Ana Sayfa İnceleme En İyi Huawei Telefonlar 2018

En İyi Huawei Telefonlar 2018

Amiral gemisi gibi pahalı ya da normal kalitede ve ucuz bir telefon... Her bütçe için uygun bir Huawei telefonu var. İşte 2018'in en iyi Huawei telefonları...

-

Artık Huawei‘ninde teknolojide akla ilk gelen markalardan olduğunu görmezden gelemezsiniz. Piyasada giderek artan premium akıllı telefonları ile Samsung, LG ve Sony gibi dünya devlerine karşı çok iyi bir performans sergiliyor. Ayrıca satış rakamları neredeyse Apple kadar yüksek.

Ayrıca P ve Mate serileri ile şirket, dünyanın en iyi akıllı telefonlarından olan amiral gemisi cihazlara bile sahip. P serisi biraz daha özellikleri ile öne çıktığı bir gerçek ama Mate serisinin de fotoğrafları mükemmel çektiği göz ardı edilemez. Aradaki farklılıklar giderek azalabilir. Neyse ki, her iki şekilde de mükemmel telefonlarla karşımıza çıkıyor.

Ancak yukarıda bu yıl bu şekilde telefon üretti diye belirttiğimiz için Huawei’nin piyasada yeni olmasını düşünmeyin. Öncesinde de oldukça etkiliyi cihazları geçmişte de üretmiştir. Mesela P20 çok etkileyici olsa bile eski P10 modelleri hala mükemmel telefonlar.

En İyi Huawei Telefonlar 2018

P Smart, Huawei akıllı telefon dünyasında daha ucuz bir modeldir. Hatta daha fazla paranızın cebinizde kalmasını istiyorsanız eski bir P serisi telefona bakmayı da düşünebilirsiniz. Tabi durum Huawei’nin EMUI arayüzünden hoşlanıp hoşlanmamanıza bağlı olarak değişebilir.

Ayrıca bkz: En İyi Andorid Telefonlar 2018

Ayrıca genel bir değerlendirme yapacak olursa, teknoloji dünyasında uzun süredir hakim olan bir şirketin kötü bir hizmet vermesini bekleyemezsiniz. Aklınıza fiyatları takılmasın, çünkü bazı telefonların özellikleri fiyatlarını unutturacak.

Telefonların isimlerine tıkladığınızda genel olarak bütün özelliklerinin bulunduğu sayfalara yönlendirileceksiniz. Ayrıca kararsız kaldığınız telefonlarda karşılaştırma bölümünden karşılaştırmalar yaparak hangisi size en uygunsa onu seçenebilirsiniz.

İşte 2018’de satın alabileceğiniz en iyi Huawei telefonları.

1. Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro Ön İncelemesiHiç şüphesiz diğer Huawei telefonlar ile karşılaştırıldığında Mate 20 Pro olağanüstü bir telefon. Kameraları oldukça kaliteli ve birçok insanın dikkatini çekecek. Ancak bunun yanı sıra gerçekten de en kaliteli ekran, süper hızlı şarj, kablosuz şarj ve mükemmel batarya ömrüne sahip fantastik çok yönlü bir telefon.

Tam olarak mükemmel değil ama genel olarak küçük ayrıntılara takılmayın. Çünkü gerek dayanıklılık testleri gerekse, telefonun içindeki donanım her türlü kusurunu kapatıyor.

2. Huawei P20 Pro

P20 Pro modeli ile birlikte Huawei, Galaxy S9 ve iPhone X ile yarışabilecek potansiyele sahip kaliteli bir ürün ortaya sundu. Genel olarak 4K video için optik sabitleme eksikliği, kulaklık girişinin olmaması ve kablosuz şarj teknolojisini desteklememe gibi küçük kusurları var. Ama öncelikli işiniz telefon ile harika fotoğraflar yakalamaksa sizin için en ideal telefon olabilir.

Uzun pil ömrünü, çift SIM yuvasını ve mükemmel ekranını düşündüğünüzde ise o eksikliklerin aslında bir kusur olmadığını anlayabilirsiniz. İşte bu yüzden 2018’in en iyi telefonlarından biridir.

Normal modele göre biraz daha pahalıdır tabiki. Ama sizler için çift kameranın, su geçirmezliğin ve OLED ekran gibi özelliklerin önemi yoksa normal P20 modelini biraz daha uygun fiyatla tercih edebilirsiniz.

3. Huawei P20

Huawei P20Huawei P20, neredeyse hiç bir ön araştırma yapmadan tavsiye edebileceğimiz bir telefon. Eksiklikleri bakımında bir kulaklık jakı ve su geçirmezlik özelliği bulunmuyor ama bunun dışında 2018’in en iyi telefonlarından biri.

Olağanüstü kameralara, mükemmel bir batarya ömrüne ve bir Huawei telefonundaki en üstün tasarıma sahip olmasından dolayı bu listede olmaya hak kazanmıştır. Kendisi çentikli bir telefon, ancak yazılım ayarlarında bu çentiği gizleyebilirsiniz. Bu da sizler için sorun yaratmaz.

