Ana Sayfa İpucu En İyi Arkadaşlık Siteleri

En İyi Arkadaşlık Siteleri

En İyi Arkadaşlık Siteleri için sunabileceğimiz öneriler ve sitelerin öne çıkan yanları.

-

Teknoloji, arkadaşlıkları sanal dünyaya taşımaya başladı. Bu durum yeni bir alışkanlığın ortaya çıkmaya başlamasına neden oldu. Artık insanların çok sık kullandıkları arkadaşlık uygulamalarını görmeye başlıyoruz. Bir yandan web üzerinden bir yandan da arkadaşlık uygulamaları üzerinden popüler hale gelen sanal arkadaşlıklarla karşı karşıya gelmeye başladık.

Tabii ki bu kadar ilgi gören bir alanda güvenliğinizi tehlikeye atan sahte siteler de yok değil. Bu yazımızda En İyi Arkadaşlık Siteleri ve bu sitelerin özelliklerinden söz edeceğiz. Böylelikle güvenli adreslerin hangileri olduğunu size aktarmaya çalışacağız.

En İyi Arkadaşlık Siteleri Lavinsta

En çok kullanılan sitelerden biri olan Lavista, tamamen ücretsiz olan arkadaşlık siteleri arasında yer alıyor. Tamamen ücretsiz olan site, genel olarak diğer sitelerle benzer bir yapı kullanıyor. Tek yapmanız site üzerinden üyelik açmak oluyor.

Site üzerinden açtığınız hesabınızda belli başlı profil bilgilerinizi paylaşmanız gerek. Bu profil bilgilerinizi oluşturmanızın ardından hesabınızın güvenliği için onaylama yapmanız gerekiyor.

En iyi Arkadaslik Siteleri

Sitenin, profilinize göre arkadaş öneri sistemleri olduğu gibi size yakın profillere de doğrudan mesaj gönderebiliyorsunuz. Bunun dışında Lavista tarafından sunulan bir de mobil uygulama var.

Tamamen ücretsiz olan mobil uygulamanın, chat için kullanıldığını ekleyelim. Sadece site üzerinden değil, mobil uygulama üzerinden de kolayca chat sistemini kullanmak mümkün. Ayrıca kişilere mesaj atmadan önce, kişilerin profillerini de incelemeniz mümkün. Bunun için de ekstra bir ödeme yapmak gerekmiyor.

Ayrıca Bakınız: Hard Diski Kullanarak RAM Nasıl Artırılır?

Siberalem

Arkadaşlık sitesi aramışsanız, mutlaka Siberalem sitesiyle karşı karşıya gelmişsiniz. En İyi Arkadaşlık Siteleri içerisinde yer alan site, bu alanda en kapsamlı siteler arasında liste başlarında yer alıyor.

Sitenin en büyük avantajlarının başında tamamen ücretsiz olması geliyor. Tamamen ücretsiz olan ve bundan yaklaşık 20 yıl önce kurulan site 15-20 milyon arasında bir üye sayısına sahip.

En iyi Arkadaslik Siteleri

Zaten üye sayısının bu kadar yüksek olması, En İyi Arkadaşlık Siteleri listemizde yer almasının en büyük nedenlerinden birisi. Artık sadece site üzerinden kullanım da sunulmuyor. Bunun yanında mobil uygulama kullanımı da gerçekleştirmek de mümkün.

Mobil uygulama üzerinden de ücretsiz kullanım sunuluyor. Yine mobil uygulama üzerinden chat özelliklerini kullanmanız mümkün. Bunun için ekstra yardımcı bir program kullanmaya gerek olmadığını da ekleyelim.

Ankara.net

Arkadaşlık sitesi dediğimiz zaman genelde tüm şehirleri kapsayan, hatta yurt dışını da kapsayan siteler öne çıkıyor. Fakat gerçek bu değil. Bunun dışında da bir kullanım söz konusu. Ankara.net sitesi de bunun en büyük örnekleri arasında yer alıyor.

Site sadece Ankara içi kullanıcılara hitap ediyor. Sadece Ankara’da yaşayan insanların kullandığı bir platformdan söz ediyoruz.

En iyi Arkadaslik Siteleri

Bunun dışında sistemin işleyişi oldukça benzer. Ankara içinde yaşıyorsanız sitede ücretsiz profil oluşturabiliyorsunuz. Semtlere ve oturduğunuz yerlere göre arama yapmanız da mümkün.

