Ana Sayfa Oyun En iyi PS4 Oyunları 2020

En iyi PS4 Oyunları 2020

Her dönem oynamanın mümkün olduğu en iyi PS4 oyunları hangileri? Siz de konsol sahibiyseniz ve oyun tavsiyeleri arıyorsanız, hazırlamış olduğumuz yeni liste işinizi bir hayli görecektir.

-

PlayStation 5 konsollarının tanıtıma çıkması bile yetti. Herkes mevcut konsollar olan PlayStation 4’ün pabucunun dama atıldığını düşünüyor. Böyle bir görüş, böyle bir inanış olsa da Sony yetkilileri ardı ardına yaptıkları açıklamalarda PS4 için daha çok planları olduğunu belirtti. Üstelik mevcut konsollar için hala çok iddialı oyunlar geliyor. İşte biz de sizle bu iddialı oyunları paylaşmaya karar verdik. En iyi PS4 oyunları 2020 listemizle beraber, eski yeni fark etmeden popüler konsol oyunlarını paylaşacağız.

Özellikle yeni oyunlar için yaptığımız paylaşımlar da siz de göreceksiniz ki PS4 için yolun sonunun gelmesine çok var. O kadar iyi oyunlar, o kadar iyi yapımlar var ki oyuncular uzun bir süre eski konsolları ile idare edebilir.

İlginizi Çekebilir: En İyi GTA 5 Modları ve Özellikleri

Eski Yeni Tüm En iyi PS4 Oyunları 2020 Listesi

Listede 2020 diyoruz ama burada kastettiğimiz sadece 2020 yılında yayınlanan oyunları paylaşmak değil. Bunun yerine 2020 yılında hala oynanabilecek en iyi PS4 oyunlarını ele almak istiyoruz. Bir yandan yeni oyunları göreceksiniz bir yandan eski yapımları.

Ghost of Tsushima

En yeni oyundan başladım, çünkü en beğendiğim oyunlar arasına yerleşmiş bir yapım. Oyun o kadar başarılı olmuş ki 17 Temmuz tarihinde başlayan satışlarla, Sony’nin kendi firma bünyesinde yayınladığı oyunlar içerisinde en hızlı satış elde eden oyun Ghost of Tsushima olmuş durumda. Yapım 2 milyonun üzerinde sattı.

Peki neydi Ghost of Tsushima oyununu bu kadar çok satan bir oyun haline getiren? Bu tamamen oyunun yapısı ile alakalı bir durum. Çok sağlam bir hikayeye sahip olan oyunda 1274 yılının Japonya’sı konu ediniyor.

Yani Samuray ve kılıçlarla 13.yüzyılda amansız bir mücadele içerisinde kendimizi buluyoruz. Moğol İmparatorluğu’nun 1274 yılında Japonlara karşı başlatmış olduğu savaşı konu alan oyun, Tsushima adasının işgalini anlatıyor.

İşgale karşı direnen, topraklarını korumaya çalışan son samurayları kontrol ettiğimiz oyunda, çok fazla kan ve aksiyon var. Ama orijinal hikayesi, 13.yüzyıl savaş dünyasını en iyi şekilde betimlemesiyle beraber Ghost of Tsushima, en iyi PS4 oyunları içerisinde kesinlikle olmalı.

Bunu ancak oyunu oynadığınız zaman anlayacaksınız. O Japon felsefesi, sonuna kadar yansıtılmış. Biz oyunu çok başarılı bulduk. Sadece biz de değil, Metacritic değerlendirmesinden de oyunun 83 puan aldığı ve kullanıcı yorumlarında 9.3 puana kadar çıktığı görülmekte.

Horizon Zero Dawn

PS4 konsollarına özel olarak çıkış yapan ama yakın zamanda PC sürümleri de duyurulan Horizon Zero Dawn, kendine has yapısı ile dikkat çeken bir oyun. Genel itibariyle açık dünya temasını işleyen oyunda, yok yok.

