Ana Sayfa Akıllı Telefon En İyi Samsung Telefonlar 2020

En İyi Samsung Telefonlar 2020

En iyi Samsung telefonlar 2020 modellerinin fiyatı ve özellikleri....

-

Samsung, akıllı telefon piyasasının en ünlü markaları arasında yer alıyor. Android’in kralı olarak değerlendirilen markanın hemen her kategoride iddialı telefonları var. Haliyle kullanıcıların alternatifleri de oldukça fazla.

Eğer bir Samsung telefon alacaksanız, bu noktada size hitap eden en iyi telefonu seçmekte zorlanabilirsiniz. Peki nasıl alternatiflerimiz var? En iyi Samsung telefonlar 2020 listemizde yer vereceğimiz modellerle beraber bu soruya cevap aramaya çalışacağız.

Özellikleri ile Dikkat Çeken En İyi Samsung Telefonlar 2020 Listemiz

Listemizde genelde yeni akıllı telefonları paylaşacağız. Fakat 2020 yılında hala satın alınabilecek olan akıllı telefonları da listemizde paylaşacağız. Sözü uzatmadan en iyi Samsung modellerine geçiş yapalım.

En iyi Samsung telefonlar 2020

Samsung Galaxy S10 Lite

Birkaç gün önce tanıtılan Galaxy S10 Lite, Samsung’un en iddia modelleri arasındaki yerini aldı. Galaxy S10 amiral gemisi akıllı telefon modellerinin yeni üyesi olan telefonun tasarımı da oldukça şık.

Tasarım: Telefonun tasarım kısmında yenilenmiş bir akıllı telefon olduğunu ekleyelim. Telefon neredeyse tamamen çerçevesiz bir tasarımla geliyor. Kamera alanı için de ek bir çerçeve sunmayan telefonun ekrana gömülü kamera tasarımıyla beraber geliyor. Ortaya konumlandırılmış olan ekrana gömülü tek kamera ile gelen akıllı telefonun arka kısmında ise geniş bir kamera alanı var. Üst üste sıralı olan 3 kameranın dışında sağ kısımda flaş ışığına yer veriliyor.

İlginizi Çekebilir: En İyi Sony Xperia Telefonlar 2018

Ekran: En iyi Samsung telefonlar 2020 listemizde ilk sıralarda yer alan akıllı telefonun ekran özellikleri de oldukça dikkat çekici. 6.7 inçlik bir ekran paneline sahip olan akıllı telefon Super AMOLED bir ekran paneliyle beraber geliyor. Telefonun ekranda sunduğu çözünürlük değeri 1080 X 2400 piksel. Bu değerle beraber telefonun sunmuş olduğu PPi değeri ise 394 PPi olarak açıklandı. Super AMOLED Plus ekran teknolojisinin yanında sürekli açık ekran teknolojisini de destekleyen telefonun %88.02 ekran gövde oranı var.

Teknik Özellikler: Geçen senenin en iddialı işlemcilerine sahip olan akıllı telefon, Snapdragon 855 işlemcilerini kullanıyor. 8 çekirdekli işlemciler 2.84 GHz hız değerinin sunulmasını sağlamakta. Geçen senenin amiral gemisi işlemcisinin beraberinde gelen grafik birimi ise Adreno 640 olarak açıklandı. 7 nm üretim sürecinden geçen işlemcilerin dışında RAM kısmında ise iki farklı seçenek sunuluyor. 6 ve 8 GB olmak üzere iki farklı RAM miktarına yer veriliyor. Dahili depolama alanı ise 128 GB.

Kamera: Samsung’un yeni kameralarıyla beraber gelen telefonda 48 MP değerinde ana arka kamera var. 48 MP ana arka kamera f/2.0 diyafram açıklık değerine sahip ve 4K 60 FPS çekim yapılabiliyor. İkinci arka kamera kısmında ise 12 MP geniş açılı bir kamera kullanılmakta. Üçüncü kamera kısmında ise 5 MP değerinde bir kameraya yer veriliyor. Ön kısımda ise 32 MP değerinde tek bir kamera var ve bu kameranın da 30 FPS 4K çekim yapabildiğini görüyoruz.