Bunun dışında profil doğrulaması sistemi de iyi çalışıyor. Sahte profillerle karşılaşma oranınız çok daha düşük oluyor. Biraz daha yerel bir uygulamadan söz ediyor olsak da en azından bu konuda iyi bir site söz konusu. Yine üyeliğin diğer sitelerde olduğu gibi ücretsiz olduğunu da ekleyelim.

Ayrıca Bakınız: Casper Bios Tuşu

Badoo

Dünya genelinde en çok kullanılan En İyi Arkadaşlık Siteleri arasında yer alan Badoo, yerel bir site değil. Yerel bir site değil ancak ülkemizde de kullanılan bir siteden söz ediyoruz.

Sitenin merkezi Londra’da ve başta belirttiğimiz gibi tüm dünya üzerinde kullanım sunuluyor.

En iyi Arkadaslik Siteleri

Kullanımı tamamen ücretsiz olan uygulama üzerinden yabancı kişilerle de konuşabiliyorsunuz. Yabancı kullanıcılarla tanışmanızı sağlayan uygulamanın mobil desteği de bulunuyor.

Mobil desteği sayesinde akıllı telefonunuzdan da kullanım gerçekleştirebiliyorsunuz. Unutmadan ekleyelim ki uygulamanın mobil sürümünün önemli bir artısı daha var. Uygulamayı kullanırken, bulunduğunuz mekanda yer alan kişileri görüntüleyebiliyorsunuz.

Yonja

En İyi Arkadaşlık Siteleri içerisinde sayamayacak olsak da Yonja sitesinden de söz etmek gerekiyor.

İlk olarak 2001 yılında gündeme gelen site, çok uzun bir geçmişe sahip. Fakat dediğimiz gibi artık en iyiler listesinde yer vermemiz mümkün değil.

En iyi Arkadaslik Siteleri

Sosyal medya uygulamalarının ortaya çıkması, bunun yanında sitenin sahte profillerle baş edememesi, durumu içinden çıkılamaz bir hale getirdi.

Bir dönemin en popüler sitesinin popülerliğini kaybettiğini gördük. Şu an için hala kullanım devam ediyor ancak dediğimiz gibi kullanıcı sayısı pek tatmin edici değil. Ayrıca sahte profillerin sayısı biraz daha fazla.

Lovoo

Kullanıcı sayısıyla fark yaratan sitelerden biri olan Lovoo, yine son dönemde çok fazla popülerlik kazanmayı başarmış olan sitelerden biri olarak anılmaya başladı.

Sitenin ilk olarak 2011 yılında kullanıma açıldığını gördük. Site üzerinden Facebook ya da Google hesabınızla üyelik açmanız ve ücretsiz olarak siteyi kullanmanız mümkün.

En iyi Arkadaslik Siteleri

Fakat bunun dışında bir de uygulama artısı var. 40 milyondan fazla kullanıcısı bulunan sitenin uygulaması da bir sosyal medya uygulaması olarak hareket ediyor.

Sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi paylaşımlar yapıyorsunuz. Uygulama ilgi alanlarınızın benzer olduğu kişiler ile sizi eşleştirebiliyor. Böyle de bir avantajlı noktanın elde edilebildiğini ekleyelim.

MeetMe

Yine En İyi Arkadaşlık Siteleri içerisinde gösterebileceğimiz MeetMe, sitesinden çok uygulamasıyla öne çıkıyor.

Site üzerinden üye olabileceğiniz gibi uygulama üzerinden de üyelik açabiliyorsunuz. Üye olduktan sonra ise belli başlı kapak fotoğrafı paylaşımları yapabiliyor ya da kendi hikaye paylaşımlarınızı yapabiliyorsunuz.

En iyi Arkadaslik Siteleri

Yine uygulama kişi önerilerinde de bulunuyor. 100 milyonu aşkın kullanıcı sayısıyla beraber uygulamanın da oldukça aktif bir şekilde kullanıldığını ekleyelim. Profil doğrulama konusunda paylaşımlara izin verilmesi de yine önemli artılar arasında gösterilebilir.

