Ana Sayfa Akıllı Telefon En İyi LG Telefonlar 2020

En İyi LG Telefonlar 2020

En İyi LG Telefonlar 2020 modellerini listeledik. İşte 2020 yılında alınabilecek olan LG akıllı telefon modelleri.

-

LG, akıllı telefon pazarında istedikleri tam olarak alamamış markalar arasında yer alıyor. Markanın özellikle son birkaç yıldır telefon satışları oldukça düşük seyrediyor. Yine de akıllı telefon pazarından çekilmeyen LG, hala iddialı modellerde sunabilmekte. Bu yazımızda da en iyi LG telefonlar 2020 listemize yer vererek, iddialı LG modellerinden söz edeceğiz.

En Dikkat Çekici, En İyi LG Telefonlar 2020

Yer vereceğimiz akıllı telefonların genelde yeni modellerden seçildiğini ekleyerek başlayalım. Yeni modellerden eski modellere doğru bir sıralama izleyeceğiz ve en iyi telefonları sunmaya çalışacağız.

LG V60 ThinQ 5G

Tasarım: V serisi akıllı telefonlar LG’nin ikinci amiral gemisi akıllı telefonları olarak biliniyor. Kısa süre önce tanıtılan modellerden biri olan LG V60 serisi de bu modellerden bir tanesi. Tasarımdan başlayarak söz edeceğimiz akıllı telefonların ön kısımda su damlası çentik alanı bulunuyor. Tek bir ön kameranın kullanıldığı seride çerçeveli bir yapı var. Arka kısımda ise yan yana sıralanmış şerit şeklinde kameralar var. Toplamda 4 arka kamera ve bir de flaş ışığının bu kısımda yer aldığını görüyoruz.

İlginizi Çekebilir: En İyi OnePlus Telefonlar 2020

Ekran: 6.8 inçlik bir ekranın kullanıldığı akıllı telefonda P-OLED ekran teknolojisine yer veriliyor. HDR10+, HDR10, HDR destekli ekranda 1080 X 2460 piksel çözünürlük değeri var. Bu değerler bile telefonun en iyi LG telefonlar 2020 listesine girmesi için yeterli olacak değerler. 395 PPi piksel yoğunluğunda olan ekranın ekran gövde oranı ise %82.9 olarak belirlenmiş. Açıkçası ekran gövde oranı çok başarılı değil.

Teknik Özellikler: İddialı akıllı telefonların teknik özellikleri kısmında da bu iddiayı net bir şekilde görebiliyoruz. Snapdragon 865 serisi yeni işlemcilerin kullanıldığı telefon 2.84 GHz saat hızı sunuyor. Bunun yanında Adreno 650 grafik birimi de grafik performansının çok daha iddialı olduğunu göstermekte. Tüm bu özelliklerin yanında RAM kısmında ise 8 GB RAM miktarına yer verilmekte. Depolama birimi için değerlendirme yaptığımız zaman 128 GB depolama alanını görüyoruz.

Kamera: Çok sayıda arka kameranın kullanıldığı akıllı telefonda 64 MP değerinde ana arka kamera bulunuyor. Bu kamera 24 FPS 8K çekim yapabiliyor. İkinci kamera kısmında ise 13 MP geniş açılı bir kamera kullanılmış. Bu kameraya ToF ve derinlik sensörü de eşlik ediyor. Ön kısımda ise tek bir kamera kullanıldığını ve bu kameranın 10 MP değerinde olduğunu da ekleyelim.

LG G8s ThinQ

Tasarım: G serisi akıllı telefonlar markanın ana amiral gemisi akıllı telefonları. G8s modeli de bu noktada iddialı akıllı telefonlardan bir tanesi. Tasarımdan söz ederek başlayacak olursak, ön kısımda çok sayıda kameranın kullanıldığı bir çentik alanı var. Arka kısımda ise yine yan yana bir şekilde sıralanmış kameralar ve alt kısımda bir parmak izi sensörü bulunmakta. Bu kısımda çok önemli bir fark yok.

Ekran Özellikleri: OLED ekranın tercih edildiği akıllı telefonda 6.21 inçlik bir ekran bulunuyor. Çentikli ekranda çözünürlük değeri ise 1080 X 2248 piksel olarak açıklanmış durumda. Bu da piksel yoğunluğunun 401 PPi seviyesine kadar çıkmasını sağlamış olan detaylar arasında gösterilebilir. En iyi LG telefonlar 2020 listemizde yer alan modelin ekran koruması için ise Gorilla Glass 5 camlarını tercih ettiğini söyleyelim.

Teknik Özellikler: Amiral gemisi akıllı telefon, Snapdragon 855 işlemcilerini kullanıyor. Başarılı işlemciler 2.84 GHz hız seviyesine kadar destekliyor. Bunun yanında grafik birimi olarak ise Adreno 640 serisi kullanılmakta. LPDDR4x 6 GB RAM miktarı ve 64 GB ile 128 GB olmak üzere iki farklı depolama alanı seçeneği de son detaylarımız olsun.