Fiyat: 650 Euro 

İlginizi Çekebilir: Suya Dayanıklı En İyi Telefonlar 2020

Samsung Galaxy Note 10 Lite

En yeni Samsung telefonlar arasında yer alan modellerden biri olan Samsung Galaxy Note 10 Lite modeli, bir hayli dikkat çekici özelliklerle geliyor.

Tasarım: Biraz daha uzun bir telefon olan yeni akıllı telefonların yine çerçevesiz modeller arasında yer aldığını söylemek gerekiyor. Telefonların ön kısımda sadece ekrandan oluşan bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Oldukça geniş bir ekrana sahip olan serinin yine ekranda tek bir kamera kullandığını da ekleyelim. Arka kısma geçtiğimiz zaman ise telefonların kare şeklinde bir kamera alanı bulunuyor. 3 arka kameranın yanında bir de flaş ışığına yer veriliyor.

Ekran: Super AMOLED teknolojisini gördüğümüz ekranın boyutu 6.7 inç olarak belirlendi. Çözünürlük kısmında ise 1080 X 2400 piksel çözünürlük karşımıza çıkıyor. Piksel yoğunluk değeri ise 394 PPi olarak belirlenmiş durumda. Ekran gövde oranı da %86.8.

Teknik Özellikler: Bu seride Snapdragon modellerinden farklı olarak Samsung’un yeni modelleri olan Exynos serisine yer veriliyor. 2.7 GHz hız değerine sahip olan Exynos 9810 serisi işlemcilerin kullanıldığı akıllı telefonun 8 çekirdek olduğunu ve grafik biriminde de Mali G72 MP18 serisi grafik birimi var. 10 nm üretim sürecinin bir ürünü olan işlemcilerin yanında RAM kısmında ise bu modelde de iki seçenek var. 6 ve 8 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneğine yer veriliyor. Depolama alanı ise diğer modelde olduğu gibi 128 GB.

Kamera: Yine çoklu kameranın kullanıldığı akıllı telefon 12 MP ana kamera kullanıyor. 12 MP ana arka kameranın 4K çekim kalitesi var. f/1.7 diyafram açıklığı bulunan akıllı telefon 4K 60 FPS çekim yapması mümkün. Sadece kamera özellikleri bile bu modeli en iyi Samsung telefonlar 2020 listemize taşıyor. İkinci kamerada da bunu görüyoruz. İkinci kamerada 12 MP değerinde f/2.2 diyafram açıklığı bulunan geniş açılı bir seriye yer veriliyor. Son olarak üçüncü arka kamera kısmında ise 12 MP 2x optik zoom destekli telefoto kameraları kullanılmış.

Fiyat: 599 Euro

Bu modeller çok kısa bir süre tanıtıma çıkan modeller oldu. Henüz ülkemizde telefonların ne kadar fiyatla satılacağı konusunda kesin bir bilgi yok.

İlginizi Çekebilir: 700 TL Altı En İyi Tabletler

Samsung Galaxy A51

Samsung’un biraz daha uygun fiyatlı bir akıllı telefonu olan Samsung Galaxy A51 modeli de yine yeni tanıtılan akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Telefonun teknik özellikleri bir yana tasarım kısmında da dikkat çeken detaylar var.

Tasarım: Samsung Galaxy A51 telefonlarının tasarımında da yine Galaxy S10 Lite ve Note 10 Lite modellerinde olduğu gibi bir ekran tasarımı var. Telefonun ekran bölümünde çerçevesiz bir yapı var. Yine tam olarak orta kısımda yer alan bir ön kamera söz konusu. Bunun dışında arka kısımda ise aynı kare kamera alanı tasarımının da yerini koruduğu görülüyor. Telefon üst üste sıralı 3 kamera sunuyor. bunun yanında alt kısımda yer alan bir de dördüncü kamera yer alıyor.