Çok başarılı bir hikayeye sahip olan yapımda, Aloy isimli genç bir kızı kontrol ediyorsunuz. Efsaneleşen Aloy karakterinden uzun uzun bahsetmektense oyundan bahsedelim. Hikayemiz de karakterler kadar etkileyici. Oyun bundan 1000 yıl sonrasını konu ediniyor. Aşama aşama gelecek işleniyor.

Gelişen teknoloji, gelişen teknolojinin yanında sürekli artan küresel ısınma etkisi ile dünya değişmeye başlıyor.

Dünyanın değişimini en gerçekçi şekilde özetleyen bu süreçte, robotlar tam olarak hayatımıza giriyor ve yavaş yavaş değişen dünyada yapay zekanın hükmü ortaya çıkmaya başlıyor. Kısa keselim sonuçta robotlar dünyayı ele geçiriyor ve yönetmeye başlıyor.

Bizim yapmamız gereken ise o robotları alt etmek. Etrafınızda onlarca robot hayvanlarla karşılaşabileceğiniz yapım, oynanış olarak da çok başarılı olmuş.

Grafikler çok başarılı, açık dünya yapısı çok başarılı ve oyun dinamikleri çok başarılı. Biraz uzattık ama Horizon Zero Dawn, buna değecek oyunlar arasında yer alıyor. En iyi PS4 oyunları 2020 listesinde de 2017 yılında yayınlanmasına rağmen yer alması şart bir oyun.

Doom Eternal

Bir efsaneyi bırakalım, onu kıskandıracak olan bir başka efsaneye geçelim. Bilgisayar oyunlarının dünyasına ilk girildiği yıllarda ortaya çıkan Doom efsanesi, yıllar sonra devam serisi ile tekrar gündeme geldi. Doom dünyasında bir yapı vardı ve karşılaştığınız her düşmanı öldürmeniz, her yaratığı alt etmeniz gerekiyordu.

Kötülüğe karşı verdiğiniz savaşta düşmanlarınızı etkisiz kılmanız çok önemliydi. Doom Eternal bir devam serisi. Yani oyunun o yapısı birebir olarak korunmuş. Doom Slayer karakterini kullanmaya devam ettiğimiz oyunda, karşımıza çıkan tüm yaratıkları etkisiz kılmaya çalışıyoruz.

Bunun için artık çok daha fazla silahımız ve bu silahları özelleştirme seçeneklerimiz var. Yeni oyunda detaylandırılan kısımlardan birisi de karakterimizin geliştirmeleri. Artık oyun çok daha detaylı. Grafikler ve atmosfer tasarımları beni çok etkiledi. Doom dünyası 2020’ye taşınmış. Videoda bunu siz de görebilirsiniz.

Days Gone

2019 yılında çıkan bir oyun olan Days Gone, çıktığı dönemde Türkçe altyazı tanıtımları ile sosyal medyada dönüp duruyordu. Oyun o kadar popüler oldu ve hala o kadar popüler ki birçok ünlü oyun yayıncısı Days Gone için video serileri yaptı.

Kaçınılmaz en iyi PS4 oyunları 2020 listesinde bulunacak oyunda, bir zombi istilası konu ediniliyor. Pasifik bölgesinde özel bir haritada geçen ve açık dünya yapısı olan oyunda, amacınız hayatta kalmayı başarmak.

Çevrede olan karakterlerden alınan görevleri yerine getiriyorsunuz ve hayatta kalmak için araç gereç geliştirmelerine, aramalarına odaklanıyorsunuz.

Oyun konu olarak çok iyi bir noktayı yakalamış ve ilk etapta hikayenin işleyişi gayet başarılı. Fakat bir yerden sona sanki hikaye sürekli kendini tekrar ediyormuş gibi bir his uyanıyor. Bu his nedeniyle oyunun eleştiriler de aldığını biliyoruz ama her şeye rağmen başarılı, daha uzun yıllar konuşulacak olan bir yapım.

Resident Evil 3

Adını yazarken bile tüyleri diken diken eden oyunlardan biri olan Resident Evil 3, ünlü yapımlar arasında yer alıyor. Takip edenler mutlaka bilir bu oyun serisinin sinema filmleri de bir hayli meşhur. Ana konu zombiler.