4. Huawei Mate 10 Pro

Mate 10 Pro, daha eski bir model olmasına rağmen hala Huawei’nin en iyi telefonlarından biridir. Çift arka kamera kurulumu ile mükemmel portre fotoğrafları sunuyor. Pixel 2 XL ile karşılaştırıldığında fotoğrafları oldukça iyi değildir. Ancak Mate 10 Pro’nun daha iyi bir ekranı, daha iyi bir batarya ömrü ve daha fazla işlemci gücü var.

Son güncelleme ile neredeyse aynı arayüz özelliklerine sahip olan P20 Pro modeli ile karşılaştırıldığında, telefonun özelliklerine göre oldukça uygun fiyata sahip olduğu bir gerçek.

5. Huawei Mate 20

Huawei Mate 20Huawei Mate 20 modeli Mate 20 Pro ile aynı özelliklere sahip olmayabilir. Ancak kendi başına inanılmaz bir akıllı telefondur. 7nm Kirin 980 yonga seti, yapılan benchmark testlerinde 2018 yılında piyasaya sürülen birçok amiral gemisini yendi.

Arkadaki üçlü kamera ayarları oldukça net ve ayrıntılı fotoğraflar çekiyor. Ayrıca su damlası çentiği, ekranı inanılmaz bir ekran-gövde oranına sahip olmasına yardımcı oluyor.

6. Huawei P10 Plus

P10 Plus akıllı telefonu, Huawei’nin çekici tasarımına, yüksek kaliteli donanımına ve çok daha geliştirilmiş bir yazılımına sahiptir. Ayrıca diğer Huawei marka telefonlar ile karşılaştırıldığında oldukça sağlam bir akıllı telefondur. Ancak su geçirmezlik ve kablosuz şarj teknolojisinin eksik olması rakiplerine kıyasla biraz geri planda olmasına sebep oluyor.

P20 modellerinin piyasaya sürülmesinin ardından biraz modası geçmiş gibi görünse de, az çok onlarla yarışabilecek potansiyele sahip uygun fiyatlı bir telefondur.

7. Huawei P10

Huawei P10 çok etkileyici bir cihazdır. Muhteşem fotoğraflar çekmenize yardımcı olacak güçlü çift kamera kurulumu, telefonu oldukça cazibeli kılıyor. Ayrıca 2016 yılında piyasaya sürülen amiral gemisi P9 modelinin üzerinde büyük geliştirmeler yapılarak ortaya çıkarılmıştır. Portre modu beklenenden daha iyi çalışır, fotoğraflar daha net, canlı ve detaylıdır. Hatta selfie kamerasının büyük ölçüde yükseltmesi teknolojik yükseltmesi yapılmıştır.

Oldukça tartışmalı bir arayüz olan Huawei’nin EMUI’sinin deneyimini, kendinden önce piyasaya sürülen akıllı telefonlara göre daha üst düzeyde sağlıyor. Telefonunuzun daha hızlı perfomansa sahip olması içinse hızlandırılmış makine öğrenimi algoritmaları sunmaktadır.

Batarya ömrü çok iyi değil. Ancak eski model göre sahip olduğu fiyat gerçekten, fiyatını hakeder özelliktedir.

8. Huawei Mate 20 Lite

Huawei Mate 20 LiteHuawei telefonları incelerken Mate 20 Lite modelini buraya yerleştirmekte gerçekten kararsız kaldım. Tam olarak çarpıcı özelliklere sahip olmasa da, çekici görünüyor. Performans bakımından orta ölçelikli telefonlar gibidir. Honor 10 modelinde ki işlemciye sahip amiral gemisi, kısa süreçli kullanıma uygundur diyebiliriz. Honor 10 ile karşılaştırıldığında ise biraz daha uygun fiyatlıdır.

Genel bir değerlendirme yapacak olursak biraz pahalı bir orta ölçekli çalışma telefonu olsa da sağlam bir işçiliği var. Muhtemelen öne çıkan en önemli özelliği 24MP çift selfie kamerası olabilir.

9. Huawei Mate 9

Huawei Mate 9Mate 9 modeli piyasaya sürüldüğü zaman, dönemin en iyi Huawei telefonuydu. Daha büyük bir ekrana, yüksek özelliklere ve bir kulaklık girişine sahiptir.

Genel olarak 2018’deki piyasaya sürülen telefonların ekran gövde oranına göre 18:9’luk bir oran ile neredeyse onlarla yarışabilecek potansiyeldedir. Ancak Huawei marka uygun fiyatlı, orta ölçekli bir telefonu satın almak istiyorsanız, büyük batarya kapasitesine sahip olan Huawei Mate 9 en ideal seçenektir.