Ekran: 6.5 inç boyuta sahip olan Super AMOLED ekranın çözünürlük değeri ise Full HD+ yani 1080 X 2400 piksel. Bu çözünürlük değeriyle beraber sunulan piksel yoğunluk değeri ise biraz daha farklı. Piksel yoğunluk değeri kısmında ise 405 PPi değeri öne çıkmakta. Telefonun ekran gövde oranı ise %87.3.

Teknik Özellikler: Yeni modelin içerisinde yine Samsung’un işlemcileri bulunuyor. İddialı işlemci serisi Exynos 7 serisine dahil olan Exynos 9611 işlemcilerinin kullanıldığı Samsung Galaxy A51, 10 nm üretim sürecinden çıkan 8 çekirdekli işlemcilerle beraber 2.3 GHz hız sunuyor.

Yine grafik birimi kısmında da Mali G72 MP3 serisinin kullanılması söz konusu. RAM kısmına baktığımız zaman ise daha fazla seçeneğimiz var. 4 GB, 6 GB ve 8 GB olmak üzere 3 farklı RAM miktarına yer veriliyor. 3 farklı RAM miktarının yanında depolama birimi kısmında da 2 farklı seçeneğiniz var. 64 GB ve 128 GB seçenekleri söz konusu.

Kamera: 48 MP değerinde bir ana kamera kullanan akıllı telefonun f/2.0 diyafram açıklık değeri bulunuyor. Portre modu ve HDR desteklerine sahip olan kameranın yanında 12 MP değerinde f/2.2 diyafram açıklığı bulunan ikinci bir geniş açılı kameraya yer veriliyor. Üçüncü kamera kısmında ise 5 MP değerinde bir üçüncü kamera kullanılmakta. Bu üçüncü kamera kısmında ise makro çekim özelliği sunulmakta.

Son olarak dördüncü kamera kısmında ise 5 MP değerinde bir derinlik algısı kamerası var. Ön kamerada ise 32 MP değerinde tek bir kamera var ve bu kamerada f/2.2 diyafram açıklık değerine sahip. Yine ön kamerada da portre modu destekleniyor.

Fiyat: 350 dolar başlangıç fiyatı.

İlginizi Çekebilir: Katlanabilir Telefonlar 2020

Samsung Galaxy A71

Biraz daha geniş ekranlı bir A modeli istiyorsanız Samsung Galaxy A71 tam size göre bir akıllı telefon. En iyi Samsung telefonlar 2020 listesinde yer alan yeni akıllı telefon modelinin tasarımı yenilenmiş olan modellerde kullanılan yeni tasarım.

Tasarım: Telefon ön kısımda yine aynı ekran tasarımı sunuyor. Diğer modellerde olduğu gibi bu modelde de tamamen ekrandan oluşan bir ön panel sunuluyor. Ortalanmış bir ön kameranın kullanımına devam eden akıllı telefonlarının ekrana gömülü bir kamera kullanmış olduğunu da ekleyelim. Arka kısımda ise dikdörtgen şeklinde bir kamera kullanılıyor. Üst üste sıralı bir şekilde 3 kameranın kullanıldığı akıllı telefonun L şeklinde kamera düzeninde bir de dördüncü kameraya yer veriliyor.

Ekran: 6.7 inçlik ekranın bulunduğu telefon A51 modeline göre biraz daha geniş bir ekran kullanıyor. Telefonların ekran kısmında ise Super AMOLED panelleri kullanmaya devam ediyor. 1080 X 2400 piksel çözünürlük değerine sahip olan akıllı telefonların piksel yoğunluk değeri ise 393 PPi. Ekran gövde oranı ise %86.97 olarak belirlenmiş durumda.

Teknik Özellikler: Yeni akıllı telefonların teknik özelliklerine geçtiğimiz zaman ise bu kez Snapdragon serisinin kullanıldığını ekleyelim. Snapdragon 730G serisi işlemciler 8 çekirdek ve 2.2 GHz hız değeri sunuluyor. Grafik birimi kısmında ise Adreno 618 grafik birimine yer veriliyor. RAM kısmına baktığımız zaman da yeni akıllı telefonların 6 ve 8 GB olmak üzere iki farklı RAM bellek seçeneği söz konusu. Her iki RAM seçeneği için de depolama birimi değişmiyor. Depolama birimi 128 GB.