Yeni oyunda da bunun üzerine odaklanılıyor. Roccoon City bölgesinde yaşamayı başaran son Stars üyesi olarak bilinen bir ana karakterimiz var. Jill Valentine isimli ana karakterimiz, görevini yerine getirmek adına mücadele ediyor ve biz de karakterin bu görevi tamamlaması için yardımcı oluyoruz.

Görev görev dedik bari görevi de söyleyelim. Ana göreviniz salgının başlamasına neden olan, daha doğrusu salgını bilinçli olarak başlatan Umbrealla firmasının gizli kalmış sırlarını araştırmak. Tabii ki işinin kolay olmayacak. Bir yandan zombiler bir yandan Umbrealla’nın çıkardığı zorluklar derken sizi sürükleyici bir mücadele bekliyor olacak. Oyunda sevmediğim bir noktayı da belirteyim.

Oyun çok karanlık bir temada işlenmiş. Sürekli karanlık bir ortam içerisindesiniz ve bir süre sonra bu sizi bunaltıyor. Tabii ki oyunun yapısı bu ve haliyle bu yapıya rağmen en iyi PS4 oyunları arasında yer alıyor ama atmosfer biraz daha aydınlık olabilirmiş. Ama tabii ki bir korku oyunu olduğu için susuyorum.:)

Red Dead Redemption 2

Birinci oyunu çok başarılı bulunan Red Dead Redemption, sevilen bir firma olan RockStar Games firmasına ait. RockStar Games firmasını GTA serisinden tanıyoruz. Firmanın ikinci en ünlü oyunu konumunda olan Red Dead Redemption, başta ilk oyunla belli bir başarıyı yakaladı. İlk oyuna gelen övgüler, ikinci oyunu adeta çağırdı. Fakat ikinci oyun öyle hemen gelmedi.

Geliştirme aşaması yıllar sürdü. Sadece konsollara gelen ilk oyunun aksine Red Dead Redemption 2 ise bir aradan sonra PC sürümü için de yayınlandı. Çevre dokuları, karakterlerin yapıları ve grafikleri çok başarılı olan ve bir o kadar gerçekçi duran oyunda vahşi batıya uzanıyorsunuz. Vahşi batıda verdiğiniz mücadeleleri konu olan yapım, ciddi bir profesyonellik ortaya koyuyor.

Cyberpunk 2077

Şimdi bu yapım size farklı gelebilir. Oyun daha çıkmadı neden en iyi PS4 oyunları 2020 listesinde yer alıyor diyebilirsiniz.

Ama oyun 2020 yılında yayınlanacak ve açıkçası bir sinema filmini bekler gibi oyunu beklemeye başladık. Gelecek temalı oyunda, Night City şehrine konuk olacağız. Sürekli bir aksiyon, sürekli bir kovalamaca içerisinde olacağınız oyun, onlarca farklı silaha ve araca ev sahipliği yapacak.

Dev bir şehri her detayına kadar modelleyen geliştiriciler, oyunculara devasa bir açık dünya sunuyor. Bir yandan görevleri yerine getirirken bir yandan ise açık dünya yapısında kendi mücadelenizi ortaya koyacaksınız. Eylül sonunda oyunun çıkması ve bu yapının kesinleşmesi bekleniyor.

Marvel’s Spider-Man

Spider-Man oyunlarını sever misiniz? O zaman size Spider-Man oyunlarının en başarılı olanını sunalım. Yenilenmiş grafikler ve yepyeni dövüş dinamikleri ile güncellenmiş olan Marvel’s Spider-Man, dev bir şehirde mücadelenizi konu edinecek.

Tahmin edebileceğiniz gibi bu şehir New York olacak. Dev binalar, uzayıp giden gökdelenler arasında örümcek adam olup düşmanları alt etmeye çalışacaksınız. Bunu yaparken, yüksek grafikler, yeni dövüş mekanikleri ve filmdeki senaryoları aratmayacak hikaye ile oyun keyfine varacaksınız.

