Ana Sayfa İnceleme En iyi ColorOS 11 Özellikleri

En iyi ColorOS 11 Özellikleri

Kısa bir süre önce Oppo telefonlar için yayınlanan ColosOS 11'in en iyi 5 özelliğini sizler için sıraladık...

-

Kısa bir süre sonra yayınlanacak olan ColorOS 11 özellikleri hakkında bilgi almak ister misiniz? Hepimiz iyi yazılımın bir akıllı telefonun genel deneyiminin çok önemli bir bileşeni olduğunu biliyoruz. Oppo da bunu biliyor. Android 11’in halka açıklanmasından sonraki bir ay içinde Oppo, ColorOS 11’i piyasaya sürecek.

Ayrıca en yeni akıllı telefon serilerinde Android 11 tabanlı ColorOS 11 arayüzü var olacak. Adlandırma şemasında neden bir değişiklik olduğunu henüz bilmiyoruz. Çünkü ColorOS 7.2’den doğrudan ColorOS 11’e yükseldi. Ama tabi ki çeşitli spekülasyonlar var.

Oppo, Oyun Modu, Hyper Boost 3.0, Battery Guard ve birçok özelleştirme seçeneği gibi birçok benzersiz özellik ve iyileştirmenin yanı sıra Android 11’in tüm yeni yükseltmelerini getiriyor. Kısa bir süre önce tanıtılan Oppo Find X2‘de ColorOS 11’i zaten kullanıyor. Şimdi de en iyi ColorOS 11 özellikleri neler? Yakından bir bakalım.

Öne Çıkan ColorOS 11 Özellikleri

1 – Kişiselleştirme

ColorOS 11’in en büyük güncellemelerinden biri olan özelleştirme ile başlayalım. ColorOS 7 zaten birçok özelleştirme seçeneği sunuyordu. Ancak ColorOS 11 ile bu, bir sonraki seviyeye taşındı. ColorOS, Giriş ekranından başlayarak artık giriş ekranının düzenini, widget’ları, geçişleri, duvar kağıtlarını ve daha fazlasını özelleştirmenize olanak tanıyacak.

En iyi ColorOS 11 Özellikleri
Kişiselleştirilebilir Karanlık Mod

Üstelik hepsine yalnızca iki parmağınızla ana ekrana dokunarak erişilebileceksiniz. Sistem genelinde renk şemaları da değiştirilebilir ve Oppo size Koyu Modun renk şemalarını özelleştirmek için üç farklı seçenek sunacak.

2 – Her Zaman Açık Ekranını Kişiselleştirme

Color OS 7’deki her zaman açık ekran zaten oldukça özelleştirilebilirdi. Color OS 11’de Oppo, yeni bir özelleştirilebilir çizim seçeneği ekleyerek çıtayı yükseltiyor. Parmaklarınızı ekranda sürükleyerek şık bir animasyon tasarımı yapabilmeniz mümkün. Oluşturduğunuz tasarım, AOD etkin olduğunda ekranda oynatılacaktır.

En iyi ColorOS 11 Özellikleri
Her zaman açık ekran kişiselleştirme

Teorik olarak her gün hiçbiri aynı olmayacak şekilde yeni bir tasarım yaratabilirsiniz. Bu büyük olasılıkla bir Oppo satın alımında belirleyici faktör olacak bir özellik olmasa da, kesinlikle telefonu kendinize ait hale getirmenize yardımcı olabilecek harika bir yeniliktir.

3 – Gelişmiş Uygulama İzinleri

ColorOS 11, Android 11 tabanlı olduğundan, işletim sistemindeki uygulama izinlerinde tüm yeni iyileştirmeleri alırsınız. Uygulamalara kamera, mikrofon, konum gibi belirli izinlere bir defalık erişim sağlamak için yeni bir seçenek var. Şayet uygulama hiç açılmamışsa her şeye siz karar vereceksiniz.

En iyi ColorOS 11 Özellikleri
Android 11 ile daha gelişmiş izin seçenekleri

Ek olarak Android 11 ayrıca, uygulamaların ayrı noktalarda depolanacağı ve diğer kullanıcı verilerine yetkisiz erişim elde etmesini önleyen Kapsamlı Depolama adlı yeni bir özellik ekledi.

4 – Daha Basit Ayarlar Arayüzü

Sırada, akıllı telefonunuzdaki birçok özelliği kontrol edip yönetebileceğiniz bir Android akıllı telefondaki tartışmasız en önemli yerlerden biri olan yeni Ayarlar sayfamız var. Daha da önemlisi, Ayarlar sayfasındaki düzendir çünkü bu, istediğiniz gerekli ayarı ne kadar kolay bulabileceğinize karar verecektir.

En iyi ColorOS 11 Özellikleri

Ayarlar sayfası, temel Android’de bulunan sayfaya çok benziyor ve bu, kullanıcıların tonlarca menü ve ekranda arama yapmak yerine ihtiyaç duyduklarını hızlı bir şekilde bulmalarına yardımcı olacak.

5 – Kişisel Duvarkağıdı ve Zil Sesi Yapmak

Kendi her zaman açık ekranınızı oluşturmaya benzer şekilde, Color OS 11 ayrıca duvar kağıtları ve zil sesleri oluşturma olanağı sunar. Duvar kağıtları için, bir fotoğraf çekebilir (veya internetten indirdiğiniz bir şeyi yükleyebilirsiniz) ve işletim sistemi bu görüntüden birkaç duvar kağıdı oluşturacaktır.

En iyi ColorOS 11 Özellikleri

Kendi zil sesini oluşturma özelliği ile ColorOS, şimdiye kadar duyduğunuz her genel zil sesinden farklı olarak size çok basit melodiler sağlar. Parmağınızı bir panel üzerinde kaydırarak, kendi zevkinize uygun bir şey oluşturmak için melodinin perdesini, tınısını ve hızını değiştirebilirsiniz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? 2020

Son zamanlarda artan erişim kısıtlamaları, web sitelerinin daha da sinir bozucu hale gelmesine neden oldu. Sadece Türkiye değil, birçok ülke internete kısıtlamalar getirerek, erişimi...

Sistemi Yormayan En İyi BlueStacks Alternatifleri

En iyi Bluestacks alternatifleri nelerdir? BlueStacks'in sisteminizi çok yorduğunu düşünüyorsanız, sistem yormayan alternatif emülatörleri denemek isteyebilirsiniz. BlueStacks, kullanıcıların bilgisayarlarında Android uygulamalarını çalıştırmalarına...

En İyi İş Tabletleri – Android, Windows, Chrome OS ve Diğerleri

Teknolojinin hayatımızın her yerinde bulunduğu bu dönemde birçok şirket, iş ihtiyaçlarını karşılamak için tablete yöneliyor. Tabletler, kurumsal düzeydeki uygulamalarla ve birçok özellikle...

Pop!_OS 20.10 Yayınladı İşte Getirdiği Yenilikler ve Kurulumu

Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla güncellemesinin yayınlanmasından günler sonra, Pop! _OS 20.10 Linux dağıtım sistemi duyuruldu.Ubuntu 20.10 tabanı...

En İyi Oyun Laptopları 2020

Bilgisayar oyunlarının bir fenomen olduğu bu devirde, her türlü oyunu kaldırabilecek bir bilgisayar mı bakınıyorsunuz ? O halde yazımızı okumadan geçmemenizi tavsiye...