Abone Ol
Ana Sayfa Otomobil En iyi Otogaz Hangisi

En iyi Otogaz Hangisi

-

Benzin fiyatları malum. Koronavirüs etkisi nedeniyle bir ara düşmüş olsa da dünya genelinde petrol fiyatları yüksek seyrediyor. Ülkemizde genel ortalamanın biraz daha üzerinde petrol fiyatları var. Petrol fiyatlarının yüksek seyretmesi araç sahiplerinin alternatiflere yönelmesine neden olmakta. Fiyat düşünüldüğünde en iyi alternatif otogaz oluyor. Otogaz tercih eden sürücülerin aklındaki soruyu biliyorum. “En iyi Otogaz Hangisi?” sorusu.

Otogaz seçimi zaten fiyatın aşağı çekilmesi adına bir alternatif ama otogaz seçiminde de en iyi olan firmanın hangisi olduğu merak edilmekte. Birçok sürücü tercihini buna göre yapmakta.

Kullanım Oranlarına Göre En iyi Otogaz Hangisi?

Fiyatlara ve tek tek kalite analizlerine göre değerlendirme yapmak isterdik. Fakat bu çok mümkün değil. Firmalar ve EPDK her veriyi paylaşmıyor ki zaten kalite konusunda madde bazında her verinin paylaşılması mümkün değil.

Biz de daha genel değerlendirmeler ve kullanım alışkanlıklarına göre değerlendirme yapacağız. Neredeyse 9 milyon LPG kullanan araç var. 9 milyonun üzerinde araç olması ve bu araçların sahiplerinin tercihleri, sektörde nasıl bir eğilim olduğunun göstergesi.

En iyi Otogaz Hangisi

Sürücülerin tercihlerine göre sektörde 5 büyük firmanın üstünlüğü var. Doğru ifade şu 5 büyük firma pazardaki payın en büyük sahibi. %90 – %95’lik pay Shell, BP, Opet, Total ve Petrol Ofisi arasında paylaşılıyor.

İlginizi Çekebilir: Yıllık Araç Kiralama

5 büyük firmaya ek tercih edilen birkaç firma daha var. En çok tercih edilenler listesi hazırlamak istesek, sıralamalar değişecektir. Sürücüler arasında yapılan anketler “En iyi otogaz hangisi?” sorusuna kısmi de olsa cevap vermekte. Kısmi demek zorundayız çünkü rakamsal verileri elde etmek çok mümkün değil.

Anketler, otomobil forumlarında yapılan karşılaştırmalara göre en çok kullanılan otogaz firmaları:

  • Aygaz
  • Shell
  • Petrol Ofisi
  • Milangaz
  • İpragaz
  • Aytemiz
  • Total
  • BP
  • Opet

Tercih sırası sürücüden sürücüye değişir. Şunu belirtebilirim ki fiyatlar arasında çok önemli değişim yok. Genel bir otogaz fiyatı var ve firmalar bunun üzerine şekilleniyor. Tabii farklar oluyor ama bu farklar küçük seviyelerde kalıyor.

En iyi Otogaz Hangisi

En iyi LPG markası için tercihler değişebilir. 2020 yılında kötü firma var mı derseniz bu da başka bir tartışma olur. Yıl 2020 olmuşken bilindik firmaların otogaz kalitesi belli eşik değerinin üzerinde oluyor.

Sizce nasıl? En iyi Otogaz Hangisi? Aracınız için hangi firmayı kullanmayı tercih ediyorsunuz? Aldığınız sonuçlar neler? Bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Apple Yeni iMac Modellerini Tanıttı

Apple beklediğimiz gibi uzun zamandır güncellemediği iMac modellerini yeniledi. Fakat beklenilen Apple'ın iMac'lerde farklı bir tasarıma geçmesi idi ve malesef bu olmadı.

vivo iQOO 5 Snapdragon 865 Yonga Seti ile Geliyor

Vivo iQOO 5, 17 Ağustos'ta 120W hızlı şarj ile piyasadaki ilk cihaz olarak geliyor. Bugün, marka TUV Rheinland tarafından kullanımının güvenli olduğu...

WhatsApp, Kullanıcıların Birbirlerine Para Gönderebileceği Özelliğini Yayınladı

Facebook son olarak yayınladığı alışveriş özellikleri ile dikkat çekti. Instagram'a ve ana uygulamaya eklenen alışveriş özelliği, butik hesapların işini çok kolaylaştırdı ama...

Samsung Galaxy M51, 25W Hızlı Şarj ile FCC’de Göründü

Samsung, Galaxy M51 olarak adlandırılan yeni Galaxy M serisi akıllı telefon modelini piyasaya sürmek üzere. Cihaz FCC sertifikasına sahip ve 25W hızlı...

WhatsApp Web Nedir? – WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp'ın kullanıcı sayısı milyarları aştı. Akıllı telefonların en çok kullanılan mesaj uygulaması, Facebook gücünden mi yoksa doğru strateji uygulamasından mı bilinmez ama...