Ana SayfaMobil UygulamalarEn İyi 5 Mobil Meditasyon Uygulaması

En İyi 5 Mobil Meditasyon Uygulaması

Meditasyon uygulamaları sayesinde oturduğunuz yerde kendinize ayırdığınız 10 dakikayla stres seviyenizi düşürmeniz mümkün.

-

Uzmanların tükenmişlik hissinden çıkabilmek için sunduğu birçok tavsiyesi bulunuyor. Gözlerinizi dinlendirmek, yeşillik tüketmek bile tükenmişlik hissini ortadan kaldırmak için yeterli olabiliyor. Uzmanların diğer önerisiylese basit küçük meditasyonlardan oluşuyor.

Meditasyon uygulamaları sayesinde oturduğunuz yerde kendinize ayırdığınız 10 dakikayla stres seviyenizi düşürmeniz mümkün. Stres seviyenizi azaltıp, çalışma performansınızı yükselteceğini söyleyen uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamaların en iyilerini sizler için sıraladık.

En İyi 5 Mobil Meditasyon Uygulaması

Calm

Oturduğunuz koltuktan doğanın kapılarını açmanızı sağlayan Calm adlı uygulama, yoğun iş temposundan sıkılan ruhlar düşünülerek oluşturulmuş. 2017 senesinde Apple’ın yılın uygulaması seçilen Calm, çeşitli seslerle sizi rahatlatmaya çalışıyor.

İçinde olduğunuz ortamdan bağımsız şekilde kendinizi hayalinizdeki ortama götürmek isterseniz, Calm’ın başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Uygulamaların insanları mutlu etme seviyelerini ölçen Center for Humane Technology adındaki listede Calm uzun süredir birinciliği koruyor.

Headspace

Headspace; biliminsanı, sporcu, girişimci ve kişişler gibi her daldan uzmanların görüşleri dikkate alınarak geliştirilen kapsamlı bir meditasyon uygulaması. 10 dakikalık kısa oturumlar sunan platform, interaktif içerikleriyle ayıracağınız 10 dakikalık süreçte stresten arınmanızı sağlıyor.

Aylık, yıllık ve ömür boyu satın alma planları bulunan Headspace’i denemeniz için ücretsiz oturumları da bulunuyor. Bazılarını denedikten sonra satın alıp, almama kararını verebilirsiniz.

Personal Zen

Meditasyonun sizin için yeterli olacağını düşünmüyorsanız, oyunlaştırılmış bir meditasyon yöntemini kullanabilirsiniz. Personal Zen, klinik olarak “oyun oynayarak stresinizi azaltabileceği” ispatlanmış olan bir yapım.

En İyi 5 Mobil Meditasyon Uygulaması

Mobil geliştirici ve nörobilimadamlarından çıkan bu uygulama, kısa sürede zihninizi arındırmanızı kaygı ve stresi azaltmanızı sağlıyor. Personal Zen’i iOS işletim sistemini kullanan cihazlarda ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz.

Buddhify

Buddhify ne yaparsanız yapın, o ana uygun olan bir meditasyon oturumu sunuyor. Tek sefer ödeme ile mobil cihazınızı bir meditasyon merkezine çeviren Buddhify, sunmuş olduğu kapsamlı oturumlara ek olarak uygun fiyatıyla da ilgi topluyor.

MindFi

MindFi gündelik yaşamında yoğun iş temposu altında eğilip bükülenler için hazırlanan bir uygulama. Üstelik uygulama üç dakika gibi bir sürede yenilenmiş hissedeceğinizi söylüyor.

MindFi’ı yemek yerken, otobüsteyken ve kısa yürüyüşlerinizde farklı modlarda kullanabilirsiniz. Eğer gündelik rutininizde odaklanma problemi ile karşılaşıyorsanız, odaklanma modunu seçerek verimli çalışabilirsiniz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here