Ana Sayfa İnceleme En İyi Android Emülatörleri 2019

En İyi Android Emülatörleri 2019

Bilgisayarınızda Android deneyimi yaşamaya hazır mısınız? O halde sizler için derlediğimiz En İyi Android Emülatörler yazımıza bayılacaksınız...

-

Android‘in popülerliği her geçen gün artmaya devam ettikçe Android Emülatörlerinin de sunduğu özellikleri ve görünüşleri de daha popüler hale geliyor. Uygulamaları test eden geliştiriciden büyük ekranda oynayan oyunculara kadar birçok kişiye hitap etmektedirler.

Hatta Windows bilgisayar kullananlar, masaüstlerinde Android işletim sistemi deneyimlemeyi bu emülatörler arağılığıyla sağlamıştır. Ayrıca telefon oyunlarını bir mouse ve klavyeyle oynayabilmişlerdir.

Belki iPhone’dan Android’e geçiyorsunuz veya yalnızca bir Özel ROM’u test etmek istiyorsanız, Android Emulator’daki olanaklar sınırsız. BlueStacks, PC için her zaman telefon emülatörlerinin listesini üstlenmiş olsa da, çok az kişiye delicesine hızlı bir şekilde yetişiyor. Aynı zamanda Android telefonunuzda yapamadığınız işlemlere hızlı yanıtlar da edebilirsiniz.

En İyi Android Emulatorleri 2019

İşte, Windows bilgisayarını için için en iyi Android Emülatörleri:

Windows Bilgisayarlar için En İyi Android Emülatörleri 2019

1. Nox Player

Nox Player özellikle Android telefonlarda oyun oynayanları hedef alıyor. Her ne kadar emülatör diğer Android uygulamaları için mükemmel çalışıyor olsa ve tüm Android deneyiminin tadını çıkarsa da, PUBG veya Justice League gibi büyük oyunları oynamak için de çok uygundur. Nox Emulator’ün en iyi yanı, sponsorlu reklamlar olmadan tamamen ücretsiz olmasıdır.

En İyi Android Emulatorleri 2019
Nox App Player

Nox Player, Klavye, Fare ve Gamepad tuşlarını eşlemenizi sağlar. Örneğin, sağa kaydırmak istediğinizde eşleme kısayolu gibi hareketler için klavye tuşları atayabilirsiniz. Ayrıca, en iyi oyun sonuçlarını elde etmek için CPU ve RAM kullanımını Ayarlar seçeneğinde belirleyebilirsiniz.

Android’i rootlamak odak noktanızsa, Nox Player sanal cihazı bir dakikadan daha kısa sürede çalıştırmayı kolaylaştırır. Nox ile ilgili tek sorun sisteme çok fazla yük bindirmesidir. Böylece, tonlarca başka uygulama kullanamazsınız. Başka bir şey sizin için bir endişe olabilir; çünkü Android 5 Lolipop tabanlı çalışmaktadır.

Fiyat: Ücretsiz
Neden Nox Player kullanmalısınız?

 • Tek cihazda birden fazla pencere
 • Denetleyiciler için kısayolları eşleme
 • Rootlama kolaydır

2.  BlueStacks

BlueStacks, muhtemelen Android kullanıcıları arasında en bilinen Android emülatörüdür. Emülatör genellikle oyun oynamak için tercih edilir ve kurulumu çok kolaydır. Play Store dışında, BlueStacks optimize edilmiş uygulamalarını kendi uygulama mağazasından indirme seçeneğine sahiptir.

En İyi Android Emulatorleri 2019
BlueStacks

Her ne kadar BlueStacks klavye eşlemesini destekliyor ancak hareket kısa yollarında iyi sonuç vermemektedir. BlueStacks emülatörünün en büyük dezavantajı, verimlilik uygulamalarında biraz kasmalara sebep olmasıdır.

Bunların dışında, sponsorlu reklamların olması Windows için en iyi diğer Android emülatörlerinin arkasında kalmasına neden oluyor. Ayrıca BlueStacks Android emülatörü şu anda Android 7 Nougat’ı temel almaktadır.

Fiyat: Ücretsiz / Premium 24 dolar
Neden BlueStacks kullanmalısınız?

 • Teknik bilgi gerektirmeden kurulumu kolaydır
 • Birden fazla hesap desteği
 • En son Android sürümü

3. MEmu

MEmu, diğerlerine kıyasla nispeten yeni bir emülatördür. 2015 yılında başlatılan MeMu Play, oyun oynama konusunda ün kazanmıştır. Hız ile ilgili olarak, bu Android emülatörü Nox ve BlueStacks ile benzer sonuçlar veriyor.

En İyi Android Emulatorleri 2019
MEmu Android Emülatör

MeMu Android emülatörünün en önemli özelliklerinden biri hem AMD hem de Nvidia çipleri için desteğinin olmasıdır. Aynı zamanda Android Jelly Bean, Kit Kat ve Lollipop gibi farklı Android sürümlerini de destekliyor. MeMu yüksek performanslı oyun oynamayı sunduğu için, grafik performansı nispeten zayıftır. Diğer emülatörlere kıyasla dokuların ve pürüzsüzlüğün eksik olduğunu fark edebilirsiniz.

MEmu şu anda Android Lollipop sürümünü temel almaktadır. Verimlilik söz konusu olduğunda sınıfın en iyisidir. Ingress ya da Pokémon Go gibi oyunlarını oynamayı dört gözle bekliyorsanız, bu sizin seçiminiz olmalı.

Fiyat: Ücretsiz
Neden MEmu kullanmalısınız?

