Ana Sayfa Akıllı Telefon En İyi Honor Telefonlar 2020

En İyi Honor Telefonlar 2020

En iyi Honor telefonlar özellikleri ve fiyatları...

-

Honor telefonlar, yavaş yavaş piyasadaki akıllı telefonlara rakip olmaya başladı. Huawei’nin alt markası olarak ortaya çıkan marka, şu sıralar Huawei kadar ilgi görüyor. Ülkemizde de resmi olarak satış yapan markanın en iyi akıllı telefonları için bir rehber hazırlamaya karar verdik. En iyi Honor telefonlar 2020 listemizde yer vereceğimiz modellerden ve bu modellerin özelliklerinden söz edelim.

Tercih Edebileceğiniz En İyi Honor Telefonlar 2020

Listemizde yer vereceğimiz modelleri yeniden eskiye doğru bir şekilde sıralayacağımızı belirtelim. En yeni modelden eski modellere doğru ilerleyeceğiz.

Honor V30 Pro

Kısa süre önce tanıtımı yapılan V30 Pro akıllı telefonları, markanın en iddialı akıllı telefonları arasında yer alıyor. Hem tasarım açısından hem de teknik açıdan çok iddialı bir akıllı telefondan söz ediyoruz.

Tasarım: Tasarımdan başlayacak olursak, bu seride çentiksiz bir ekran karşımıza çıkıyor. Ön kısımda çentik alanı sıfırlanmış durumda. Bunun yanında herhangi bir çerçeve alanına da yer verilmemiş. Daha çok Samsung akıllı telefonlarda gördüğümüz ancak son dönemde yaygınlaşmaya başlayan ekrana gömülü kamera tasarımına Honor V30 Pro modelinin de dahil olduğunu görüyoruz.

Ekran kısmında çift ön kameranın bulunduğu telefonun, alt çerçevesini saymazsak herhangi bir çerçeve alanı bulunmuyor. Telefonun arka kapağı kısmına geçtiğimiz zaman ise Samsung’un Galaxy S20 modellerinde kullandığı kamera tasarımının kullanıldığını görmekteyiz. Dikdörtgen şeklinde kamera alanında 3 arka kamera ve bir de flaş ışığı bulunmakta.

 • Ölçüler: 162.7 mm X 75.8 mm X 8.8 mm
 • Ağırlık: 206 gram
 • Renkler: Mavi, Siyah, Beyaz
 • Malzeme: Arka kapak Cam ve çerçeve metal

Ekran: Çift kameranın gömülü olarak geldiği modelde 6.57 inçlik bir ekran bulunuyor. Geniş ekran kullanım alanına sahip telefonda IPS LCD ekran bulunuyor. LCD panel fiyatın düşmesini sağlamakta.

Çözünürlük değerine baktığımız zaman ise 1080 X 2400 piksel çözünürlük değeri var. 6.57 inçlik panelle beraber FHD+ çözünürlük değeri, 401 PPi piksel yoğunluğunun elde edilmesini sağlıyor. Bu da genel görüntü kalitesi açısından gayet başarılı bir akıllı telefon görmemizi sağlıyor. Ekran gövde oranının da %84.5 açıklandı.

Teknik Özellikler: Honor V30 Pro, amiral gemisi akıllı telefonlara dahil olan bir akıllı telefon. Huawei’nin iddialı amiral gemisi akıllı telefonlarında kullanılan Kirin 990 5G işlemcilerinin bu seride de kullanıldığını görüyoruz. 5G destekli işlemciler 8 çekirdekli. 2+2+4 şeklinde kümeleme sunan işlemci, 2.86 GHz hız değerine kadar çıkış yapabiliyor. Çekirdek dizilimi kısmında ise şöyle bir sıralama var:

 • Dual-core 2.86 GHz ARM Cortex A76
 • Dual-core 2.36 GHz ARM Cortex A76
 • Quad-core 1.95 GHz ARM Cortex A55

İşlemcilerin performansına artı katacak olan bir diğer detay ise RAM kısmı. Telefonda 8 GB LPDDR4x RAM miktarına yer veriliyor. RAM seçimi değişiklik göstermiyor. Depolama birimi ise 256 GB ve 512 GB olarak değişiyor.

Kamera: Kamera kısmında iddialı bir akıllı telefon var. Serinin arka kamera kısmında 40 MP değerinde f/1.6 diyafram açıklığında kamera var. 4K çekim yapabilen kameraya ek olarak 12 MP f/2.2 diyafram açıklığında ekstra geniş açılı bir kamera bulunuyor.