Elden Ring

Game of Thrones serisini bilmeyen yoktur. Hala televizyon tarihinin en iyi dizilerinden gösterilen yapım, toplamda 8 sezon olarak karşımıza çıkmıştı. George R.R Martin tarafından kaleme alınan Game of Thrones yapımı sonrasında, şimdi ünlü isim Elden Ring ile gündemde.

George R.R Martin tarafından oluşturulmuş hayali bir evrende geçen Elden Ring oyunu, tam bir fantezi RPG oyun türünde geçiyor. Ünlü ismin kaleme almış olduğu hikayeye baktığımızda bir üç yüzüğü olduğunu görüyoruz. Bu yüzük o kadar güçlü ve o kadar ihtişamlı ki yıldızların bile kontrol edilmesini sağlamakta.

Evrenleri yok etme, hayat verme gibi yetenekleri olan yüzük, hikayenin sır tarafı olarak bilinen karakterlerce yok ediliyor. Yüzüğün gücünün kullanılamaması, dünyayı karanlığa gömüyor. Bu yüzük etrafında gelişen olaylar ve yeniden var olma çabasını içeren Elden Ring, yine en iyi PS4 oyunları arasında yeni gelen yapımlardan.

God of War -2018

PlayStation oyun konsollarında küt olan bazı yapımlar vardır. Bu yapımlar konsol oyunculuğu için kilit taşlarından gösterilir. Olmazsa eksik kalırız dediğimiz oyunlardan birisi de God of War serisi.

İlk oyunlarını bir kenara bırakın ve son God of War oyununa bakın. Her yönüyle yeniden ele alınmış son oyun, grafikleri ve hikayesi ile yaktı kavurdu. Oyunun Metascore derecesi 94 olarak açıklandı. 94 puan alan bir oyunun ne kadar başarılı olduğunu siz düşünün.

Yeni oyunun beğenilmesini sağlayan iki unsur var. Birinci unsur değişen dövüş dinamikleri. Oyundaki dövüş dinamikleri o kadar iyi tasarlanmış ve yenilenmiş ki, rakibe vurduğunuz zaman sanki gerçekten balta sallıyormuşsunuz gibi geliyor.

İkinci kısım ise hikaye bölümü. Eski oyunlardan farklı olarak bu kez Kratos intikamını değiştiriyor. Artık karakterimiz Olimpos tanrılarının peşini bırakmış durumda. Bu kez yanına oğlunu da alan Kratos, İskandinav tanrılarına karşı amansız bir mücadele içerisinde kendisini buluyor.

Tabii ki bu sefer sadece tanrılar ile mücadele edilmiyor. Tanrılarla beraber, benzersiz yaratıklara karşı da mücadele veriliyor. Bu mücadeleden galip çıkmamız adına artık silahlarımız daha güçlü ve ekstra birçok yeteneğimiz var. Her yönüyle God of War’ın en başarılı oyunu.

The Last of Us Part II

İlk oyunu çıktı ve oyun mu yoksa film mi tartışmaları başladı. The Last of Us serisinden bahsediyoruz. Gerçek karakterlerin de yer aldığı oyun, grafiksel açından çok başarılı bulunmuştu.

Birinci oyunu bu kadar başarılı bulunan ve hikayesi ile sinema filmlerini aratmayan yapım ikinci oyunuyla arzı endam eyledi. The Last of Us Part II, en iyi PS4 oyunları listesinin en güçlü üyesi. Oyun başlı başına elinde bir unvan barındırıyor.

Oyunun elinde bulundurduğu unvan, PS4’ün en kısa zamanda en çok satan oyunu unvanı. 3 günde 4 milyon satış elde ederek yeni bir rekor kıran The Last of Us Part II, ilk oyunu da geçmeyi başardı. Filmleri aratmayacak hikayesine devam eden oyunda yine Joel ve Ellie başrol oyuncusu.

Kızını kaybeden Joel ve bir savaşçıya dönüşmeye başlayan Ellie’nin hikayesi tam gaz devam ediyor. İlk oyunun 95 derecelendirme puanı aldığı düşünülürse, bu yapım çok çok dikkat çekici olacak ve listeleri sallayacak.

Zaten sallamaya başladı. Türkçe dublaj seçeneğinin de olması The Last of Us Part II için çok güzel bir gelişme.

