Ana Sayfa Akıllı Telefon En İyi Motorola Telefonlar 2020

En İyi Motorola Telefonlar 2020

En iyi Motorola telefonlar ve bu telefonnların özellikleri...

-

Motorola, cep telefonlarının ilk dönemlerinde en ünlü markalardan biri haline gelmişti. Fakat akıllı telefonlara geçiş yapıldığı zaman söz konusu markanın istenen başarıyı elde edemediğini gördük. Akıllı telefon sektöründe geri planda kalan marka çok sık yeni modeller sunamamaya başladı. Son olarak Lenovo markası altında yeniden piyasaya dönen marka, belli aralıklarla yeni telefonlar sunmaya başladı. Peki, şu an için alınabilecek en iyi Motorola telefonlar hangileri? İşte en iyi Motorola telefonlar 2020 listemiz.

Bu Yıl Tercih Edilebilecek En İyi Motorola Telefonlar 2020

Yeni modeller ve en dikkat çeken Motorola telefonlar için hazırladığımız listede telefonların fiyatlarına da yer vereceğimizi belirtelim.

İlginizi Çekebilir: Suya Dayanıklı En İyi Telefonlar 2020

Motorola One Hyper

Markanın en yeni modellerinden biri olan Motorola One Hyper akıllı telefonu, standart tasarımın dışına çıkılan nadir modeller arasında yer alıyor. Markanın bu alanda en iddialı akıllı telefonlarından biri olan modelin özelliklerinden söz edelim.

Tasarım: Yeni akıllı telefonların ön kısımda sadece ekrandan oluşan bir yapısı var. Ön kamerası için herhangi bir alanın bulunduğu telefonun yan çerçevelerde de bir sisteme yer vermediğini ekleyelim. Telefonun alt kısmında ise bir çerçeve alanına yer veriliyor. Sadece alt kısımda sunulan bir çerçeve bölümü var ve bunun dışında başka bir detay yok.

Telefonun arka kısmına geçtiğimiz zaman ise yine farklı bir yapı karşımıza çıkıyor. Çift arka kameranın kullanıldığı telefonun üst üste çift kameranın yanında ortalanmış bir de parmak izi sensörü var. Bu modelin en farklı yanı ise açılır kapanır bir kamera sistemi sunuyor olması. Ön kamera açılır kapanır mekanizma içerisinde hareket ediyor.

Ekran: Biraz daha büyük bir boyuta sahip olan Motorola One Hyper akıllı telefonu ekran kısmında 6.5 inçlik bir panel sunuyor. 1080 X 2340 piksel çözünürlük değerine sahip olan akıllı telefon piksel yoğunluk değeri kısmında ise 395 PPi değerine yer veriyor. IPS LCD panelin sunulduğu akıllı telefonun ekran gövde oranı ise %83.68 olarak açıklandı.

Teknik Özellikler: Yeni akıllı telefonların teknik özellikleri denildiği zaman ilk olarak işlemciler karşımıza çıkıyor. İşlemci kısmında Snapdragon 675 serisi işlemcilere yer veriliyor. 8 çekirdekli işlemcilerin sunulduğu akıllı telefonların, hız kısmında ise 2.0 GHz hız değerine sahip olduğunu görmekteyiz. İşlemcilerin yanında yer alan grafik birimi ise Adreno 612 grafik birimi olarak açıklandı. RAM kısmında ise 4 GB RAM sunuluyor ve 128 GB bir dahili depolama alanı görüyoruz.

Kamera: Motorola One Hyper akıllı telefon modelinin ana kamera kısmında 64 MP değerinde bir kamera ile geldiğini görüyoruz. f/1.9 diyafram açıklık değerine sahip olan ana kamera 4K çekim yapabiliyor. İkinci kamera kısmında ise 8 MP değerinde bir kamera sunuluyor ve bu kamerada geniş açılı. Ön kamera kısmında ise 32 MP değerinde tek bir kamera var.

Fiyat: 400 dolar

Motorola Razr

Geçen senenin sonlarına doğru tanıtılan Motorola Razr akıllı telefonları, belki de markanın en çok dikkat çeken akıllı telefonları oldu. Katlanabilir bir telefon olarak gelen yeni modelin farklı bir tasarımı var.

