Abone Ol
Ana Sayfa Mobil Uygulamalar En iyi Adımsayar Uygulamaları

En iyi Adımsayar Uygulamaları

En iyi adımsayar uygulamaları ve bu uygulamaların özellikleri...

-

Sağlıklı yaşam için hareket en önde gelen kriterler arasında yer alıyor. Belki her gün düzenli olarak spor yapamıyor ya da antrenmana gidemiyor olabilirsiniz. Fakat herkesin yapabileceği ve oldukça etkili olan aktiviteler de var. Bunlardan birisi de yürüyüş.

Günlük düzenli olarak yapılan yürüyüş, en etkili sporlardan biri olarak gösterilebilir ve sağlıklı yaşam için de etkisi oldukça fazladır. Tabii ki yürüyüşü sürekli, düzenli yapmak ve mümkünse yürüyüş ile ilgili verileri toplamak düzenli aktivite takibi sağlamakta.

Bu noktada en büyük yardımcınız teknoloji. Son dönemde oldukça popüler olan akıllı bilekliklerle tüm hareket verilerinizi tutabiliyorsunuz. Peki, ya bir akıllı bilekliğiniz yoksa ve sadece yürüyüş verilerini doğru bir şekilde tutmak istiyorsanız? Bu durumda da akıllı telefonlarda kullanılabilen adımsayar uygulamaları karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda herkes tarafından kullanılabilecek en iyi adımsayar uygulamaları listesi hazırlayacağız.

İlginizi Çekebilir: En İyi Video İzleme Siteleri – Nisan 2020

Akıllı Telefonlar için En İyi Adımsayar Uygulamaları

Listemizde yer vereceğimiz uygulamaların özelliklerinden de kısa kısa söz etmeye çalışacağız. Hemen uygulamalara geçelim.

en iyi adımsayar uygulamaları

MyFitnessPal Uygulaması

Bu alanda en detaylı uygulamalardan biri olan FitnessPal, sadece adımsayar özelliği için kullanılmıyor. Uygulamanın adımsayar özelliğinin dışında daha birçok özelliği var. Bunlardan birisi kalori takibi özelliği. Adımlarınıza göre kaç kalori yaktığınız zaman gösteriliyor ancak buna ek olarak bir de aldığınız besinleriin kalorilerini hesaplamanız sağlanıyor.

Bunun dışında su takibi ve günlü aktivite takibi gibi artılar da sunuluyor. Kilo vermek isteyenler için çeşitli araçları da sunan uygulamanın ücretsiz olarak gelmesi de yine önemli avantajlardan bir tanesi. Tabii ki uygulamanın tüm özelliklerine ulaşmanız için Pro sürümü almanız ve belli bir miktar ödeme yapmanız gerekiyor. Adımsayar gibi temel özellikleri ise ücretsiz olan sürümle beraber kullanabiliyorsunuz.

en iyi adımsayar uygulamaları

StepsApp Adımsayar

Odak noktası adımsayar olan StepsApp uygulaması, yine bu alanda en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesi. En iyi adımsayar uygulamaları arasında da yer alan yapımın, sade ve kullanışlı bir arayüzü bulunuyor. Arayüz içerisinde geniş bir adımsayar takip çizelgesi görüyorsunuz.

Bu çizelge üzerinde günlük atılan adımları gösteriyor. Android 5.0 ve üzeri için destek sunan uygulamanın widget olarak kullanılması da mümkün. Bu şekilde telefonunuzun ana ekranında sürekli olarak kaç adım atıldığına ilişkin verileri alabiliyorsunuz. Güvenli ve detaylı veri kaydı yapan uygulamanın günlü istatistik gösterme ve kalori takibi yapma gibi ayrıcalıkları da bulunmakta. Ayrıca uygulamanın bir de güzel yanı var. 11 farklı dil destekleniyor ve kullanıcıların menüleri kolayca anlaması sağlanıyor.

Pedometre Uygulaması

Amacına uygun olarak hazırlanmış olan bu basit uygulama, tüm adımlarınızı takip etmenizi sağlıyor. Uygulamanın arayüzü oldukça kolay. Arayüz üzerinde sadece bir oynatma ve durdurma kontrolü bulunuyor. Bu kontrolü kullanarak adımsayarı başlatabiliyorsunuz.

Attığınız adım sayısını kaydeden uygulama, bunun yanında saatlik hızınız konusunda da bilgi veriyor. Ayrıca kaç saat yürüdüğünüz ve aldığınız mesafe gibi bilgileri de yine bu uygulama üzerinde bulabiliyorsunuz. Uygulamayı başlattığınız zaman verileri detaylı olarak sunulan grafiklerden okuyabiliyorsunuz. Hemen hemen aktiviteniz ile ilgili tüm bilgiler verilmekte.

en iyi adımsayar uygulamaları

GStep Adım Sayar Uygulaması

Farklı temaların sunulduğu haliyle farklı arayüz dizilimlerine ulaşabileceğiniz uygulama, yine basit bir yapıyla amaca hitap eden uygulamalar arasında yer alıyor. Günlük aldığınız su miktarı, yaktığınız kalori miktarı gibi bilgileri de sunan uygulamanın başarılı bir şekilde adım takibi yapabildiğini de eklemiş olalım.