Kamera: Arka kısımda toplamda 3 adet kamera var. Ana kamera 12 MP f/1.8 diyafram açıklık değerinde. 4K çekim yapabilen bu kameraya ek olarak 12 MP f/2.6 diyafram açıklık değerinde ikinci kamera ve 13 MP f/2.4 değerinde üçüncü bir kamera yer alıyor. Ön kısma geçtiğimiz zaman ise 8 MP değerinde f/1.9 diyafram açıklığında bir ana kamera ve ToF sensörleri olduğunu görmekteyiz.

İlginizi Çekebilir: En İyi Huawei Telefonlar 2020

LG G8 ThinQ

Tasarım: Son G serisi akıllı telefon modeli olması nedeniyle en iyi LG telefonlar 2020 listemizde tüm serileri yer alan G8 modelinin ana serisinde sıra. Tasarımsal açıdan bu seride de çok önemli farklar yok. Yine çentik alanının kullanıldığı bir akıllı telefon söz konusu. Ön kısımda çentik alanı kullanılırken, arka kısımda ise çok sayıda kamera yan yana sıralanmış durumda. Kameraların hemen altında da yine parmak izi sensörüne yer verilmiş.

Ekran: İddialı ekran sahip olan akıllı telefonlardan biri olarak gösterebileceğimiz serinin 6.1 inçlik bir ekranı var. OLED panelin kullanıldığı ekranda 1440 X 3120 piksel gibi çok iddialı bir çözünürlük değeri de var. Öyle ki bu çözünürlük değeri piksel yoğunluğunun 564 PPi seviyesine kadar çıkmasını sağlamış durumda.

HDR10 ve HDr desteğine sahip olan ekran FullVision Display teknolojisiyle öne çıkmayı başaran serilerden birisi. Koruma kısmında ise yine çok farklı bir yapı yok. Koruma kısmında yine Gorilla Glass 5 camlarını görüyoruz.

Teknik Özellikler: Geçen senenin amiral gemisi işlemcilerinin bulunduğu akıllı telefon Snapdragon 855 işlemcisiyle geliyor. 2.84 GHz saat hızına sahip olan işlemcilerin grafik birimi Adreno 640. Özellikle oyunlarda iyi bir performans sunan grafik birimi, ekran teknolojisiyle birleşince iddialı bir teknoloji karşımıza çıkıyor. İşin RAM kısmına geçtiğimiz zaman ise LPDDR4x 6 GB RAM görüyoruz. Depolama birimi de 128 GB olarak belirlenmiş.

Kamera: 16 MP ana arka kamera f/1.5 diyafram açıklığında ve 4K çekim yapabiliyor. Buna ek olarak bir de 16 MP f/1.9 diyafram açıklık değerinde ekstra geniş açılı kamera görüyoruz. Üçüncü kamera ise telefoto kamerası. 12 MP değerinde olan bu kameranın diyafram açıklığı ise f/2.4.

LG V50 ThinQ 5G

Tasarım: Biraz daha eski serilere doğru ilerlediğimiz zaman V50 modeli bizi karşılıyor. Teknik donanım olarak en iyi LG telefonlar 2020 listemizde mutlaka yer alması gereken telefon, tasarım kısmında çok önemli bir fark ortaya koymuyor. Hemen hemen benzer tasarım detaylarının öne çıktığını belirtelim.

Yine ekran kısmında çentik alanının kullanıldığı bir ekran var. Çentik alanının kullanıldığı ekranda G8 modellerinde göre daha kavisli bir yapıya yer verilmiş. Arka kapak tasarımı ise neredeyse hiç değişmiyor. Yine yan yana sıralanmış olan 3 arka kameranın olduğunu ve kameraların hemen altında da bir parmak izinin kullanıldığını ekleyelim.

Ekran Özellikleri: 6.4 inçlik geniş ekranın kullanıldığı telefonda OLED panel tercih edilmiş. 1440 X 3120 piksel çözünürlük değerinde ekranın piksel yoğunluğu ise 538 PPi olarak açıklandı. Bu değer ekran görüntü kalitesinin ne kadar iddialı olduğunu ortaya koyuyor. HDR10 , HDR gibi destekleri de bulunan ekranın koruma kısmında ise Gorilla Glass 5 camları var.

Teknik Özellikler: Bu modele de yine amiral gemisi akıllı telefonlarından biri demiştik. İşlemcilerde amiral gemisi akıllı telefonlarla karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz. Serinin içerisinde Snapdragon 855 işlemcileri var. 2.84 GHz hız değerine kadar çıkabilen işlemcilerin grafik biriminin de Adreno 640 olduğunu biliyoruz. Yine RAM kısmında da 6 GB RAM miktarına yer verilmekte. Yani standartların çok dışına çıkmayan bir amiral gemisi akıllı telefon söz konusu.