Tasarım: Tasarım kısmında yeni akıllı telefon uzun ince bir ekran sunuyor. Uzunlamasına bir ekran sunan Motorola Razr akıllı telefon, tam ortadan ikiye katlanabiliyor. Ön kısımda çentik alanı kullanılan akıllı telefonun arka kısımda ise geniş tek bir arka kamerası var. Telefonu ortadan katladığınız zaman üst kısımda ikinci bir ekran karşınıza çıkıyor. Bir nevi cep telefonları döneminde sunulan kapaklı telefonların akıllı telefon versiyonuyla karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz.

Ekran: Motorola Razr akıllı telefonları ekran kısmında çift ekranla beraber geliyor. Çift ekranlı akıllı telefon ana ekran kısmında 6.2 inçlik bir panel sunuyor. 21:9 en boy oranına sahip olan akıllı telefonun çözünürlük değeri 876 X 2142 piksel değerinde. Piksel yoğunluğu ise 373 PPi olarak açıklanmış durumda.

P-OLED ekran teknolojisi kullanılan akıllı telefonların katlandığı zaman ikinci ekran kısmında ise 2.7 inçlik bir panel kullanılıyor. gOLED adı verilen ekran panelinde ise 600 X 800 piksel çözünürlük değeri bulunuyor. Bu ekranın piksel yoğunluk değeri ise 370 PPi olarak açıklandı. Ayrıca bu ekranda sürekli açık özelliklerini de kullanabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir: Katlanabilir Telefonlar 2020

Teknik Özellikler: Motorola Razr akıllı telefonlarında iddialı işlemciler var. Snapdragon 710 serisi işlemcilerin kullanıldığı akıllı telefon 2.2 GHz saat hızına sahip. 8 çekirdekli işlemci Adreno 616 serisi grafik birimini de kullanıyor. 10 nm üretim sürecinden geçen işlemcilerin dışında RAM kısmında ise 6 GB RAM modeline yer veriliyor. Depolama alanı ise 128 GB.

Kamera: 16 MP değerinde tek bir arka kamerası bulunan telefonun tek arka kamera ile 4K çekime izin verdiğini görüyoruz. Arka kameranın f/1.7 diyafram açıklık değeri bulunuyor. Ön kısımda ise 5 MP değerinde tek bir kameraya yer veriliyor. Ön kameranın diyafram açıklık değeri ise f/2.0 değerinde.

Fiyat: 1.863 dolar

Motorola One Action

En iyi Motorola telefonlar 2020 listemize Motorola One Action modeliyle devam ediyoruz. Aslında bakarsanız marka genelde su damlası çentik alanı tasarımıyla gelen akıllı telefonlar sunuyor. Fakat Motorola One Action modeli bunlardan farklı bir telefon.

Tasarım: Yeni akıllı telefonların ekran kısmında çentik alanına son verdiğini görüyoruz. Telefonların çentik alanı yerine tek bir kamera alanıyla geldiğini görüyoruz. Ekrana gömülü olarak gelen tek bir kamera kullanılan akıllı telefon, arka kısımda ise üst üste sıralı olan 3 kamera sunuyor. Üst üste sıralı olan üç kameranın hemen altında ise bir flaş ışığı bulunuyor. Bunun dışında bir de parmak izi sensörü bulunuyor. Ortalanmış olan parmak izi sensörlerinin de çok farklı bir yerleşimi yok.

Ekran: Geniş ekranlı bir akıllı telefon modeli olarak sunulan yeni modelin ekran boyutu konusunda 6.3 inçlik bir panel sunulduğu görülüyor. 1080 X 2520 piksel çözünürlük değerinin kullanıldığı akıllı telefon piksel yoğunluğu kısmında ise 435 PPi değerine sahip. Aslında bakarsanız bu değer sunulan çözünürlük değerine göre yüksek bir değer. Ekran gövde oranının da %81.33 olduğunu ekleyelim.

Teknik Özellikler: En iyi Motorola telefonlar 2020 listemizde yer alan modelin Samsung’un işlemcilerini kullandığını görüyoruz. Samsung Exynos 9606 serisi işlemcileri kullanan modelin, 2.2 GHz saat hızı bulunuyor. 8 çekirdek işlemcilerin yanında Mali G72 MP3 grafik biriminin söz konusu olduğunu da eklemiş olalım.

