Ana Sayfa İpucu En İyi İçerik Yönetim Sistemleri Hangileri?

En İyi İçerik Yönetim Sistemleri Hangileri?

-

Web sitesi kurulumu günümüzde giderek kolaylaşmaya başladı. Özellikle sürekli içerik girişinin yapıldığı sitelerin eski dönemlerle karşılaştırıldığında artık çok daha kolay bir şekilde içerik yönetim sistemlerinin kurulduğunu ve çok daha kolay yönetildiğini de söylemek lazım.

Teknolojinin gelişmesi bu alanda işleri kolaylaştırdığı gibi masrafları da bir hayli düşürmeye başladı. Tabi tüm bu olumlu yanlarına rağmen içerik yönetim sistemleri bir diğer söylemle dinamik sitelerin kurulumu konusunda da tercih edilecek sisteme yine de dikkat etmek gerekiyor.

Açacağınız site hangi alana yönelik? Nasıl bir kontrol istiyorsunuz? İçerik girişini ne sıklıkla yapacaksınız? Gibi birçok özelliğe göre dikkat etmeniz ve en iyi içerik yönetim sistemlerini tercih etmeniz internet dünyasında çok daha hızlı bir şekilde yükselmenizi sağlayacaktır. Peki bu alanda tercih edilebilecek en iyi içerik yönetim sistemleri(CMS) hangileri ve özellikleri neler?

En Çok Tercih Edilen 5 İçerik Yönetim Sistemi

WordPress

Bu alanda en çok tercih edilen içerik yönetim sistemi WordPress olarak biliniyor. İlk etapta Blogger’a rakip olarak yayınlanan ve sadece blog amaçlı kullanılan WordPress, şimdilerde en iyi içerik yönetim sistemleri arasında gelmekte.

Çok kolay SEO çalışması yapılabiliyor olması, binlerce eklenti ile işlevsel kullanım, E-ticaret, forum gibi sitelere doğrudan uyum, zengin tema çeşitleri gibi birçok ayrıcalığı bulunan WordPress sistemleri artık yavaş yavaş internet dünyasının %30’luk kısmının üstünde bir alanda da kullanılmaya başlamış durumda. Bunun dışında sistemi en büyük avantajının sürekli güncelleme desteği alması olduğunu da belirtelim. Bu sayede sistemde yaşanan güvenlik sorunları da en aza indiriliyor.

Joomla

Açık kaynak kodlu bir içerik yönetim sistemi olan Joomla, WordPress sistemlerin en büyük rakiplerinden de biri olarak biliniyor. WordPress sistemlerinden farklı olarak çok daha detaylı bir kullanıma sahip olan içerik yönetim sisteminin, tüm bunların dışında çok profesyonel bir kullanıma sahip olduğunu da söylemek lazım.

Sadece içerik yönetimi değil forum sistemleri olarak da kullanıcılara birçok ayrıcalık sunan Joomla, profesyonel yapısı sayesinde genelde resmi kurumlar tarafından da tercih edilen içerik yönetim sistemlerinden de biri olarak biliniyor.

Joomla-sistemi

MODX

En büyük ayrıcalığının tema oluşturma olduğu belirtilen MODX içerik yönetim sistemi çok fazla tercih edilmese de açık kaynak kodlu oluşu ve tema konusunda kullanıcının daha fazla özelleştirme seçeneğinin bulunması nedeniyle öne çıkan içerik yönetim sistemlerinden biri olarak bilinmekte. Sistemin tema geliştirmesinin kolay olmasına karşın sistemde çok profesyonel tema tercihleri bulunmuyor.

MODX-sistemi

Drupal

En köklü içerik yönetim sistemlerinden biri olan Drupal, tıpkı benzerleri gibi açık kaynak kod yapısına sahip olan bir içerik yönetim sistemi olarak kullanılmakta. Açık kaynak kodlu olduğu için kolaylıkla özelleştirilebilir tema tercihleri ve içerik, eklenti yönetimlerinin yapılabildiği Drupal içerik yönetim sistemlerinin oldukça geniş bir kullanıcı kitlesi olduğunu da söylemek lazım.

En az WordPress kadar tercih edilen içerik yönetim sisteminin en büyük ayrıcalıklarından birisi ise otomatik dağılım adı verilen sistem ile beraber hazır yönetim panellerine sahip olması. Bu sistem sayesinde eklentileri de dahil olmak üzere hangi alana yönelik bir site açmak istiyorsanız paket halinde kurulum yapabiliyorsunuz.

drupal-sistemleri

Mambo

İlk dönemlerde en çok kullanılan içerik yöntem sistemlerinden biri olmasına karşın son dönemde daha çok Joomla ile yer değiştiren Mambo içerik yönetim sistemleri bu alanda kullanıcıların kolay web ara yüzü sayesinde hala tercih ettiği içerik yöntem sistemlerinden de biri olarak dikkat çekmekte.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bugün Koronavirüse 1.003 Kişi Yakalandı, 1.493 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 10 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.003 kişinin COVID-19 testinin...

Galaxy Buds Live Gerçek Görüntüleri ve Renk Seçenekleri

Galaxy Buds Live isimli bir kablosuz kulaklık geleceği neredeyse kesindi. Hatta Galaxy Buds serisine farklı bir tasarım kazandıracağı da söylenen bu kulaklık...

Performans Canavarı Yeni Tablet Galaxy Tab S7 Plus Sızdı

Samsung yakın zamanda çıkartma yapacak. Kulaklık, akıllı telefon, akıllı saat tanıtacak olan markanın şimdi Galaxy Tab S7 Plus isimli yeni amiral gemisi...

İşte Yeni Galaxy Fit Akıllı Bileklik

Unpacked 2020 etkinliği için çok çok az bir süre kaldı. Etkinlik 5 Ağustos tarihinde ama Samsung'un bazı teknolojileri için bu süreyi beklemeyeceği...

İşte Google Pixel 5 XL Akıllı Telefonu

Google, birkaç farklı üretim yöntemiyle birkaç farklı akıllı telefon serisi sunduktan sonra sonunda başarıyı Pixel ile yakaladı. Seri emin adımlarla yoluna devam...