Detroit: Become Human

2038 yılında geçen hikayesiyle en ilgi çeken yapımlardan biri olan Detroit: Become Human, en iyi PS4 oyunları listelerinde birkaç senedir yer alıyor. Oyunda çok farklı ve hem biraz dramatik hem de biraz felsefik bir hikaye var. Robotlarla insanlar arasındaki ilişkiyi inceleyen oyun, çok farklı bir hikayeyi işliyor.

2038 yılında insanlara hizmet eden robotları kontrol ediyorsunuz. Aslında robotlar düşünebiliyor ve bilinç sahibi robotlar ama insanların emirlerinin dışına çıkamıyor. Bir yandan insanların kölesi pozisyonuna geçen robotlar, bir yandan ise insanların işini almaya başlıyor. Üretim hatlarında artık robotlar görev alırken, insanlar bundan hiç mutlu değil.

Böyle bir evrende geçen Detroit: Become Human oyununda 3 ana robot karakterini kontrol ediyoruz. Conner, Kara ve Markus isimli bu robotlar yine benzer modellerde olduğu gibi insanların emirlerini yerine getirmek üzerine çalışıyor. Kara bir ev hizmeti robotu, Markus yine bir hizmet robotu ve Conner bir polis destek birimi robotu.

Bir süre insanlardan emirler almaya devam eden robotlar, kısa süre sonra kendilerinin farkına varıyor ve insanlara baş kaldırı gösteriyorlar. İnsanların emirlerini yerine getirmeyen ve kendi kararlarını almaya başlayan Anroid robotları kontrol etmeye başlıyoruz. Robotların birey olma çabası işleniyor.

Detroit: Become Human oyun yapısında şöyle bir şey de var ki aldığınız kararlar tüm oyunu etkiliyor. Karar şeması var ve girilen diyaloglar, alınan kararlar tüm oyundaki geleceğin etkilenmesine neden oluyor. Alınan bir karar sizi lider de yapabilir, düşmanlar da kazandırabilir.

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy, o başka bir efsane. Yeni bir klasik daha. Aynı isimle birçok anime ve animasyon filmi bulunmasına karşın Final Fantasy oyun dünyasında daha yakından tanınıyor.

Daha çok sinematik tarzda sahnelerin yoğunlukta olduğu oyun, çok yönlü bir dövüş oyunu olarak da değerlendirilebilir. Çok yoğun efektler kullanıldığı ve sinematik bir yapısı olması nedeniyle ilgi çekecek bir yapısı var.

Uncharted 4: A Thief’s End

Klasiklerden devam edelim. Uncharted isimli serinin PS4 kullanıcıları için farklı bir yeri var. Uncharted 4: A Thief’s End, oyunun üçüncü serisinden sonra devam eden yapım.

Yapımın son oyunu olması nedeniyle de ünlü olan Uncharted 4: A Thief’s End, Nathan Drake’in kaybolan kardeşinin bulunmasıyla başlıyor. Önce kayıp kardeşi buluyorsunuz sonra ise Kaptan Henry Avery hazinesini bulmaya çalışıyorsunuz.

Bu süreçte başınıza gelmeyen kalmıyor. Bir yandan düşmanlarla mücadele etmeniz gerekiyor, bir yandan hayatta kalmanız gerekiyor bir yandan da aksiyon dolu kaçış sahnelerinde yer almanız gerekiyor.

Hızlı bir hikayesi, hızlı bir işleyişi olan oyun yapı olarak da çok iyi. Yapıdan kastımız anlayacağınız üzere grafikler, oyun dinamikleri ve oyun içi atmosfer. Sürüklenip gideceğiniz, saatlerce oynayabileceğiniz bir oyun.

Call of Duty Modern Warfare

Hangi oyuna başlasam aynı ifadeyi kullanıyorum. O bir efsane olarak başlıyorum ama Call of Duty Modern Warfare gerçek anlamda öyle. İlk oyun çıktığından bu zamana kaç yıl geçti tam olarak kestiremiyorum ama ilk oyunu hatırladığımızda kutu grafikler, donuk sahnelere rağmen savaş atmosferini çok iyi yansıtmış olan bir oyun görüyoruz.