 • Oyun Performansı
 • Google Haritalar’da sanal konumunuzu ayarlayın
 • AMD ve NVidia desteği

4. Ko Player

Tıpkı diğer Android oyun emülatörleri gibi, Ko Player da hafif bir yazılımla gecikmesiz oyun deneyimi sunmaya odaklanmıştır. Ancak Ko Player’ın ücretsiz olduğu için burada ve orada çok az reklam görebilirsiniz.

En İyi Android Emulatorleri 2019
Ko Player

Uygulama oynatıcısının uygulamaları kurması ve gezinmesi kolaydır. Aynı zamanda klavye haritalama ve gamepad emülasyonunu da destekler. Bu Android emülatörünün dezavantajı, bazen ansızın donmalara sebep olmasıdır. Programın kaldırılması da bazen zorlayabilir.

Fiyat: Ücretsiz
Neden Ko Player kullanmalısınız?

 • Basit kullanıcı arayüzü
 • Herhangi bir Android cihazı ile eşleşme
 • Kolay Kurulum

5. Genymotion

Genymotion sıradan Android emülatörünü değildir. Sadece geliştiricilere yöneliktir. Android simülatörü, farklı Android sürümlerine sahip çeşitli sanal cihazlarda uygulamaları test etmenize olanak sağlar.

En İyi Android Emulatorleri 2019
Genymotion

Emülatör, Android SDK ve Android Studio ile uyumludur. MacOS ve Linux işletim sisteleriyle bile çalışıyor. Genymotion, geliştiricilere yöneldiğinden, geliştirici dostu birçok özellikle donatılmıştır. Ve Android oyun deneyimi arayanlar için doğru seçim olmayabilir.

Fiyatı: Deneme Sürümü / Premium 136 Dolar (yıllık).
Genymotion neden kullanmalısınız?

 • Android Studio’yu destekler
 • MacOS ve Linux’ta çalışır
 • Sürümleri Android 4.1’den 8.0’e kadardır

6.  Android Studio

Android Studio, Google’ın kendisinden ve özellikle geliştiricilere hitap eden bir geliştirme programıdır. Temel olarak, geliştiricilerin uygulamalarını oluşturmalarına ve test etmelerine yardımcı olacak bir dizi araç ve eklentiyle birlikte gelir.

En İyi Android Emulatorleri 2019
Android Studio

Android Studio’nun yerleşik bir emülatörü var, ancak Genymotion ile karşılaştırıldığında daha az özellik barındırıyor. Emülatör kuşkusuz genel kullanım ve ağır oyunlar oynamak için değildir. Android Studio’yu ayarlamak zor ancak aynı anda birçok geliştiricinin favorisidir.

Fiyat: Ücretsiz
Neden Android Studio’yu kullanmalısınız?

 • Google’ın resmi emülatörü
 • Düzenli güncellemeleri vardır

7. Remix OS

Remix OS’da diğer Android emülatörleri gibi standart özelliklere sahiptir. Önyükleyebileceğiniz bir Android işletim sistemi vardır. Açılan ekranda kurulabilen uygulamaların aksine, Remix OS’nin ayrı bir bölüme kurulması gerekir.

En İyi Android Emulatorleri 2019
Remix OS

Remix OS, Google’ın eski çalışanları tarafından oluşturulmuş bir şirket olan Jide Technology ürünüdür. Remix OS’yi bir USB cihazına koyabilir ve oradan herhangi bir bilgisayarda doğrudan çalıştırabilirsiniz. Android emülatörü, üretkenlik uygulamaları için iyidir, ancak ağır oyun oynamayı desteklemez.

Her ne kadar Jide teknolojisi desteğini geride bıraksa da, yine de Android Marshmallow sürümünü desteklemektedir.

Fiyat: Ücretsiz
Neden Remix OS kullanmalısınız?

 • Android işletim sistemi deneyimi
 • Yeni dosya yöneticisi
 • Verimlilik uygulamaları için ideal

8. Bliss OS

Bliss OS, yukarıdaki emülatörlerden biraz farklıdır. Yani Android Emülatörlerin, Windows bilgisayarında Android’i taklit ederken, Bliss OS ise Android’in kendisidir. Ayrı bir işletim sistemi olarak kurulması gerekir.

En İyi Android Emulatorleri 2019

Kurulumu için bir Sanal Makina kullanabilir ya da önyüklenebilir bir USB sürücü oluşturabilir. Hatta Bliss OS ROM’u harici depolama birimine yükleyebilirsiniz.

Şimdi, PC’nizde tam Android deneyimi arıyorsanız, Bliss OS veya bir diğer işletim sistemi olan Android x86 tabanlı projeyi yüklemek her zaman daha iyidir. Gerçek şu ki, Bliss OS açık kaynak kodludur. Bundan dolayı da kullanımı biraz zor olabilir.

Fiyat: Ücretsiz
Neden Bliss OS kullanmalısınız?

 • Açık kaynak ve reklamsız
 • Android 9 Pie çalışan Beta sürümü
 • Substratum Theme motorunu destekler

Ayrıca bkz: En İyi 10 Android Video Düzenleme Uygulaması 2019 

9. ARChon

ARChon büyük bir Android emülatörü değil, aynı zamanda çok da fazla hayranı yok. Sadece Chrome OS’un ilk çıktığı zamanlarda Android uygulamalarını çalıştırmak için geliştirilmiş bir yama gibi yayınlandı.

Google, Chrome Web Tarayıcısı’nda iki veya üç Android uygulaması için destek getirdiğinde başladı. Bundan sonra GitHub geliştiricisi biraz daha ileri götürdü ve tüm Android uygulamalarını Chrome’da çalıştırmak için ARChon’u piyasaya sürdü.