Ayrıca bkz: En iyi Huawei Telefonlar 2020

Üçüncü kamera kısmında ise 3x optik zoom sunan 8 MP f/2.4 diyafram açıklık değerinde bir telefoto kamerası bulunuyor. Ön kısımda ise 8 MP ve 32 MP çift kamera bulunmakta. Telefonun DxOMark puanının 122 olarak açıklandığını da ekleyelim. Bu da önemli bir detay.

Fiyat: 555 dolar

Honor Play 3

En iyi Honor telefonlar 2020 listemizde paylaştığımız modellerde de göreceksiniz, Honor son dönemde ekrana gömülü kamera sistemleri çok sık kullanmaya başladı. Bu modellerden birisi de Honor Play 3 akıllı telefonları.

Tasarım: Telefon ekran kısmında ekrana gömülü bir kamera ile geliyor. Köşe kısma yerleştirilmiş olan kameranın dışında ekran üzerinden başka bir ayrılmış alan bulunmuyor. Sadece alt kısımda yine genişletilmiş olan bir çentik alanının bulunduğunu söylemek gerekiyor. Bunun dışında ekran kısmında çentik alanından ya da çerçeve alanından söz edeceğimiz bir bölüm yok. Arka kısımda ise üst üste 3 kamera bulunuyor. Kameranın hemen altında ise flaş ışığı bölümü bulunuyor.

 • Ölçüler: 159.81 mm X 76.13 mm X 8.3 mm
 • Ağırlık: 176 gram
 • Renkler: Mavi, Kırmızı, Siyah

Ekran: Orta segment akıllı telefonlarda yer alan ekran düzenini sunan Honor Play 3 akıllı telefonlarında 6.39 inçlik bir panel bulunuyor. IPS LCD ekranda 720 X 1560 piksel çözünürlük değeri bulunmakta. Modeli en iyi Honor telefonlar arasına taşıyan özelliklerden birisi de ekran gövde oranı. Ekran gövde oranı kısmında bu seri %82.25 gibi bir oran sunuyor. 269 PPi piksel yoğunluk değerinin sunulduğu akıllı telefonun ekran alanının da 100.07 cm² olduğunu belirtelim.

Teknik Özellikler: Teknik özellikler bölümüne baktığımız zaman yine Kirin işlemcilerin başrol oyuncusu olduğunu görüyoruz. Bu seride de Kirin 710F işlemcileri kullanılmakta. 2.2 GHz saat hızı bulunan işlemci 8 çekirdekli. 4+4 çekirdek kümelemesine yer verilen işlemciye ek olarak bir de i7 hareket işlemcisine yer veriliyor. Grafik birimi kısmında ise Mali-G51 MP4 serisine yer verilmekte. Yine RAM kısmında da iki farklı seçenek sunulmakta. 4 GB ve 6 GB olmak üzere iki farklı RAM miktarına ve 64 GB, 128 GB olmak üzere iki farklı depolama alanına yer veriliyor.

Kamera: Bu kısımda standartların dışına çok fazla çıkılmadığını söylemek lazım. Telefonun 48 MP değerinde ana kamerası bulunuyor. 48 MP değerinde ana kameraya ek olarak 8 MP değerinde ekstra geniş açılı bir kamera bulunuyor. Üçüncü kamera kısmında ise 2 MP değerinde derinlik algısı kamerası kullanılmakta. Ön kısımda ise ekrana gömülü 8 MP değerinde tek bir kamera var.

Fiyat: 140 dolar.

Honor 20s

Eski amiral gemisi modellerinde yer alan işlemcileri kullanmasıyla beraber en iyi Honor telefonlar arasında yer almaya hak kazanan Honor 20s, tasarım kısmında da yenilenmiş olan modellerden bir tanesi.

Tasarım: Telefon tasarım kısmında son dönem trendlerini yakalamış durumda. Ekran üzerinde tek bir kamera bulunuyor. Ekrana gömülü kamera dışında yine çerçeve alanının sunulmadığını ve çerçevelerin çok ince olduğunu ekleyelim.

Tabii ki tamamen çerçevesiz bir akıllı telefon söz konusu değil ancak yine de genel olarak çerçeve alanının dar olduğunu ekleyelim. Arka kısma geçtiğimiz zaman ise standartlaşan tasarımın korunduğunu görüyoruz. Üst üste sıralı 3 arka kamera başrol oyuncusu.