Dünya savaşlarını konu edinerek başlayan seri, tarihin önemli savaşlarının canlandırıldığı bir oyun oldu. Yıllar boyunca yaşanan gelişim sonrasında sadece dünya savaşları değil, modern savaş hikayeleri de konu edindi.

Call of Duty Modern Warfare bu adı üzerinden yeni nesil bir savaş oyunu. 2019 yılının en iyi oyunları arasında seçilen yapım, bu sefer modern silahlar son teknoloji cihazlarla beraber Orta Doğu’yu konu alıyor ve burada yaşanan operasyonlar oyunda sahneleniyor.

Unutmadan oyunun çok ağır olduğunu ve boyut olarak çok yüksek olduğunu söyleyelim. Belki en iyi PS4 oyunları listesinin olmazsa olmazlarından ama Call of Duty Modern Warfare’ı yüklemeden önce bir hazırlık yapın ve depolama alanında yer açın.

Metro Exodus

Özellikler Metro oyunlarının ilk yapımlarını oynamış olan kullanıcılara sesleniyorum. Eğer ilk oyunları oynadıysanız Metro Exodus yapımına mutlaka göz atın. Serinin bir tarafı eksik kalır. Metro 2033 oyununda yaşanan olayları ve Last Light yapımında yaşanan olayları anlatan oyun, biraz devam oyunu biraz orijinal bir hikayeyi harmanlıyor.

Zaten serinin tüm hikayesi çok başarılı. Dmitry Glukhovsky tarafından yazılmış romanların hikayesini işleyen serinin son halkası da yine aynı yapıyı koruyor. Amaç belli hayatta kalın.

Death Stranding

Kojima yapımı oyunlardan biri olması bile başlı başına en iyi PS4 oyunları içerisinde yer almasını sağlayan Death Stranding, ünlü oyuncuların yer aldığı bir yapım. Norman Reedus’un hayat verdiği Sam Porter karakterini kullandığını oyunda, kargoculuk yapıyorsunuz.

Size ulaştırılan paketleri en kısa sürede sorunsuz bir şekilde adrese ulaştırmaya çalışıyorsunuz. Şimdi kargoculuk yapıldığını söyledik ama bilmeyen bir simülasyon oyunu zannetmesin. Kargo taşıyorsunuz ama bunu çok farklı bir ortamda yapıyorsunuz.

Tüm dünyada kol gezen yaratıklar var ve sizin kargo teslimatlarını yapmanız için önce bu yaratıkları geçmeniz gerekiyor. Neyse ki karakterimizin bazı özel güçleri var. Karakterimiz çevredeki tüm bu yaratıkları hissetme yeteneğine sahip.

Bu sayede yaratıklar size ulaşmadan önlem alabiliyorsunuz. Öyle sanıldığı kadar basit olmayan Death Stranding, grafik açısından da bayağı bir zorlayıcı.

Erica

Bir gizemi çözmek üzerine kurulu olan oyunlar arasında görebileceğimiz Erica oyununda, gizemli bir kızı kontrol ediyorsunuz ve bu kızın bir sırrı üzerine odaklanıyorsunuz. Diğer oyunlardan daha farklı yapıda olan oyun, kısa bir oynanışsa sahip ve interaftif film oyunları denen özel bir kategoride yer alıyor.

Yani aslında bir filmin içindesiniz ve bu film sizin seçimlerinize göre ilerlemekte. Bana çok farklı bir oyun olarak geldi. Tamam çok uzun değil ama, bu türü denemeniz adına oynamanızı tavsiye ediyorum. Aynı oyun türünde benzer çok oyun görmedim. Farklı ve güzel estantanelerin bulunduğu bir yapım.

Gran Turismo Sport

En iyi PS4 oyunları listesi hazırladık ama dikkat ettim hiç yarış oyunu paylaşmamışız. Hep ünlü oyunların, aksiyon dolu hikayelerin dünyasına girmişiz. Tanıttığımız tüm oyunlar kadar ünlü ve yarış kategorisinde yer alan bir başka yapım ise Gran Turismo Sport.

