Ana Sayfa İpucu En İyi Microsoft Visio Alternatifleri - Çizim Programları 2019

En İyi Microsoft Visio Alternatifleri – Çizim Programları 2019

En iyi çizim programları arasında değerlendirilen Microsoft Visio'ya alternatif olabilecek en iyi çizim programlarını bir araya getirdik.....

-

Görsel modelleme söz konusu olduğunda, Microsoft Visio akla gelen ilk yazılımdır. Grafikler, akış çizelgesi, diyagramlar, Org çizelgeleri, mühendislik tasarımları, belge ve daha fazlasını oluşturmak için güçlü bir araçtır. Ve tüm bunlar Visio’nun sağladığı şablonlar, şekiller ve sayfa düzeni yardımıyla hayat buluyor.

BT uzmanlarının karmaşık verileri grafiksel bir sunum biçiminde basitleştirmelerini ve ekip üyeleri önünde sunmalarını sağlar. Birden fazla ekip üyesi aynı zamanda şemaya katılabilir. Microsoft Visio son derece güçlü iken aylık ortalama 5 Dolarlık maliyeti göz önüne alındığında biraz daha pahalı duruyor.

Daha ucuza veya ücretsiz bir yazılım veya araç elde etmek varken neden bu kadar para ödeyesiniz ki? Ayrıca bu araç, Mac OS X’i desteklememektedir. Bu nedenle, en iyi Microsoft Visio alternatiflerini arıyorsanız, sizin için en iyileri bir araya getirdik.

2019 Yılının En İyi Microsoft Visio Alternatifleri

1. Gliffy

Bu çizim aracı, mükemmel çalışan bir tarayıcı sürümünün yanı sıra, Windows ve Mac için indirilebilir bir sürüme sahiptir. Deneme veya öğrenciler için ücretsiz bir sürüm, ayrıca gelişmiş kullanıcılar için de bir premium sürüm sunuyor.

En İyi Microsoft Visio Alternatifleri 2019

Özellikleri sadece bir akış şeması veya temel şema çizmeyle sınırlı değil, aynı zamanda Venn şeması, Wireframe, Mind haritası ve ağ şemasıyla da gibi çeşitli hazır grafikler de bulunuyor. Diyagramı .vdx, .vxdx, .gon, .gxml uzantıları, yerel depolama alanınızdan web sitesine aktarmak için kullanılabilir.

Google Drive, JIRA ve Confluence gibi servislerle entegrasyon sağlar. Şekil ve en boy oranını değiştirmek için istediğiniz şekli sürükleyip bırakabilir ve özelliklerini düzenleyebilirsiniz. İşin çoğu ücretsiz bir sürümde yapılabilir.

Ayrıca bkz: En İyi Bitmoji Alternatifleri

2. Lucidchart

Öncelikle, web tabanlı bir araç olduğu için herhangi bir platformda doğrudan kullanılabiliyor. Bu yüzden ayrı bir yazılım olarak indirmeniz gerekmez. İçindeki ilk belgenizi başlattığınızda, size kullanım için temel ipuçları sağlar.

En İyi Microsoft Visio Alternatifleri 2019

Çalışmanızı yalnızca e-posta adreslerini girerek başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Hızlı ve basittir çünkü yapmanız gereken tek şey tasarımınızın öğelerini sürükleyip bırakmaktır.

Her türlü akış şeması elemanı, kullanmanız için şekiller mevcuttur. Kütüphanesinden ek şekiller alabilir ve bunları ana sayfanızda içe aktarabilirsiniz. Lucidchart ayrıca belgelerinizi çevrimdışı modda internet bağlantısı olmadan oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak sağlar.

Ayrıca bkz: En İyi Android Uygulama Mağazaları – Play Store Alternatifleri

3. Draw.io

Draw.io, akış şemalarını ve diyagramlarını çizmek için web tabanlı olarak çalışan bir araçtır. Çalışmanızı belgenizin bir .xml dosyasını indirerek yerel depolama alanınıza kaydedebilirsiniz. Belgeniz, herhangi bir cihazdan erişmek için Dropbox, OneDrive ve Google Drive gibi bulut tabanlı hizmetlerde de saklanabilir.