Bu yönüyle öne çıkan uygulama grafikler şekilde raporlama sunabiliyor. Bugün kaç adım attınız, bu hafta kaç adım attınız gibi bilgilere bu uygulama üzerinden erişim sağlayabiliyorsunuz. Dediğimiz gibi isterseniz günlük isterseniz de haftalık olarak grafikler sunularak aktivite takibinizin en iyi şekilde yapılması sağlanıyor.

en iyi adımsayar uygulamaları

Pacer Uygulaması

Bira daha profesyonel bir uygulama isteyecek olursanız, en iyi seçeneklerden birisi Pacer olacak. Listemizde en iyi adımsayar uygulamaları içerisinde yer alan uygulamanın hassas adım takibi özelliği var. Bu da uygulamanın %100 yakın bir şekilde adımları doğru sayması anlamına geliyor.

Akıllı saatler için de tam uyum sunan uygulamanın Fitbit akıllı saatleri için sunmuş olduğu veri takibi özelliği var. Premium versiyonun da bulunduğu uygulamanın en farklı yönü ise GPS desteği sunuyor olması. İsterseniz GPS desteğini açabiliyor ve adım attığınız konum, mesafe hakkında da bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Tabii ki bu tercihe bağlı olarak kullanılabilecek olan bir özellik.

en iyi adımsayar uygulamaları

Runkeeper Uygulaması

En detaylı adımsayarlardan biri olan Runkeeper, aynı zamanda detaylı bir aktivite takibi uygulaması olarak da gösterilebilir. Yürüyüşlerinizi ve koşularınızı kayıt altına alabildiği gibi uygulamanın fitness bölümü sayesinde günlük olarak aktivitelerinizin de kayıt altına alınmasını sağlayabilirsiniz.

Motivasyon odaklı olarak bazı düzenlemelerin bulunduğu uygulamada abonelik satın alan kullanıcılar için antrenman desteği de sunulmakta. Uygulamanın son önemli artısının da GPS desteği olduğunu eklemiş olalım. GPS desteği sayesinde yürüyüş verileriniz ve mesafe ölçümleri daha doğru bir şekilde yapılabiliyor.

en iyi adımsayar uygulamaları

EasyFit Pedometre Uygulaması

En iyi adımsayar uygulamaları listesinde mutlaka yer alması beklenen uygulamalardan biri olan EasyFit, ana ekran üzerinde 30 farklı tema seçeneği sunuyor. Bu temalar içerisinde seçim yaparak uygulamayı size uygun bir hale getirebiliyorsunuz. Ayrıca uygulama ana ekran için widget desteği de sunmakta.

Bu sayede siz arka planda uygulamayı açmasanız bile adım takibinin yapılmasını sağlayabiliyorsunuz. Adımlar ve yakılan kaloriler için uygulama detaylı bir grafik sistemine sahip. Bu grafik sistemi üzerinde attığınız adımları ve yaktığınız kalorileri kolayca görebiliyorsunuz.

en iyi adımsayar uygulamaları

Runtastic Steps Uygulaması

Günlük olarak aktivite takibi yapılmasını sağlayan Runtastic, sadece adımları saymıyor. Bunun dışında günlük verinizin ne olduğu konusunda da bilgi veriyor. Giyilebilir olan ürünlerle uyum içerisinde olan uygulamanın, uyku takibi ve fitness takibi özellikleri de bulunmakta. Fakat uygulamanın tüm özelliklerini kullanmak için ücretli olan sürümü satın almanız gerekiyor. Etkinlik özetleri ve ilerleme takipleri gibi özelliklere bu kısımda ulaşabiliyorsunuz.

En iyi adımsayar uygulamaları için sona geldik. Siz de bu uygulama mutlaka bulunmalı dediğiniz bir uygulamayı kullanıyorsanız bize yorum atabilirsiniz.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Apple Yeni iMac Modellerini Tanıttı

Apple beklediğimiz gibi uzun zamandır güncellemediği iMac modellerini yeniledi. Fakat beklenilen Apple'ın iMac'lerde farklı bir tasarıma geçmesi idi ve malesef bu olmadı.

vivo iQOO 5 Snapdragon 865 Yonga Seti ile Geliyor

Vivo iQOO 5, 17 Ağustos'ta 120W hızlı şarj ile piyasadaki ilk cihaz olarak geliyor. Bugün, marka TUV Rheinland tarafından kullanımının güvenli olduğu...

WhatsApp, Kullanıcıların Birbirlerine Para Gönderebileceği Özelliğini Yayınladı

Facebook son olarak yayınladığı alışveriş özellikleri ile dikkat çekti. Instagram'a ve ana uygulamaya eklenen alışveriş özelliği, butik hesapların işini çok kolaylaştırdı ama...

Samsung Galaxy M51, 25W Hızlı Şarj ile FCC’de Göründü

Samsung, Galaxy M51 olarak adlandırılan yeni Galaxy M serisi akıllı telefon modelini piyasaya sürmek üzere. Cihaz FCC sertifikasına sahip ve 25W hızlı...

WhatsApp Web Nedir? – WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp'ın kullanıcı sayısı milyarları aştı. Akıllı telefonların en çok kullanılan mesaj uygulaması, Facebook gücünden mi yoksa doğru strateji uygulamasından mı bilinmez ama...