Windows kullananların en büyük sıkıntılarından birisi de bilgisayarlarına bulaşan virüs ve adware benzeri zararlı yazılımlar. Bu konuda muzdarip olan çok kullanıcı var ve devamlı olarak “En iyi adware-spyware programları neler, bilgisayarımdan reklamları nasıl silerim?” gibi sorular soruluyor. Biz de ücretsiz olan, reklam temizleme-reklam silme programlarını sizler için derledik.

AdwCleaner

Reklam temizleyici programlar arasında en bilinen, ücretsiz olanı muhtemelen AdwCleaner. Potansiyel tüm istenmeyen programları, toolbarları ve çeşitli tarayıcı virüslerini bilgisayardan başarıyla siliyor. Ayrıca sistemdeki çeşitli adware-malware’leri de tarayarak bulabilme yetisine sahip. Üstelik kurulum da gerektirmiyor ve anında, portatif olarak çalıştırılıp kullanılıyor.

Spybot – Search & Destroy

Windows için bu program da en idealleri arasında. Üstelik hem ücretsiz, hem de kullanımı kolay şekilde karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda registry-kayıt defterindeki problemleri de çözebiliyor. Ek olarak, istenmeyen siteleri engelleyebilme becerisi de var.

junkware-removal-tool

Adware Removal Tool

Bağış sistemi olsa da, tamamen ücretsiz kullanabileceğiniz bu adware silici program, sadece reklamları ve istenmeyen yazılımları temizlemek için tasarlandı. Aynı zamanda Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome tarayıcılarını tarayarak temizlik yapabiliyor, kayıt defterine bağlı sorunları çözebiliyor.

Bitdefender Adware Removal Tool Beta

Windows’larda çalışan bu ücretsiz yazılım, 42 MB’lık ufak bir dosyadan oluşuyor ve portatif yönüyle dikkat çekiyor.

Junkware Removal Tool

JRT olarak bilinen bu araç da, bilgisayardaki sisteme tehlike yaratan çeşitli reklam yazılımlarını, toolbarlarını ve istenmeyen programları başarıyla ortadan kaldırabiliyor. Üstelik arayüzü de epey basit ve kullanıcı dostu. Tarama tamamlandıktan sonra dosyaları kaydediyor ve bir log dosyası da oluşturuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here