Ana Sayfa Oyun En İyi Android Strateji Oyunları 2020

En İyi Android Strateji Oyunları 2020

Android için en iyi strateji oyunlarını derledik...

-

Uzun yolculukları kısaltan en iyi yöntem, telefonlara oyunlar yükleyerek yapılıyor. Peki, o yolu daha heyecanlı hale getirmek ister misiniz? Android strateji oyunları bunu sizin için doğrudan yapar. Zihninizi sonuna kadar zorlayarak en zorlu durumlarda hızlı karar verme yeteneğinize katkıda bulunabilir.

En iyi android oyunları hakkında olan makalelerimiz, genel olarak beş adet oyunu kapsasa da, Play Store üzerinde sayılamayacak kadar çok uygulama söz konusu. Android strateji oyunları arasından en çok ses getirenleri bir başlık altında topladık.

Uygulamaların isimlerine tıklayarak, Play Store üzerinden doğrudan uygulamaları kullanabilirsiniz. En iyi Android strateji oyunları, telefonunuzda en heyecanları dakikalarınızı geçirmek için var. Tabi ki bazen sinir bozucu olabilir. Ancak ilk bölümü bitirdikten sonrasında Strateji Oyunları‘nın bağımlısı haline gelebilirsiniz.

1. Lara Croft GO 

Lara Croft oyunları oldukça değişken sonuçlar elde etmek için Android’e de yansıdı. Orijinal Tomb Raider oyununun farklı bir versiyonudur. Croft serisinin bir diğer oyunu olan Lara Croft: Relic Run eğlenceli olsa da, esasen yeniden süslenmiş bir Temple Run oyunu havasındadır.

Fakat Lara Croft GO çok daha iddialı ve çok etkileyicidir. Orjinal Tomb Raider’ın devamı niteliğinde aksiyon dolu bir oyundur diye özetleyebiliriz.

Croft’un maceraları, masa oyunu ile muhteşem izometrik minimalizm arasında bir dünyada kurulan sıra tabanlı bulmacalar haline dönüştürülmüştür. Gerçekten farklı bir yol izlemişlerdir. Lara Croft GO, harika atmosfer duygusu, düzenli gerginlik anları ve üstün seviye tasarımı nedeniyle Tomb Raider oyunu gibi hissettiriyor.

2. Solitairica

Ayrıca dikkatinizi çekebilir: 2020’nin En İyi Yarış Oyunları

Solitairica’nın fantastik dünyasında, savaşlar kartların ölümleri ile gerçekleşiyor. Görevinizde amacınıza giden yolu engelleyen düşmanlar, önlerinde bulunan kartlara göre sizleri durdurabilecek güce sahip. Ancak elinizdeki kartları stratejik olarak saklarsanız, kazanma ihtimaliniz oldukça yüksek.

En iyi strateji oyunları arasında değerlendirilen Solitairica, topladığınız enerjiler yoluyla saldırılarınıza büyüler ekler. Bu arada, yaratıklar kafanızı kuran garip solucan gibi varlıklardan, kartlarınızı sakal bırakan huysuz orman sakinlerine kadar kendi benzersiz saldırılarıyla geri tepebilir.

Kısacası, eğlenceli ve ulaşılabilir bir kart oyununun etrafında oluşturulmuş bir fantazi RPG oyununun bir karışımıdır. Android’de, oyunun ücretsiz olmasının avantajına sahipsiniz.

3. First Strike: Final Hour

First Strike, en iyi strateji oyunları arasında değerlendirilse de masa oyunu Risk ve klasik savunma arcade oyunu olan Missile Command’ın garip bir birleşimidir. Bir nükleer enerji seçiyorsunuz ve füzeler inşa etmeye, teknolojileri araştırmaya, bitişik durumları eklemeye ve yaşayan günışığını düşmanlarınızdan dışarı atmaya hazırlanıyorsunuz.

Eğer siz ve savunmanız yeterince güçlüyse, tüm yıkımların ortasında ansızın Game Over yazısını da görmeniz mümkündür. Ancak bunun olmaması için oyunun en başından itibaren, işleri sıkı tutmanız, güneş ışınlarına karşı kendinizi korumanız gerekecek.

4. Mini Metro

Mini Metro’nun ilk aşamalarında silahların olmadığı hipnotik ve neredeyse meditasyon niteliği taşıyan bir ortam hakim. Önce büyük bir metropolün boş bir yeraltı haritasının karşısında oturuyorsunuz ve periyodik olarak ortaya çıkan istasyonları takip ediyorsunuz.

Daha sonrasında küçük trenler, yolcuları otomatik olarak istanyonlara yönlendiriyor. Yeraltınız büyüdükçe gerginlik de artıyor. Trenlerin çalıştığı bir denge ve hatlarınızda hızlı ayarlamalar yapmak için yükseltmeler arasında seçim yapmak zorundasınız. Bir istasyonun aşırı kalabalık olması durumunda tüm ağınız kapalı olabiliyor.

5. Meteorfall 

Meteorfall, bir kart oyunu gibi maskelenen bir “roguelike” benzeri RPG macerasıdır. Bir kahraman seçip, yarı-raslantısal bir yolculuğa çıkacaksınız; bu yolcukluk bir canavar sürüsünün yolunuzu kesmesi ile devam edecek. Yalnızca güvenilir bir kılıcı sallamak veya sıra tabanlı bir ızgaraya geçmek yerine, eylemleriniz, saldırılarınız ve stratejileriniz kartların etrafında döner.