Kamera: Motorola One Action akıllı telefon modelinde 12 MP değerinde f/1.8 diyafram açıklığı bulunan bir ana kamera söz konusu olacak. 4K çekim yapabilen söz konusu akıllı telefonların ikinci kamera kısmında ise 16 MP değerinde bir kamera var. Üçüncü kamera kısmında ise 5 MP değerinde bir kamera kullanılıyor. Bu kameranın görevi de derinli algısı özelliği. Ön kamera kısmında ise 12 MP değerinde tek bir kameraya yer veriliyor.

Fiyat: 260 Euro

Moto G8 Plus

En iyi Motorola telefonlar 2020 modelleri arasında yer alan akıllı telefonlardan biri olan Moto G8 Plus modellerinin başta kameralarıyla dikkat çektiğini söylemek gerekiyor.

Tasarım: Moto G8 Plus akıllı telefonların ekran kısmında su damlası çentik alanı sunulacak. Su damlası çentik alanının alt kısımda ise yine parmak koyma kısmı olarak gösterilen alt çerçeve alanını sunduğunu ekleyelim. Telefonların arka kısımda ise çok sayıda kamerası dikkat çekiyor. Üst kısımda oldukça geniş bir lens var. Alt kısımda ise üst üste sıralı 3 kamera sunuluyor ve alt kısımda da flaş ışığı var. Ortalanmış olan parmak izi sensörlerini de eklememiz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: En İyi Yerli Telefonlar 2020

Ekran: 6.3 inçlik ekran panellerine sahip olan akıllı telefonların çözünürlük değeri kısmında 1080 X 2280 piksel değerini görüyoruz. Piksel yoğunluk değeri ise 400 PPi olarak belirlenmiş durumda. Yine bu değerle beraber iyi bir görüntü kalitesi sunulması sağlanıyor. IPS LCD panellere yer verilen akıllı telefonların ekran gövde oranı ise %82 olarak belirlenmişti.

Teknik Özellikler: Yeni akıllı telefonların teknik özellikleri kısmında Snapdragon 665 serisini kullanılıyor. 2.0 GHz hız sunan çekirdekler 8 çekirdekli işlemcilere sahip. Grafik biriminde ise Adreno 610 modelleri kullanılmakta. 11 nm üretim sürecinden geçen işlemciler, depolama birimi kısmında ise 64 GB değeri sunulduğunu da eklemek gerekiyor.

Kamera: 48 MP değerinde ana kamera f/1.7 diyafram açıklığı bulunmakta. 4K çözünürlük değeri bulunan kameraların yanında 16 MP değerinde ikinci bir kamerası bulunuyor. Üçüncü kamera kısmında ise 5 MP bir derinlik kamerası var. Ön kısımda ise 25 MP tek bir kamera var.

Fiyat: 239 sterlin

Moto G8 Play  

Biraz daha farklı bir sisteme sahip olan akıllı telefonların, en büyük farkı da bu. Öyle ki yeni seri akıllı telefonların tasarımı hemen hemen aynı.

Tasarım: Yeni akıllı telefonların tasarımı Moto G8 Plus modeliyle hemen hemen aynı. En iyi Motorola telefonlar 2020 listesinde yer alıyor olsa da tasarımı çok değişmeyen bu modelin yine su damlası çentik alanı var. Su damlası çentik alanının dışında arka kısımda ise üst üste sıralı kameraları var. Üst üste sıralı kameraların kullanıldığı akıllı telefonda bir geniş kamera ve iki adet standart kamera bulunuyor.

Ekran: Ekran kısmında 6.2 inçlik bir panel var. Geniş ekranlı akıllı telefonların IPS LCD panellerinin çözünürlük değeri ise 720 X 1520 piksel olarak sunulmuş durumda. 271 PPi piksel yoğunluk değerine yer verilen akıllı telefonların ekran gövde oranı ise %79.97.