Kamera: Kamera konusunda Samsung Galaxy A71 modelleri biraz daha iddialı. Ana arka kamera kısmında 64 MP f/1.8 diyafram açıklıklı bir ana kamera var. İkinci kamera kısmında ise 12 MP ekstra geniş açılı bir kameraya yer veriliyor. Üçüncü arka kamera 5 MP ve makro çekim moduna sahip. Son olarak dördüncü kamerada 5 MP ve derinlik algısı için kullanılmakta. Ön kamera ise değişmiyor ve yine 32 MP değerinde tek bir ön kamera kullanılıyor.

Fiyat: 470 Euro

En iyi akıllı telefonlar arasında yer alacak olan bu iki akıllı telefonun da yeni modeller olduğunu söylemek lazım. Samsung telefonlar için şimdilik Türkiye fiyatları belli değil. Fakat bu fiyatların da zaman içerisinde belli olacağını görebiliriz.  

İlginizi Çekebilir: En İyi Yerli Telefonlar 2020

Samsung Galaxy A70s

Yeni Samsung telefonlar arasında yer alan modellerden biri olan Samsung Galaxy A70s akıllı telefonlarının özellikleri de yine diğer modellerden aşağı kalır değil. Fakat şunu da belirtelim ki söz konusu akıllı telefonların biraz daha düşük bir sistem özelliği var.

Tasarım: Ekrana gömülü olarak kullanılan kamera teknolojisini bir kenara bırakacak olursak bu modelde çentik tasarımı var. Su damlası şeklinde kullanılan çentik alanı, telefonun ekran alanının daha geniş olarak kullanılmasını sağlamış.

Fakat diğer modellere göre bakacak olursak bu modelin alt kısımda da bir çerçeveye yer verdiği net bir şekilde görülüyor. Arka kısma geçtiğimiz de ise telefonların eski tip kamera ile geldiği görülüyor. Eski tip kamera sisteminde üst üste 3 kamera sunuluyor. 3 kameranın alt bölümünde flaş ışığı var ve arka kapakta parçalı desen tasarımına yer verilmiş.

Ekran: Diğer saydığımız modellerde yer alan ekran teknolojisinde olduğu gibi bu modelde de 6.7 inçlik bir geniş ekran paneli sunuluyor. 1080 X 2400 piksel çözünürlük değerine sahip olan ekranların Super AMOLED teknolojisinde olduğunu da ekleyelim. 6.7 inçlik ekran boyutu ve Full HD+ çözünürlük değeriyle beraber piksel yoğunluğu ise 393 PPi. Ekran gövde oranı ise %85.61.

Teknik Özellikler: Orta sınıf Samsung telefonlar arasında yer alan Samsung Galaxy A70s modelinin özellikleri kısmına geçtiğimiz zaman Snapdragon 675 serisini görmekteyiz. İşlemci modellerinin hızı ise 2 GHz olacak.

Snapdragon 675 işlemcilerine sahip olan akıllı telefon, grafik kısmında ise Adreno 612 serisine yer veriliyor. 11 nm üretim sürecinden geçen işlemcilerin dışında RAM kısmında ise 6 ve 8 GB olmak üzere iki farklı seçenek var. 128 GB depolama alanının yanında 6 ve 8 GB RAM bellekleri de yine seçime göre belirlenen değerler.

Kamera: 3 arka kameranın içerisinde ana kamera kısmında 64 MP değerinde bir kamera kullanılıyor. f/1.8 diyafram açıklık değerine sahip olan ana kameranın 4K çekim yapması mümkün.

Bunun dışında ekstra geniş açılı ikinci kameranın ise 8 MP olduğunu görüyoruz. Üçüncü kamera bölümünde ise 5 MP değerinde bir kameraya yer veriliyor ve bu kamerada derinlik algısı olarak kullanılıyor. Ön kamerada da 32 MP tek bir kamera var ve portre modu gibi modlara destek sunuluyor.