 • Ölçüler: 154.25 mm X 73.97 mm X 7.87 mm
 • Ağırlık: 172 gram
 • Renkler: Mavi, Siyah ve Beyaz

Ekran: En iyi Honor telefonlar 2020 listemizde yer verdiğimiz modellerin hemen hemen hepsi LCD panel kullanılıyor. Bu modelde de IPS LCD panel kullanılmış. 6.26 inçlik boyuta sahip olan ekranda 1080 X 2340 piksel çözünürlük değeri var. Diğer modellerden farklı olarak bu seride piksel yoğunluğu da oldukça yüksek. 412 PPi piksel yoğunluk değerinden söz ediyoruz. Ekran gövde oranının ise %84.31.

Teknik Özellikler: Bu modele başlarken söylemiştik. Telefonun en iyi Honor telefonlar arasında yer almasının ana nedeni kullanılan işlemciler. Eski amiral gemisi serisi işlemci modellerinden biri olan Kirin 810 serisi işlemcilerin kullanıldığı akıllı telefonlarda, 2.27 GHz saat hızına çıkılıyor.

İlginizi Çekebilir: En İyi Realme Telefonlar 2020

Mali G52 MP6 grafik biriminin kullanıldığı akıllı telefonda 2+6 şeklinde bir çekirdek kümelenmesi var. Bunların dışında RAM kısmına baktığımız zaman ise 6 GB RAM kullanıldığını görmekteyiz. 6 GB RAM yanında 128 GB depolama alanı bulunuyor.

Kamera: 3 arka kameranın bulunduğu akıllı telefonda 48 MP değerinde ana arka kamera var. 48 MP f/1.8 diyafram açıklık değeri bulunan bu kameranın Full HD çekim yapabildiğini görüyoruz. Buna ek olarak 8 MP değerinde ekstra geniş açılı bir kamera kullanılıyor. Üçüncü kamera kısmında ise 2 MP derinlik algısı kamerası kullanılmakta. Ön kısımda ise ekrana gömülü olarak gelen 32 MP tek bir kamera var.

Fiyat: 266 dolar.

Honor 9X

En iyi Honor telefonlar 2020 listemizde açılır kapanır kameranın kullanıldığı bir akıllı telefon ile devam edelim.

Tasarım: Bu kez ekrana gömülü olarak gelen bir kamera yok. Bu kez açılır kapanır bir kamera alanımız var. Açılır kapanır kamera alanı içerisinde tek bir kamera var. Bunun dışında ekranda ne bir çerçeve ne de kamera alanı var. Arka kısma baktığımız zaman da yine aynı tasarımı görüyoruz. Üst üste sıralı olan 3 kamera var. Bu modelde tek önemli fark ise ortalanmış olan parmak izi sensörünün bulunuyor olması.

 • Ölçüler: 163.5 mm X 77.3 mm X 8.8 mm
 • Ağırlık: 196.8 gram
 • Renkler: Siyah ve Mavi

Ekran: Açılır kapanır kameranın sunulması, ekran kullanım alanını arttırmış durumda. Bu da serinin en iyi Honor telefonlar 2020 listesine girmesinde önemli bir etken oluyor. 6.59 inç gibi oldukça geniş bir ekranın kullanıldığı Honor 9X akıllı telefonlarının IPS LCD paneli bulunuyor. 1080 X 2340 piksel çözünürlük değeri bulunan akıllı telefonların, 391 PPİ piksel yoğunluğu bulunmakta. Ekran gövde oranı ise %84.35.

İlginizi Çekebilir: 3500 TL Altı En İyi Akıllı Telefonlar 2020

Teknik Özellikler: Diğer tüm Huawei telefonlarda olduğu gibi bu modelde de Kirin işlemciler var. Kirin 710F serisi işlemcilerin kullanıldığı akıllı telefonda 2.2 GHz hıza çıkış yapılıyor. 8 çekirdek işlemci, 4+4 kümesi sunuyor. Grafik birimi kısmında ise Mali G51 MP4 serisine yer verilmekte. RAM kısmında ise 4 ve 6 GB RAM seçimi yapabiliyorsunuz. RAM seçimine göre telefonların 64 GB ve 128 GB depolama alanı da seçilebiliyor.

Kamera: 48 MP ana arka kamera ile Full HD çekim yapılabilmekte. Ekstra geniş açılı 8 MP ikinci bir kamera ve 2 MP değerinde derinlik algısı için kullanılan üçüncü bir kamera bulunuyor. Ön kamera kısmında ise 16 MP değerinde tek bir kamera var.