Kamera: Arka kısımda toplamda 3 kamera bulunduran telefonda 12 MP değerinde ana arka kamera f/1.5 diyafram açıklık değerinde. 4K çekim yapabilen bu kameranın yanında 16 MP değerinde ikinci kamerada öne çıkıyor. İkinci kamera ise f/1.9 diyafram açıklık değerinde. Üçüncü kamera ise 12 MP telefoto kamerası. Arka kısımda çok sayıda kameraya yer veren akıllı telefon ön kısımda da aynı şekilde çok sayıda kameraya yer veriyor. Ön kısımda 8 MP değerinde bir ana kamera ve 5 MP değerinde ikinci bir kamera var.

En iyi LG telefonlar 2020 listemizin sonuna geldik. Başta bahsettiğimiz gibi modelleri genelde son serilerden tercih ettik. Yoksa G7 gibi iddialı ancak biraz daha eski modeller de yok değil. Siz de LG telefonlar konusunda önerilerinizi bizlere iletebilirsiniz.

LG K31

Tasarım: LG‘nin sunduğu en son bütçe teklifi, yeni duyurulan LG K31 oldu. Telefon, su damlası çentikli 5,7 inç HD + LCD, çift arka kamera ve tümü plastik kaplamaya sarılmış 3.000 mAh batarya sunuyor.

Kamera: Telefonun, 18.9:9 oranındaki paneli oldukça büyük görünürken, selfie kamerası 5 Megapiksel kameraya ev sahipliği ediyor. Arka tarafta, 120 derece görüş alanına sahip.5 Megapiksel ultra geniş lens ile birlikte PDAF ve 13 Megapiksel ana kamera buluyoruz.

Teknik Özellikler: LG K31, Helio P22 microSD ile daha da genişletilebilen 2GB RAM ve 32GB depolama ile eşleştirilmiş. Telefon, LG’nin UX’i üstte olacak şekilde Android 10 ile çalışıyor. Batarya açısından, tarihli microUSB standardının üzerinde şarj eden 3.000 mAh batarya bulunduruyor. Diğer önemli özellikler arasında arkaya monte edilmiş bir parmak izi tarayıcı, kulaklık girişi ve sol tarafta özel bir Google Asistan düğmesi yer alıyor. Telefon ABD pazarında 150 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

LG Q92 5G

LG’den orta sınıf bir telefon daha geldi. LG Velvet 5G‘nin daha uygun fiyatlı bir sürümü olan LG Q92 5G tanıtıldı. Velvet gibi, Q92 5G de 6GB RAM ile eşleştirilmiş Snapdragon 765G işlemci tarafından destekleniyor.

Ayrıca bkz: LG Q92 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Özellikleri: LG Q92’nin ekranı 6.67 inç boyutunda ancak Velvet’in aksine, bu sefer bir LCD bir panele sahip. Çözünürlük FHD + olarak belirtiliyor ve 32 Megapiksel selfie kamerası, delikli bir kesik içine yerleştirilmiş bir şekilde göze çarpıyor. Telefonun bataryası 4.000 mAh ve 15W şarj cihazı ile şarj oluyor. Telefon, LG’nin UX 9’u ve Android 10 işletim sistemiyle birlikte çalışıyor.

Kamera: Telefon, IP68 ve MIL-STD-810G su ve toza dayanıklılık ve arkada 48 Megapiksel ama kamera ve 8 Megapiksel ultra geniş kamera ile gösterilen benzer bir kamera kurulumuyla birlikte geliyor. Ayrıca 5 Megapiksel derinlik sensörü ve 2 Megapiksel makro kamerası da var.

Fiyat: LG Q92 5G, 420 dolar karşılığında ve 6/128GB’lık tek bir sürümle satışa sunulacak.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

Samsung Galaxy F41 için Yeni Bir Video Yayınlandı

Samsung'un F serisi adı verilen yeni bir akıllı telefon serisine geçiş yapacağı biliniyor. Marka bu serinin ilk modelini Samsung Galaxy F41 olarak...

Huawei Mate 40 Pro için Çalışır Halde Görüntüler Yayınlandı

Huawei Mate 40 Pro, her sıkıntıya ve her engele karşı satışa çıkacak gibi duruyor. İlk iddiaya göre bu modelin Kirin işlemcisi son...

Oppo Reno4 Lite’ın Fiyatı ve Renk Seçenekleri Sızdırıldı!

Oppo geçtiğimiz günlerde Oppo F17 Pro ve Oppo Reno4 Pro 4G akıllı telefonlarını tanıttı. Son raporlar, F17 Pro'nun Avrupa'da Oppo Reno4 Lite...

Google Nest Audio Akıllı Hoparlör İle Tanışın!

Google, yeni akıllı ev ürünlerini gizli tutmakta zorlanıyor. Nitekim Google Chromecast'ta tanıtılması beklenen Google Nest Audio da bir sızıntıya maruz kaldı.

Samsung Galaxy A72, Beş Kameraya Sahip Olabilir!

Birkaç yıl önce Samsung, dünyanın ilk dört kameralı telefonu Galaxy A9'u (2018) tanıttı ve şimdi şirket beş kameraya kadar çıkmaya çalışıyor. Beşli...