Fiyat: Telefonların fiyatı 410 dolardan başlıyor.

Samsung Galaxy A90 5G

En iyi Samsung telefonlar 2020 listesinde yer alan Samsung Galaxy A90 5G akıllı telefonlarının 5G desteği ilk dikkat çeken kısmı olmuştu. Telefonlar 5G destekli olarak gelmiş ve Samsung’un amiral gemisi modellerini aratmamıştı.

Tasarım: Telefonun tasarımında çentik alanı kullanılması tercih edildi. Üst kısımda ekrana gömülü bir çentik alanının kullanılması yerine su damlası çentik alanının kullanılması tercih edilmiş. Bu durumun ekranın çok daha geniş tutulmasını sağlamış. Arka kısma geçtiğimiz zaman ise yeni akıllı telefonların üst üste sıralı olan 3 kamera ile geldiğini görüyoruz. Üst üste sıralı 3 kameranın kullanıldığı modelin arka kapak tasarımı da çok değişmiyor.

Ekran: 6.7 inç geniş ekran Super AMOLED teknolojisinde ve çözünürlük değeri kısmında da 1080 X 2400 piksel çözünürlük değerine yer veriliyor. 393 PPi piksel yoğunluk değerinin elde edildiği akıllı telefonun ekran gövde oranı ise %85.36 olarak belirlenmiş.

Teknik Özellikler: Teknik özellikler kısmında amiral gemisi bir işlemci modeli var ki bu durum 5G desteği için geçerli olan bir durum olarak gösterilebilir. Telefonun işlemcisi Snapdragon 855 serisi işlemciler. 2.84 GHz hız değerine sahip olan işlemciler 7 nm üretim sürecinden çıkma. Grafik birimi kısmında ise Adreno 640 serisine yer verilmekte. RAM kısmında ise 6 GB ve 8 GB RAM olmak üzere iki farklı RAM seçeneği sunulacak. Depolama alanı bu modelde de 128 GB.

Kamera: 3 arka kamera ile gelen Samsung Galaxy A90 5G, 48 MP değerinde ana arka kameraya sahip. Telefonun ikinci kamera kısmında ise 8 MP değerinde ekstra geniş açılı ikinci bir kameraya yer veriliyor. Üçüncü kameraya geçtiğimiz zaman ise 5 MP değerinde derinlik algısı kamerasını görüyoruz. Ön kısımda kullanılan 32 MP kamera ise sabit.

Fiyat: 741 dolar

Samsung Galaxy S20 Plus

Çıkış tarihi: Mart 2020 | Ağırlık: 186 gram | Boyutlar: 161.9 x 73.7 x 7.8mm | İşletim Sistemi: Android 10 | Ekran boyutu: 6,7 inç | Çözünürlük: 1440 x 3200 Piksel | İşlemci: Snapdragon 865 / Exynos 990 | RAM: 8 GB / 12 GB | Depolama: 128GB / 256GB / 512GB | Batarya: 4,500mAh | Arka kamera: 12MP + 64MP + 12MP + ToF 3D | Ön kamera: 10MP

Samsung Galaxy S20 Plus 5G sizinti

Samsung Galaxy S20 Plus, şu anda mevcut olan en iyi Samsung telefonları sıralamasında üst sıralarda yer alıyor, ancak saltanatı kısa ömürlü olabilir, çünkü yazarken Samsung Galaxy S20 Ultra hakkında son kararımızı henüz vermiyoruz.

Ne olursa olsun, bu kesinlikle harika bir telefon. Tasarım Galaxy S10 Plus‘tan büyük ölçüde değişmedi, ancak diğer birçok donanım yükseltildi. Ekran artık ipeksi pürüzsüz bir 120Hz yenileme hızına sahip, daha güçlü bir yonga seti içeriyor ve kameraları büyük bir gelişme gösterdi.