10. Huawei P Smart

Yeni Huawei P Smart18:9’luk ekran-gövde oranına sahip olan P Smart, ucuz bir telefon arayan herkese hitap eder. Ayrıca dönemindekilere göre pahalı telefonlara benzer özelliklere sahip iyi bir Android telefondur.

Ancak Honor Lite 9 modeli biraz daha uygun fiyatla bu telefonun yerine geçebilir. Özelliklede çift SIM ve ikinci bir ön kameranın Honor’da olması bu telefona göre biraz daha cazip gelebilir. Ayrıca bu telefonun 2019 modeli ve Plus modeli tanıtıldı. Şu anda en çok tercih edilen fiyat performans akıllı telefonu modelleri arasında sayılabilir.

Huawei P30 Serisi tanıtıldı ve söylediğimiz gibi listeyi güncelledik.

11. Huawei P30 Pro

P30 pro 26 Mart 2019’da tanıtıldı. Akıllı telefonun en çok konuşulan özelliği ise kamerası oldu. Sebebi arka tarafta yer alan 4 adet kamera ve bu kameraların fotoğraf çekiminde oldukça başarılı olmaları. Fotoğraf kalitesi en iyi akıllı telefon olarak da listenin başında yer aldı. Ayrıca bkz: En iyi kameraya sahip telefon

Huawei P30 Pro 40 MP (f/1.6) + 20 MP (f/2.2) + 8 MP (f/3.4) + TOF 3D kameraya sahip ve bu kameralar 4K video kaydı yapabiliyor. Ayrıca 720p@960fps çözünürlükte yavaş çekim modu da sunuyor. Ön tarafta ise 32 MP (f/2.0) çözünürlükte tek bir kamerası bulunuyor.

6.47″ 1080 x 2340 Piksel çözünürlükteki OLED ekranı 88.61% ekran/gövde oranına ve 398 PPI değerine sahip. Bu ekran ayrıca Corning Gorilla Glass 6 ile korunmaktadır.

Huawei P30 Pro İncelemesi

P30 Pro kutusundan Android 9.0 Pie üzerine Emotion UI 9.1 arayüzü kurulu olarak çıkıyor. Telefon ekim ayında tanıtılan Mate 20 Pro modelindeki aynı işlemciyi kullanıyor. (HiSilicon Kirin 980) Bu işlemci 8 çekirdekli ve grafik kartı olarak Mali-G76 MP10 modeli kullanılmış. Akıllı telefon 128 GB dahili hafıza ve 6 GB RAM ile geliyor. Ayrıca 8 GB RAM ve 256/512 GB dahili hafıza seçenekleri de bulunuyor. Bu donanım yapısı ile Antutu’dan 290189 Puan almış.

Ayrıca bkz: Huawei P30 Pro inceleme

P30 Pro 4.200 mAh hızlı ve kablosuz şarj destekleyen bir akıllı telefon. Hızlı şarjı 40Watt ve kablosuz şarjı 15W kapasite ile sağlıyor.

Telefonun diğer özellikleri arasında IP68 suya ve toza dayanıklılık, USB Type-C şarj soketi, ekran üzerinde konumlandırılmış bir parmak izi okuyucu, yüz tanıtıma ve yapay zeka bulunuyor. Telefon 158 x 73.4 x 8.4 mm ölçülerinde ve 192 gram ağırlığındadır.

Özetle en son çıkan ve en iyi kamera ve diğer özelliklere sahip olan P30 Pro modeli, Huawei‘nin en iyi akıllı telefonu oluyor.

Ayrıca bkz: En iyi Huawei Telefonlar 2020

- Reklam -
HUAWEI MATEBOOK D 15

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En İyi OnePlus Telefonlar 2020

OnePlus, akıllı telefon konusunda en iddialı markalar arasında yer alıyor. Markanın özellikle son birkaç yıldır amiral gemisi katili olarak anıldığını biliyoruz. Peki, en iyi...

En İyi Huawei Telefonlar 2020

Artık Huawei'nin de teknolojide akla ilk gelen markalardan olduğunu görmezden gelemezsiniz. Piyasada giderek artan premium akıllı telefonları ile Samsung, Apple, LG, Xiaomi...

Koronavirüsle Mücadelede Kullanabileceğiniz 7 Güvenli Site!

Koronavirüs, şimdiye kadar 500.000'den fazla doğrulanmış vaka ve 20.000'den fazla ölümle dünyayı ele geçirdi. Virüs, DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından bir salgın...

En İyi Video Konferans Uygulamaları 2020

Koronavirüs nedeniyle evimize hapsolduğumuz bugünlerde, en çok ihtiyaç duyduğumuz şey: sosyalleşmek. Bunu yapabilmenin yanısıra, evimizden işlerimizi halletmemiz de gerekebilir. Bunun en iyi...

7060 Nerenin Numarası?

7060 üzerinden gelen aramalar son dönemde sıkça gündeme gelmeye başladı. Sosyal medyada da gündem olmaya başlayan numaranın nereye ait olduğu, kullanıcılar tarafından bir hayli...