En İyi Microsoft Visio Alternatifleri 2019

Tasarım kısmına gelince, bu araç size temel geometrik şekillerden daha gelişmiş UML öğelerine kadar her şeyi sunar. Daha etkileşimli ve görsel olarak çekici hale getirmek için renkleri şekil ve öğelerinize doldurmanıza olanak tanır.

Android, iOS, Bootstrap, Atlassian ve Azure gibi kategoriler için çok çeşitli simge ve semboller mevcuttur. Bunun dışında, çok çeşitli klavye kısayolları desteklenir.

Ayrıca bkz: YouTube Alternatifi En İyi Ücretsiz Video İzleme Siteleri

4. ASCIIFlow Infinity

Karmaşık şekiller ve şablonlar gerektirmeyen temel bir belge için hızlı ve kolay bir diyagram aracı isteyenler için en iyi Microsoft Visio alternatifleri arasında yer alır.

En İyi Microsoft Visio Alternatifleri 2019

Sadece size kutular, oklar, çizgiler veya serbest el çizme ve metin ekleme seçeneği sunar. Ayrıca kayıt veya üye gerek yoktur. Web sayfasını açar açmaz kullanmaya başlarsınız.

Ayrıca belgelerinizi kaydetmenize ve Google Drive’a yüklemenize izin verir, böylece onlara istediğiniz yerden erişebilirsiniz. Ctrl + C, Ctrl + Z, vs. gibi temel Windows kısayollarını kullanabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Google Alternatifi En İyi 12 Arama Motoru 2019

5. Google Çizimler

Google Çizimler, Google tarafından Microsoft Visio’ya rakip olarak geliştirilmiş bir araçtır. Diyagramlar ve akış çizelgesine ek olarak, sizin için çubuk grafikler, pasta grafikler, histogramlar ve çizgi grafikler için hazır diyagram şablonlarına sahiptir.

En İyi Microsoft Visio Alternatifleri 2019

Satır ve sütun sayısını belirterek belgenize tablolar ekleyebilir ve projenize sürükleyebilirsiniz. Çalışmanızı otomatik olarak Google Drive’ınıza kaydeder ve bir Google Chrome eklentisini destekler.

Belgeleriniz .pdf, .jpg, .png ve .svg gibi daha rahat ve erişilebilir biçimlerde dışa aktarılabilir. Bir Google uygulaması olarak, düzenli güncellemeler ve iyileştirmeler bekleyebilirsiniz. Web uygulaması çevrimdışı modda çalışmıyor ve her zaman internet bağlantısı gerektiriyor.

Ayrıca bkz: En İyi Office Programları 2019

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Samsung 5nm Exynos Yongaları Üretmeye Hazır

Samsung, son birkaç aydır 5nm EUV sürecini geliştiriyor ve şimdi Güney Kore'den gelen raporlar, üreticinin seri üretime başlamaya hazır olduğunu ortaya koyuyor....

Oppo Find X2 Pro’ya Yeşil Deri Seçeneği Geliyor

Oppo Find X2 Pro yeşile dönüyor. Tam anlamıyla şirket 1 Haziran'da Çin'de satışa sunulacak olan Yeşil deri seçeneği için ön sipariş almaya...

Samsung, Bu Yılki iPhone’ların Yüzde 80’i için OLED Üretecek

Geçen yıl bir rapor, Samsung'un 2020'de tüm iPhone'lar için özel OLED panel tedarikçisi olacağını iddia etmişti. Ancak muhtemelen intel'e göre durum böyle...

iPhone 11, 19 Milyon Adetle Q1 2020’de En Çok Satılan Telefon Oldu

Omdia Research'ün Akıllı Telefon Modeli Pazar Takipçisi aracına göre, iPhone 11 Ocak - Mart döneminde en çok satan akıllı telefon oldu. Şaşırtıcı...

Sony ZV-1 Tanıtıldı! Özellikleri ve Fiyatı

Sony, video içerik oluşturucuları ve vlogger'lar için tasarlanmış ZV-1 kompakt kamerayı piyasaya sürdü. Kamera, şirketin RX100 serisine benzer ancak video çekimi ve kendinizi...