Ana Sayfa Otomobil En iyi Otogaz Hangisi

En iyi Otogaz Hangisi

-

Benzin fiyatları malum. Koronavirüs etkisi nedeniyle bir ara düşmüş olsa da dünya genelinde petrol fiyatları yüksek seyrediyor. Ülkemizde genel ortalamanın biraz daha üzerinde petrol fiyatları var. Petrol fiyatlarının yüksek seyretmesi araç sahiplerinin alternatiflere yönelmesine neden olmakta. Fiyat düşünüldüğünde en iyi alternatif otogaz oluyor. Otogaz tercih eden sürücülerin aklındaki soruyu biliyorum. “En iyi Otogaz Hangisi?” sorusu.

Otogaz seçimi zaten fiyatın aşağı çekilmesi adına bir alternatif ama otogaz seçiminde de en iyi olan firmanın hangisi olduğu merak edilmekte. Birçok sürücü tercihini buna göre yapmakta.

Kullanım Oranlarına Göre En iyi Otogaz Hangisi?

Fiyatlara ve tek tek kalite analizlerine göre değerlendirme yapmak isterdik. Fakat bu çok mümkün değil. Firmalar ve EPDK her veriyi paylaşmıyor ki zaten kalite konusunda madde bazında her verinin paylaşılması mümkün değil.

Biz de daha genel değerlendirmeler ve kullanım alışkanlıklarına göre değerlendirme yapacağız. Neredeyse 9 milyon LPG kullanan araç var. 9 milyonun üzerinde araç olması ve bu araçların sahiplerinin tercihleri, sektörde nasıl bir eğilim olduğunun göstergesi.

En iyi Otogaz Hangisi

Sürücülerin tercihlerine göre sektörde 5 büyük firmanın üstünlüğü var. Doğru ifade şu 5 büyük firma pazardaki payın en büyük sahibi. %90 – %95’lik pay Shell, BP, Opet, Total ve Petrol Ofisi arasında paylaşılıyor.

İlginizi Çekebilir: Yıllık Araç Kiralama

5 büyük firmaya ek tercih edilen birkaç firma daha var. En çok tercih edilenler listesi hazırlamak istesek, sıralamalar değişecektir. Sürücüler arasında yapılan anketler “En iyi otogaz hangisi?” sorusuna kısmi de olsa cevap vermekte. Kısmi demek zorundayız çünkü rakamsal verileri elde etmek çok mümkün değil.

Anketler, otomobil forumlarında yapılan karşılaştırmalara göre en çok kullanılan otogaz firmaları:

  • Aygaz
  • Shell
  • Petrol Ofisi
  • Milangaz
  • İpragaz
  • Aytemiz
  • Total
  • BP
  • Opet

Tercih sırası sürücüden sürücüye değişir. Şunu belirtebilirim ki fiyatlar arasında çok önemli değişim yok. Genel bir otogaz fiyatı var ve firmalar bunun üzerine şekilleniyor. Tabii farklar oluyor ama bu farklar küçük seviyelerde kalıyor.

En iyi Otogaz Hangisi

En iyi LPG markası için tercihler değişebilir. 2020 yılında kötü firma var mı derseniz bu da başka bir tartışma olur. Yıl 2020 olmuşken bilindik firmaların otogaz kalitesi belli eşik değerinin üzerinde oluyor.

Sizce nasıl? En iyi Otogaz Hangisi? Aracınız için hangi firmayı kullanmayı tercih ediyorsunuz? Aldığınız sonuçlar neler? Bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Red Hat Enterprise Linux RHEL 8.3 Geliyor – İşte Yenilikler

Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 8.3'ün beta sürümünü 3 ay önce yayınlanmıştı. Şimdi ise Red Hat ekibi şimdi RHEL 8 platformunun RHEL...

Google Ücretsiz VPN Dönemini Başlatıyor – İşte Detaylar

Google One, 2 TB veya üzeri planına sahip aboneler için ücretsiz VPN hizmetini duyurdu. Google One nedir peki? diye soracak olursanız, yazımızın...

Samsung Galaxy Buds Beyond İle Tanışın!

Samsung, 2021'de Galaxy S21 serisini piyasaya sürmeyi planlıyor. Şimdi ise şirket "Samsung Blade" ve "Galaxy Space" gibi isimlerden sonra bambaşka bir marka...

Moto E7, Çok Yakında Piyasaya Sürülecek!

Bu ayın başlarında bir liste, duyurulmamış Motorola Moto E7 akıllı telefonun tüm özelliklerini ortaya koymuştu. Liste ayrıca Moto E7'nin görüntülerini de taşımıştı....

Samsung, 2021’de Katlanabilir Telefon Portföyünü Genişletecek!

Bu haftanın başlarında Samsung Electronics, faaliyet kârını ve diğer ayrıntıları, en son mali raporuyla açıkladı. Güney Koreli teknoloji devi, kârını çeşitli farklı...