Fiyat: 2.300 TL

Honor 20

En iyi Honor telefonlar 2020 listemizde fark yaratacak bir akıllı telefon ile listemize son verelim. Ele alacağımız akıllı telefon Honor 20.

Tasarım: Baştan beridir listemizde yer verdiğimiz akıllı telefonlarda genel olarak bir ekran tasarımının sunulduğunu görmüştük. Bu ekran tasarımında en çok dikkat çeken kısım ekrana gömülü olarak gelen kamera. Ön kısımda diğer modellere göre daha kavisli bir yapıya yer verilmiş durumda. Bunun dışında arka kısımda da standart bir tasarım söz konusu. Üst üste 3 kamera kullanılmasının yanında bir de dördüncü bir kameranın bulunduğunu görmekteyiz.

 • Ölçüler: 154.25 mm X 73.97 mm X 7.87 mm
 • Ağırlık: 174 gram
 • Renkler: Mavi, Siyah

Ekran: Diğer tüm modellerde olduğu gibi bu modelde de IPS LCD kullanılmış durumda. En iyi Honor telefonlar 2020 listemizin zirve modellerinden biri olarak gösterebileceğimiz serinin çözünürlük değeri ise 1080 X 2340 piksel. Bu değerle beraber elde edilen piksel yoğunluğu ise 412 PPi. Ekran gövde oranı ise %84.31.

Teknik Özellikler: Bir nesil öncesinin amiral gemisi işlemcisi olan Kirin 980 işlemcilerinin kullanıldığı akıllı telefonda 8 çekirdekli işlemci 2.6 GHz hıza çıkıyor. Mali-G76 MP10 serisi grafik biriminin de kullanıldığı akıllı telefonda 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı var.

Kamera: 48 MP f/1.8 diyafram açıklığında ana kamera 4K çekim yapabiliyor. 16 MP f/2.2 diyafram açıklığında bir ikinci kamera ve 2 MP değerinde derinlik algısı kamerası var. Son kamera kısmında ise 2 MP değerinde makro çekim kamerası bulunmakta. Ayrıca telefonun ön kamerası kısmında da 32 MP değerinde bir kamera alanına yer verilmekte.

Fiyat: 3.800 TL

En iyi Honor telefonlar 2020 listemizde sona geldik. Siz de yorum bölümünden bizlere en sevdiğiniz Honor telefonu yazabilirsiniz. Uygun fiyatlı Honor telefonlar için sizlerin de önerdiği akıllı telefonları bekliyoruz.

Huawei Matebook D15

Huawei Online Store'dan Satın alın..


AJ200TLOFF Kodunu kullanarak 200 TL indirim kazan!
Üstelik HUAWEI Freebuds 3 Bluetooth Kulaklık Sadece 1 TL
Son geçerlilik tarihi: 30 Nisan 2020

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Xiaomi, Roidmi NEX 2 ve NEX 2 Pro Elektrikli Süpürgelerini Piyasaya Sürdü!

Xiaomi Youpin, eko-zincir ortağı Roidmi tarafından üretilen iki yeni el elektrikli süpürgeyi piyasaya sürdü. İki model - Roidmi Nex 2 ve Nex...

ASUS, ROG Strix XG27WQ Kavisli Oyun Monitörünü Duyurdu!

ASUS, ROG Strix XG27WQ adlı yeni bir 27 inç kavisli oyun monitörü duyurdu. Monitör, Republic of Gamers ürünü olan, benzersiz bir stand...

Huawei Vision Smart TV, 8 Nisan’da Piyasaya Sürülecek!

Geçen hafta Huawei, Huawei P40, P40 Pro ve P40 Pro Plus amiral gemisi telefonlarını tanıttı. Bu telefonlar 8 Nisan'da Çin'de özel bir...

Oppo Ace 2, 13 Nisan’da Piyasaya Sürülecek!

Geçen ay, Oppo Başkan Yardımcısı Brian Shen, geçen yılki Reno Ace telefonunun bir üst modelinin Nisan ayında resmi hale getirileceğini doğruladı. Bugü...

Honor Play 4T’nin Tasarımı ve Özellikleri Açıklandı!

Birkaç saat önce Honor, 9 Nisan'da Honor Play 4T adlı yeni bir telefon piyasaya süreceğini doğruladı. Duyurunun hemen ardından, Çin'den tanınmış bir...