Ana Sayfa İpucu En İyi 5 Ses Birleştirme ve Düzenleme Uygulamaları

En İyi 5 Ses Birleştirme ve Düzenleme Uygulamaları

Müzik indirmeyi ve müzikler üzerinde değişiklikler yapmayı sevenler için en iyi 5 uygulamayı sizler için listeledik.

-

Gelişen teknolojiyle artık yeni müzik albümlerine hatta yeni çıkan parçalara anında ulaşmak çok kolay. Dahası albümleri istenilen biçimde depolamak hatta yeniden düzenlemekte bu kolaylıkların arasında. Müzik indirmeyi, arayan sesi düzenlemeyi sevenler bu haber tam size göre. İşte en iyi 5 uygulama:

Audacity

Desteklenen Platformlar: Windows, Mac, Linux
Desteklenen Formatlar: Hemen hemen hepsi

Audacity Mp3 dosyası düzenlerken tam kontrol etmeyi sağlıyor. Herhangi bir ses parçasını istediğiniz kadar parçaya bölebilir veya istediğiniz sırayla istediğiniz kadar ses dosyasını birleştirebilirsiniz.

Güzel olan diğer yani ise, Audacity’nin bir şekilde sorunlu müzik dosyaları için kullanışlı olabilecek ses filtreleri ve efektleri de dahil olmak üzere tüm diğer özelliklerine erişebilmenizdir.

MP3 Toolkit

Desteklenen Platformlar: Windows
Desteklenen Biçimler: AAC, FLAC, MP3, OGG, WAV, WMA ve daha fazlası

MP3 Toolkit, altı ayrı ses işleme aracının bir koleksiyonudur: Dönüştürücü, Ripper, Etiket Düzenleyici, Birleşme, Kesici ve Kaydedici.

Birleşme, birden fazla ses dosyasını almanıza, istediğiniz sırayla yeniden düzenlemenize ve ardından tek bir birleştirilmiş ses dosyası olarak dışa aktarmanıza olanak tanır. Kesici tek bir ses dosyası almanıza, bir başlangıç ​​ve bitiş zamanı seçmenize, ardından bu seçimi ayrı bir ses dosyası olarak dışa aktarmanıza olanak tanır.İlan

Kayıtsız olarak işaretlenecek MP3 Toolkit’i ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu sürümün özellikleri sınırlayıp sınırlamadığına dair herhangi bir belirti yoktur.

mp3DirectCut

Desteklenen Platformlar: Windows
Desteklenen Biçimler: AAC, MP3

mp3DirectCut hafif ve şık küçük bir ses editörü. Geniş kapsamlı özelliklere sahip olasa da; ses kesme, kopyalama, yapıştırma ve kaydetmeyi içerir.

Bu uygulamayı çoğundan ayıran şey, önce ses dosyalarını açmak zorunda kalmadan doğrudan ses dosyalarını manipüle etmesidir. Bu sadece daha hızlı bir iş akışı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda orijinal ses kalitesini de korur, çünkü tekrar sıkıştırılması gerekmez.

Diğer önemli özellikler arasında ID3 etiketi düzenleme, duraklatma algılama, toplu dosya işleme, parçaların zaman değerine göre otomatik bölünmesi ve parçaları bölerken otomatik dosya adı ve etiket oluşturma yer alır.

Mp3Splt

Desteklenen Platformlar: Windows, Mac, Linux
Desteklenen Formatlar: FLAC, MP3, OGG

İlk olarak, Mp3Splt yerine Mp3Splt-GTK’yi indirdiğinizden emin olun (bu, GTK sürümünün grafik arayüzünü kullanmaktan daha kolay öğrenilecek bir komut satırı aracıdır).

Mp3DirectCut gibi, Mp3Splt bir ses dosyası üzerinde ilk önce sıkıştırmasını açmak zorunda kalmadan çalışabilir, bu da hızlı bir iş akışı ve ses kalitesi üzerinde hiçbir etki yaratmaz. Bu uygulama çok basit: sadece bir başlangıç ​​ve bitiş zamanı seçin, sonra bu seçimi ayrı bir ses dosyası olarak dışa aktarın.