Ayrıca Bakınız: Lol Oyun Hataları ve Çözümler

Azar

Ülkemizde yeni yeni reklamlarını görmeye başladığımız Azar, hem ülkemizden yeni kişilerle hem de dünya genelinde yeni kişilerle tanışmanızı sağlayan uygulamalardan bir tanesi. Uygulamalardan biri dedik çünkü ilk olarak uygulama olarak yayınlanan bir projeden söz ediyoruz.

En iyi Arkadaslik Siteleri

Rastgele ülkelerden insanlarla tanışmanızı sağlayan uygulama, anında yeni kişilerle görüntülü olarak konuşmanıza olanak sağlamakta.

Yeni kültürler tanımanıza da izin veren uygulamanın, belli başlı görsel efekt numaraları da bulunuyor. Tıpkı sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi belli başlı filtreleri de kullanabiliyorsunuz.

Hoott

WhatsApp kadar başarılı bir anlık mesajlaşma uygulamasından güç alan Hoott, anlık olarak mesajlaşmanıza izin veriyor ve ayrıca konum paylaşma ile görüntülü görüşme gibi ayrıcalıklara da ulaşmanızı sağlıyor. Hem site üzerinden üye olarak kullanım gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bunun dışında mobil uygulamada dediğimiz gibi oldukça kullanışlı. Sadece mobil uygulama üzerinden belli paylaşımlar yapmanız, görüntülü görüşme yapmanız ya da mesajlaşmanız mümkün.

En iyi Arkadaslik Siteleri

Tüm bunlar için ücretsiz olarak sunulan uygulamayı ve üyelikleri kullanabiliyorsunuz. Ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Yine bu uygulamada da Google hesabınızı ya da Facebook hesabınızı kullanarak direk üye olmanız mümkün.

Tango

Yine dünyanın hemen hemen her yerinden kullanıcılarla sohbet edebileceğiniz uygulamalarsan biri olan Tango, siteden çok mobil uygulama olarak öne çıkıyor.

Yaklaşık olarak 300 milyon kişinin kullandığı uygulama, bir nevi sosyal medya uygulaması olarak kullanılıyor.

En iyi Arkadaslik Siteleri

Mesajlaşma özelliklerini kullanmanızın yanı sıra, söz konusu mobil uygulama üzerinden görüntülü arama yapma gibi ayrıcalıklara da erişebiliyorsunuz.

Tüm bunların dışında konuşmalarınıza başka arkadaşlarınızı da davet edebiliyorsunuz. Ayrıca görüntülü görüşme özelliğinde de yine çoklu kullanıcı desteği ön plana çıkmakta.

Hot or Not

En İyi Arkadaşlık Siteleri içerisinde son sırada Hot or Not sitesine yer vereceğiz. Herhangi bir hesabınızla üye olmanıza izin veren site, kendi fotoğraflarınızı hesabınıza yüklemenizi sağlıyor ve yine bu fotoğraflarınız üzerinden beğeni alabiliyor ve yeni insanlarla tanışabiliyorsunuz.

Bir nevi sosyal medya uygulamalarından söz ediyoruz. Çok daha gelişmiş bir yapıya yer verildiğini de net bir şekilde söylemek yanlış olmayacaktır.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İşte Google Pixel 5 XL Akıllı Telefonu

Google, birkaç farklı üretim yöntemiyle birkaç farklı akıllı telefon serisi sunduktan sonra sonunda başarıyı Pixel ile yakaladı. Seri emin adımlarla yoluna devam...

Samsung Galaxy S20 FE Özellikleri Ortaya Çıktı

Lite versiyon akıllı telefonlara da önem veren Samsung, amiral gemisi modellerine sonradan eklediği Lite modelleri ile ünlenmeye başladı. Ama bu kez durum...

Bugün Koronavirüse 1.041 Kişi Yakalandı, 2.219 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 9 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.024 kişinin COVID-19 testinin...

FIFA 21 Ön Siparişe Açıldı

EA Sports'un başarılı yapımı FIFA 21 ön sipariş süreci başladı. Çıkışına dört ay gibi bir süre kalan oyun, PlayStation 4 kullanıcıları tarafından...

iPhone Servis Fiyatları Zamlandı

Apple, ülkemizde satılan ürünlere yaptığı zam sonrasında iPhone servis ücretlerini de yükseltti. Yeni iPhone servis fiyatları haberimizde bulabilirsiniz. Servis...