. Serinin ilk saati olan Samsung Gear için sunulan özellikler arasında dahili hoparlör ile beraber arama özelliği, aramayı cevaplama özelliği gibi özelliklerle döneminin gerektirdiği özellikleri kullanıcılara sunuyordu. Bunun dışında saatlerin S-voice notu, bildirim gösterme özellikleri gibi birçok özelliğinin bulunduğunu da belirtelim.

Dayanıklılık: Samsung Gear akıllı saatlerinin en eksik kalan özelliği ise dayanıklılığı olmuştu. Zira bu seride suya dayanıklı bir tasarım kullanılmamış ve bu yönü ile Samsung biraz daha az tercih edilen bir model olmuştu.

Fiyatı: Samsung Gear saatlerin ilk serisinin çıkış fiyatı ise ilk dönemlerde 500 TL gibi rakamlara ulaşmıştı. Fakat şimdilerde 250-300 TL arasında bir fiyatı olduğunu da belirtelim.

Samsung-Gear-1-özellikleri

Samsung Gear S

Tasarım: Tasarım konusunda Samsung’un en başarılı akıllı saatlerinden biri olan Samsung Gear S akıllı saatleri Gear 1 serisine göre biraz daha curved tarzı bir tasarıma sahip. Buna karşın classic görüntü seçenekleri ve kordon görüntüleriyle de beğeni toplayan tasarımın hala büyük oranda ilgi çektiğini de söylemek gerek. Ayrıca saat üzerinde bulunan AMOLED ekranlarında büyük oranda beğeni topladığını belirtmek gerek.

Samsung-Gear-S-akıllı-saatleri

Özellikler: Telefona uzaktan erişim sağlayabilen Samsung Gear S ile Wİ-Fi, 3G gibi bağlantılarla telefonunuza ulaşabiliyorsunuz. Detaylı bir sağlık takip sistemi, arama cevaplama, arama yapma gibi özellikleri bulunan saatlerin en büyük ayrıcalıklarından birisi ise navigasyon gibi ekstra özelliklere sahip olması. Hem bağlantı seçenekleri hem de uygulama desteği sunmasıyla beraber Samsung Gear S serisinin hala en çok tercih edilen akıllı saatler arasında olduğunu da belirtelim.

Samsung Gear Live Hakkında Bilgiler Ve Görseller

Dayanıklılık: Bu seride de tam olarak suya ve toza dayanıklılık sunmayan saatlerin en kötü yanı da bu olarak dikkat çekmekte.

Fiyatı: Samsung Gear S fiyatları 1000 TL’ye kadar çıkabilmekte. Fakat bu seriyi tercih edecekseniz şu an için yapılan kampanyalarla beraber saatlerin çok daha düşük fiyatlara inebildiğini de belirtelim.

Samsung-Gear-S-akıllı-saatleri

Samsung Gear Fit 2

Tasarım: Samsung Gear ve Samsung Gear S serilerinden farklı olarak Samsung Gear Fit serisi adından da anlaşılacağı gibi spor yapan kullanıcılara hitap eden bir seri. Saatlerin tasarımına da bu durum doğrudan yansımış durumda. Yine Samsung Gear S benzeri bir tasarıma sahip olan saatlerin kola tamamen oturan oval yapısı ile tasarım konusunda büyük oranda beğeni topladığını belirtelim.

samsung-gear-fit-2-akıllı-saatleri

Özellikleri: Samsung Gear Fit 2 tam anlamıyla bir spor antrenörü. Hem spor aktivite kontrolü yapan saat hem de anlık aktivite bildirimi yapabilmekte. Neredeyse sıfır hata ile nabız ölçer sistemi sunan saatlerin bunun dışında uyku takibi gibi ekstra özellikleri de bulunuyor.

Dayanıklılık: Bu seri diğer saatlere göre bir tık daha dayanıklı bir dayanıklılığa sahip.

Fiyatı: Samsung Gear Fit 2 serisini tercih etmek istiyorsanız fiyatları ise 400-600 TL arasında değişiklik göstermekte.

Samsung-Gear-Fit-2-akıllı-saatleri

Samsung Gear S2 Ve Gear Classic

Tasarım: Şu an Samsung Gear serisinin en başarılı ve en güncel serileri olarak bilinen Samsung Gear S2 serisi Samsung’un bir nevi hatalarını düzelttiği bir seri. Tasarım konusunda ise Samsung bu seride daha oval bir tasarımı tercih etmiş durumda. Eski kare tasarıma göre çok daha şık bir görüntüye sahip olan saatlerin bunun dışında spor, classic gibi birçok seçeneği bulunuyor. Kordon tasarımı konusunda birçok seçenek sunulduğunu da belirtelim.

Samsung-Gear-S2-Ve-Gear-Classic

Özellikleri: Saatin özellik konusunda da birçok ayrıcalık sunduğunu belirtelim. Çok detaylı spor takibi, günlük faaliyet raporları, kafein oranı ölçümü, nabız ölçer, adım sayar gibi birçok ayrıcalık sunan saatin arama cevaplama ve arama yapma gibi birçok özelliği bulunduğunu da belirtelim. Kablosuz şarj döndürülebilir ekran gibi ekstra özelliklerde büyük beğeni kazanmasını sağlıyor.

Dayanıklılık: İlk serilere göre dayanıklılık konusunda da Samsung Gear S2 serisi çok daha yüksek çözümler sunuyor. IP68 sertifikasına sahip olan saat suya ve toza dayanıklı.

Fiyatı: 700-800 TL

samsung-gear-s2-akıllı-saatleri

Samsung Gear S3

Kısa süre önce IFA 2016 etkinliğinde tanıtılan yeni seri saatler şu an için piyasada yer almıyor. Tizen işletim sisteminden güç alarak birçok uygulama desteği sunan ve içerisinde Exynos işlemcileri bulunacağı açıklanan saatlerin 1 gün ekstra pil ömrü, GPS desteği ve Samsung Gear S3 serisi ile beraber %99 doğruluk oranına sahip spor uygulamaları sunduğunu da söylemek gerek.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here