Tek bir ses dosyası olarak tüm bir albümünüz varsa, Mp3Splt her parçanın başladığı ve bittiği yeri işaretleyen CUE dosyalarını kullanarak otomatik olarak bölünebilir. Duraklatma algılaması kullanılarak otomatik bölünme de mevcuttur. Dışa aktarılan dosyalar ID3 etiketlerini düzenleyebilir.

Ses Birleştirme Yazılımı olmadan Komut İstemi

Desteklenen Platformlar: Windows, Mac, Linux
Desteklenen Formatlar: Herhangi biri

Windows’ta

Windows ile ilgili en güzel şeylerden biri, işletim sistemiyle birlikte gelen temel komut satırı yardımcı programlarını kullanarak çok sayıda harika şey yapabilmenizdir. Kopya komutu, örneğin, aslında birine MP3 birleştirebilir.

Bir Komut İstemi penceresi açarak başlayın. Bunu , Başlat Menüsü’nde cmd’yi arayarak veya Güç Menüsü’nde Komut İstemi’ni ( Windows + X klavye kısayolu ) seçerek yapabilirsiniz.

Ayrıca bkz: En İyi 5 Ses Düzenleme Programı

Komut İstemi’nde, MP3’lerinizin depolandığı dizine gidin. Benim için bu, İndirilenler klasörüm olacak:

cd C:\Users\Joel\Downloads

Ardından, aşağıdaki komutu kullanın:

copy /b file1.mp3 + file2.mp3 newfile.mp3

Bu temelde içeriğini alır file1.mp3 ve file2.mp3 adı verilen üçüncü bir dosya içine ve biçerdöver onları newfile.mp3 . Bir + işaretiyle ayırdığınız sürece istediğiniz kadar kaynak dosyaya sahip olabilirsiniz, örneğin:

copy /b file1.mp3 + file2.mp3 + file3.mp3 + file4.mp3 newfile.mp3

Bu yöntemin dezavantajı, dosyaların gerçek bir birleşimidir, bu nedenle ilk hariç tüm kaynak MP3’ler için ID3 etiketleri, ortaya çıkan MP3’ün ortasında bir yerde kaybolacaktır. Ayrıca bu temel CMD komutlarını ve Komut İstemi’ni geliştirmek için bu ipuçlarını kontrol edin 

Linux ve Mac’te

Linux ve Mac’te bunun yerine bu komutu kullanabilirsiniz:

cat file1.mp3 file2.mp3 file3.mp3 > newfile.mp3

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Red Hat Enterprise Linux RHEL 8.3 Geliyor – İşte Yenilikler

Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 8.3'ün beta sürümünü 3 ay önce yayınlanmıştı. Şimdi ise Red Hat ekibi şimdi RHEL 8 platformunun RHEL...

Google Ücretsiz VPN Dönemini Başlatıyor – İşte Detaylar

Google One, 2 TB veya üzeri planına sahip aboneler için ücretsiz VPN hizmetini duyurdu. Google One nedir peki? diye soracak olursanız, yazımızın...

Samsung Galaxy Buds Beyond İle Tanışın!

Samsung, 2021'de Galaxy S21 serisini piyasaya sürmeyi planlıyor. Şimdi ise şirket "Samsung Blade" ve "Galaxy Space" gibi isimlerden sonra bambaşka bir marka...

Moto E7, Çok Yakında Piyasaya Sürülecek!

Bu ayın başlarında bir liste, duyurulmamış Motorola Moto E7 akıllı telefonun tüm özelliklerini ortaya koymuştu. Liste ayrıca Moto E7'nin görüntülerini de taşımıştı....

Samsung, 2021’de Katlanabilir Telefon Portföyünü Genişletecek!

Bu haftanın başlarında Samsung Electronics, faaliyet kârını ve diğer ayrıntıları, en son mali raporuyla açıkladı. Güney Koreli teknoloji devi, kârını çeşitli farklı...