Dağıtılan her kartla, sola veya sağa kaydırmak için Tinder stili seçeceksiniz. Her yöne bölge kendine ait kartlara sahiptir; yani elinizdeki kartları atmadan, öncesinde güzel bir strateji yapmalısınız. Zaman geçtikçe, korkunç bir şekilde öldürülene kadar gücünüzü ve becerilerinizi kademeli olarak artırarak destenizi geliştirirsiniz.

Ayrıca dikkatinizi çekebilir: Kitapseverler İçin En İyi 7 E-Kitap Uygulaması

6. Clash Royale

Clash Royale en iyi online strateji oyunlarından biridir. Clash of Clans’ın geliştiricileri tarafından yapılan bu oyun telefonunuzda bulunması gereken oyunların başında yer alıyor. Oyunda, size verilen silah ve askerlele gerçek kişilere karşı gerçek zamanlı bir biçimde mücadele ediyorsunuz. İşin strateji kısmında, hangi askeri, ne zaman, kime karşı kullandığınız yatıyor.

Eğer stratejik hamleler yaparsanız karşınıza çıkan herkesi yenebilir ve her seferinde daha çok puan kazanıp, daha iyi silah ve savaşçılar kazanabilirsiniz. Aşağıdaki linkleri kullanarak ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz bu oyunda, oyun içi satın almalar yaparak daha hızlı ilerleyebilirsiniz.

7. The Battle of Polytopia

The Battle of Polytopia, bir gelişim oyunudur. Her ne kadar görüntüsüyle Minecraft’ı andırsa da ondan biraz daha farklıdır. Oyunda ilkel çağdan başlayarak, bir imparatorluk haline geliyorsunuz. Bu sırada madenler, kaynaklar aklına ne gelebilirse gelitirmeye çalışıyorsunuz. Ve bir süre sonra ordular oluşturup düşmanlarınızla savaşıyorsunuz. Android oyun dünyasının en iyi strateji oyunları arasında bulunan bu oyunu aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. 

8. Clash of Lords 2: Guild Castle 

Clash of Lords, tıpkı Clash of Clans gibi iyi bir strateji oyunudur. Mantık olarak neredeyse aynı olan bu oyunda, amacınız çeşitli binalar kurarak, kaynaklarınızı geliştirerek, askerlerinizi çoğaltarak, en iyi imparatorluğu kurmak. Kurduğunuz ordularla farklı oyuncuların hükümdarlıklarına saldırabildiğiniz Clash of Lords’u aşağıdaki linkleri kullanarak ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. 

9. Bridge Constructor

Bridge Constructor, Google Play’dan indirebileceğiniz en iyi strateji oyunlarından biri olmasının yanında, en iyi zeka oyunlarından biri de sayılmaktadır. Android oyun dünyasının yıllardır değişmez, klasik oyunlarından biri haline gelen bu oyunda, size verilen araç, gereç ve materyalleri kullanarak en sağlam köprüyü inşa etmeye çalışıyorsunuz.

Ardından inşa ettiğiniz köprüden çeşitli araçlar geçiyor. Şayet köprü yıkılmazsa bir sonraki oyuna geçiyor, daha farklı ve daha zor köprüler yapmaya devam ediyorsunuz. Oynarken çok zevk alacağınız bu oyun maalesef ki ücretli.  

10. Kingdom Rush

Kingdom Rush, mobil oyun dünyasının en iyi strateji oyunlarından biridir. 3 serisi bulunan bu oyunda, size verilen askerler, savaş araçları ve yeteneklerle düşmanla savaşıyor ve onları öldürerek, kale içine girmelerini engellemeye çalışıyorsunuz.

3 Seriden oluşan bu oyunun özellikle Frontiers isimli versiyonu oldukça zor. Ve tüm oyunları üç yıldızla bitirmek neredeyse imkansız gibi. Grafik ve görünüsüyle insanları kendisine hayran bırakan bu oyun maalesef şuan için ücretli. Oyunu aşağıdaki linkleri kullanarak telefonunuza indirebilirsiniz.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Samsung Galaxy Note 20 Plus’ın Muhteşem Kamera Özellikleri!

Eğer Samsung beklendiği gibi Ağustos ayında Galaxy Note 20 serisini piyasaya sürmeyi planlıyorsa, o zaman lansmana yalnızca iki ay kaldı demektir. Bu...

Honor X10 vs Redmi 10X Karşılaştırması

5G bağlantı desteğiyle çok uygun fiyatlı akıllı telefonlar bulmak her geçen gün daha kolay hale geliyor. Bu yazıda, şimdiye kadar piyasaya sürülen...

Instagram Kaydedilenleri Silme

Instagram'da beğendiğiniz paylaşımlar olabilir. Bu paylaşımlar, milyonlarca gönderi arasında kaybolma durumuyla karşı karşıya kalabilmekte. Hele ki gönderiyi keşfet bölümünde bulmuşsanız, bir daha...

Türk Telekom Mesaj Engelleme

Türk Telekom mesaj engelleme özelliği, internette en çok yapılan aramalar arasında. Turkcell ve Vodafone kullanıcıları için mesaj engelleme özelliği biraz daha kolay....

Hublot 5800 $ Fiyata Sahip Akıllı Saatlerini Tanıttı

İsviçreli lüks saat üreticisi Hublot, amiral gemisi Big Bang serisi lüks saatlerde iki yeni model duyurdu. Big Bang e olarak adlandırılanlar, bu...