Teknik Donanım: Moto G8 Play akıllı telefonlarında kullanılan işlemciler MediaTek Helio P70 işlemcileri. 8 çekirdekli işlemciler 2.1 GHz hız değerine sahip ve Mali G72 MP3 grafik birimini kullanıyor. RAM kısmı ise rakiplere göre daha düşük. RAM kısmında 2 GB RAM bellek miktarına yer veriliyor.

Kamera: Söz konusu akıllı telefonların 13 MP tek bir ana kamerası var. İkinci kamera kısmında ise 8 MP değerinde bir kamera var. Son olarak arka kısımda üçüncü bir kamera var ve bu kamerada 2 MP değerinde. Ön kısımda ise 8 MP değerinde tek bir kamera kullanılmakta.

En iyi Motorola telefonlar 2020 listemizin sonuna geldik. Tüm telefonlar için özellikler dikkat çekici olsa da birçok modelin şu an ülkemizde satılmadığını da belirtmeden geçmeyelim. Özellikler katlanabilir Motorola telefon modelinin ne zaman ülkemize geleceği bilinmiyor.

Motorola Moto G9

Motorola en son uygun fiyatlı orta sınıfını piyasaya sürdü. Moto G9 ile tanışın. Snapdragon 662 yonga seti, üç kamera ve büyük bir ekranın yanı sıra Google Assistant için özel bir anahtarla birlikte gelen Moto G9, sahiden de ilgi çekici.

Ekran ve Tasarım: Bu telefon 6,5 inç LCD HD Plus çözünürlüklü panelle geliyor. Üstte 8 MP f/2.2 selfie kamerayı barındıran bir su damlası çentiğine sahip. Panelin altında parmak izi tarayıcısı yok çünkü tarayıcı arkada bulunuyor.

Ayrıca bkz: Motorola Moto G9 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Kamera: Arka panelden bahsetmişken, telefonda üçlý arka kameralar yer alıyor. f/1.7 lensli 48 Megapiksel ana sensör, iki adet f/2.4 diyaframlı 2 Megapiksellik kameralar bulunuyor. Bu kameralardan biri portre çekimlerine yardımcı olmak için diğeri ise yakın çekim için tasarlanmış. Ayrıca arka taraftaki düzeneğe gizlenmiş, dördüncü kamera olarak çalışan tek bir LED flaş var.

Teknik Özellikler: Motorola, 11nm yonga setini 4 GB RAM ve 64 GB depolama ile birleştirdi, ancak microSD kartlar için bir yuva da var. Moto G9’un sahip olduğu bir başka şey de 3.5 mm ses girişi ve 20W hızlı şarjı destekleyen 5.000 mAh batarya için bir USB-C bağlantı noktası.

Fiyatı: Moto G9, Flipkart tarafından 155 dolar fiyat etiketi karşılığında satılıyor. Safir Mavi veya Orman Yeşil renk seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Red Hat Enterprise Linux RHEL 8.3 Geliyor – İşte Yenilikler

Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 8.3'ün beta sürümünü 3 ay önce yayınlanmıştı. Şimdi ise Red Hat ekibi şimdi RHEL 8 platformunun RHEL...

Google Ücretsiz VPN Dönemini Başlatıyor – İşte Detaylar

Google One, 2 TB veya üzeri planına sahip aboneler için ücretsiz VPN hizmetini duyurdu. Google One nedir peki? diye soracak olursanız, yazımızın...

Samsung Galaxy Buds Beyond İle Tanışın!

Samsung, 2021'de Galaxy S21 serisini piyasaya sürmeyi planlıyor. Şimdi ise şirket "Samsung Blade" ve "Galaxy Space" gibi isimlerden sonra bambaşka bir marka...

Moto E7, Çok Yakında Piyasaya Sürülecek!

Bu ayın başlarında bir liste, duyurulmamış Motorola Moto E7 akıllı telefonun tüm özelliklerini ortaya koymuştu. Liste ayrıca Moto E7'nin görüntülerini de taşımıştı....

Samsung, 2021’de Katlanabilir Telefon Portföyünü Genişletecek!

Bu haftanın başlarında Samsung Electronics, faaliyet kârını ve diğer ayrıntıları, en son mali raporuyla açıkladı. Güney Koreli teknoloji devi, kârını çeşitli farklı...