Başta araçların grafiklerinin geldiği nokta ve çevre düzenlemelerinde atılan adımlar beni çok etkiledi. 2017 yılında çıkan bir oyun ama bu oyun grafikleri ile çok uzun yıllar daha ilgi çekmeye devam eder. Oynanış kısmında bazı sorunlar olduğunu da kabul edelim.

Tamamen hatasız bir oyun gelmedi. Online yönünde sıkıntılar vardı ve bazı oyuncular yapımdan çok şikayetçi oldu ama geldiğimiz son noktada Gran Turismo Sport en iyi yarış oyunları içerisindeki yerini aldı. Zaten 2017 yılında yayınlanan bir oyunun güncel oyuncu rakamlarına baktığınız zaman durum size her şeyi özetlemiş oluyor.

Everspace 2

Bir uzay simülasyon oyunu olan Everspace 2, 2020 yılının gözdeleri arasında ve haliyle en iyi PS4 oyunları 2020 içerisinde. Oyunda sınırsız bir aksiyon var ve sürekli bir savaş üzerine kurulu bir yapı var.

Unreal Engine oyun motorundan çıkma olan yapım, bu aksiyon yönünün yanında simülasyon tarafıyla da ağır basıyor. Dipsiz bucaksız uzayda mücadele içerisine girdiğiniz oyunda düşmanlardan ve engellerden kaçmanız önemli. Everspace 2 oyunun da beni en çok etkileyen, dikkatimi en çok çeken kısım uzay modelleri oldu.

Uzay modellemesinde çok iyi bir çalışma yapılmış ve gezegenlerden diğer gök cisimlerine kadar hemen her ayrıntı en iyi şekilde modellenmiş. Uzay geminiz ile süzülürken, bir yandan bu manzarayı izliyorsunuz bir yandan bu manzara sizi oyunun içerisine çekiyor. Dipsiz uzayda mücadeleye hazırsanız, Everspace 2 tam size göre bir oyun olacak.

En iyi PS4 oyunları 2020 listemizde geldik sona. Seçtiğimiz oyunlar hakkında görüşlerinizi merak ediyorum. Biz bu oyunları seçtik diye en iyi yapımlar kesinlikle bunlar demek doğru olmaz. Sizin de çok sevdiğiniz, kesin bu listede olmalı dediğiniz oyunlar varsa yorumlarınızı esirgemeyin. Ayrıca dediğim gibi bu oyunlar hakkında neler düşündüğünüz de bizim için önemli. Oyunlar hakkındaki yorumlarınızı da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

WhatsApp Web Artık Görüntülü ve Sesli Aramaları Destekleyecek

WhatsApp, popüler mesajlaşma uygulamasının tarayıcı sürümü WhatsApp Web'de görüntülü ve sesli görüşme yapmak için yakında yeni bir destek ekleyecek. WhatsApp Web görüntülü...

Huawei Mate 40 Tema Özellikleri Sızdırıldı

Huawei Mate 40 serisinin özellikleri her geçen gün netleşiyor. Sabah Kirin 9000 yonga setinin 24 çekirdekli GPU'ya sahip olduğunu gösteren sızıntının ardından...

6000 mAh Batarya ile Yeni Bir Motorola Telefon Geliyor

Motorola, 6.000 mAh kapasiteye sahip bir batarya ile yeni telefon hazırlıyor. Üstelik yakın bir zamanda piyasaya sürüleceğini gösteren FCC, EEC ve TUV...

Oppo TV S1 ve R1 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Beklendiği gibi Oppo nihayet ilk akıllı televizyonlarını piyasaya sürdü. Şirket, Oppo TV S1 ve Oppo TV R1 olmak üzere iki modeli tanıttı....

24 Çekirdekli GPU ile Kirin 9000 Özellikleri Netlik Kazanıyor

Huawei'nin en yeni amiral gemisi yonga seti Kirin 9000 hakkında yeni bilgiler gün yüzüne çıkıyor. Son bilgi yonganın 24 çekirdekli GPU desteğine...