En heyecan verici lens, 3x hibrit optik zumu kolaylaştıran 64MP telefoto olanıdır, ancak 12MP ana ve 12MP ultra geniş olanlar ve bir derinlik sensörü kullanan lensleri de vardır.

Büyük bir 4.500mAh pil, 5G desteği, suya dayanıklılık ve ekran içi parmak izi tarayıcı gibi bir Samsung amiral gemisinden beklediğiniz her şey var ve Samsung Galaxy S20 Plus açıkça en iyi telefonlarından biri.

Samsung Galaxy S20

Galaxy-S20

Çıkış tarihi: Mart 2020 | Ağırlık: 163 gram | Boyutlar: 151.7 x 69.1 x 7.9 mm | İşletim Sistemi: Android 10 | Ekran boyutu: 6.2 inç | Çözünürlük: 1440 x 3200 Piksel | İşlemci: Snapdragon 865 / Exynos 990 | RAM: 8 GB / 12 GB | Depolama: 128GB | Batarya: 4.000mAh | Arka kamera: 12MP + 64MP + 12MP | Ön kamera: 10MP

Samsung Galaxy S20 Plus ve S20 Ultra‘dan biraz daha az heyecan verici olsa da, standart Galaxy S20‘nin daha düşük bir fiyatı ve elinize sığan, daha cep dostu bir boyutu var.

6.2 inç boyutu ile bu hala küçük bir telefondan uzak olsa da, bir QHD + çözünürlüğü, 120Hz yenileme hızı ve bir telefona yerleştirilen en kaliteli AMOLED ekranlardan biri bulunuyor.

Samsung Galaxy S20, 12MP ana ve 12MP ultra geniş lens ve 64MP telefoto sensörü ile etkileyici bir kamera kurulumuna da sahip. Sadece S20 Plus’ın derinlik sensörünü içermiyor.

Samsung Galaxy S20, 5G desteğiyle de mevcut, Snapdragon 865 veya Exynos 990 yonga seti (dünyanın neresinden satın aldığınıza bağlı olarak değişiyor) sayesinde büyük bir 4.000mAh bataryaya ve üst düzey güce sahip.

En iyi Samsung telefonlar 2020 listemizin sonuna geldik. Genelde yeni modellere yer verdik. En iyi Samsung telefon listemize sonradan yeni modelleri de eklemeye devam edeceğiz. Markanın bu sene de tanıtımları sürecek.

Huawei Matebook D15

Huawei Online Store'dan Satın alın..


AJ200TLOFF Kodunu kullanarak 200 TL indirim kazan!
Üstelik HUAWEI Freebuds 3 Bluetooth Kulaklık Sadece 1 TL
Son geçerlilik tarihi: 30 Nisan 2020

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Honor Play 4T 9 Nisan’da Geliyor, Özellikleri Belli Oldu

Honor, bu haftanın başlarında Play 9A akıllı telefonunu tanıttı ve bugün, 9 Nisan'da Play 4T serisinin lansmanıyla onu takip edeceğini duyurdu.

Redmi Airdots 2 Kablosuz Kulaklıkları Geliyor!

Xiaomi’nin TWS dizisi oldukça dağınık ve bunun nedeni bir ürünün birden fazla isme sahip olabilmesinden kaynaklanıyor. Örneğin, Mi AirDots Lite, Redmi AirDots...

Alınabilecek En iyi Telefonlar 2020

Yüzlerce akıllı telefon arasından alınabilecek en iyi telefon modellerini ve fiyatlarını listeledik. Bütçene en uygun akıllı telefonu kolayca seçebilirsin. Uzun bir makale...

Honor 8A Prime Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Huawei’nin alt markalarından biri olan Honor, kısa süre önce uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri için bir güncelleme sundu. Markanın yeni akıllı telefon...

Red Magic 3 için Vaat Edilen 5G Aksesuarı Teslim Edilemedi – Nubia’nın Başı Dertte!

2019, akıllı telefon endüstrisindeki birçok yeni teknolojik ilerlemenin ve trendin patlak verdiği bir yıldı. Önemli olan yeni 5G ağ genişliğinin artık bazı...