Ana SayfaMobil UygulamalarEn İyi Ücretsiz Android Uygulamaları 2020

En İyi Ücretsiz Android Uygulamaları 2020

Sürekli olarak güncellemeye devam edeceğimiz, En iyi Ücretsiz Android Uygulamaları, hemen her kategoriden uygulama içeriyor....

-

2020 yılının en iyi ücretsiz uygulamaları hangileri? Birbirinden farklı en iyi ücretsiz uygulamalar sizlere hangi özellikleri getiriyor. Android ilk Google tarafından çıkarıldığından bu yana yaklaşık on yıldan fazla zaman geçti.

O zamanlar bugün sahip olduğumuz sayısız uygulamayı hayal etmek zordu. Şimdi neredeyse her şey için uygulamalar var ve bunların çoğu tamamen ücretsiz. Kuşkusuz çok geniş bir dünya, ama bu, hepsinin kaliteli olduğu anlamına gelmez.

Google Play Store’daki çeşitli listelerde size yardımcı olacak araçlar ve teknikler vardır. Size çeşitli kategorilerde Editörün Seçtikleri, yeni sürümler ve hatta önceki yüklemelerinize dayanarak sizin için özel olarak önerilen uygulamaları sunar.

2020 Yılının En iyi Ücretsiz Android Uygulamaları

Soon

Soon, kendini sosyal bir yapılacaklar listesi uygulaması olarak tanımlar. Bunun anlamı, okumak istediğiniz kitapların listesini, izlemek istediğiniz filmleri, denemek istediğiniz restoranları ve daha fazlasını oluşturmanızı sağlayan bir uygulamadır.

En İyi Ücretsiz Android Uygulamaları 2019

Oyunlar, mağazalar, barlar, müzeler ve diziler de dahil olmak üzere çeşitli kategoriler arasından seçim yapabilir, ardından ilginizi çekenlerin bir listesini yapabilirsiniz. Bir liste yapmak için, yalnızca o yerin veya yerin adını yazın; Soon onu genellikle veritabanında bulabilir, bir yer ise adresi veya bir film ise oyuncu seçimi gibi bilgilerle tamamlar.

Soon, ayrıca bir varış noktası seçebileceğiniz ve görmek ve yapmak istediğiniz şeylerin bir listesini yapabileceğiniz bir gezi planlayıcısı vardır. Bu listeyi birlikte seyahat ettiğiniz kişilerle de paylaşabilir, böylece üzerinde ortak bir ilişki sürdürebilirsiniz.

VLC for Android

VLC aslında yeni br uygulama değil. Aslında hem Android hem de bilgisayar platformlarında uzun süredir var. Üstelik sürekli olarak güncellenmeye devam ediyor. Kısacası uygulama, Android için en iyi ve en güçlü video oynatıcılardan biridir.

En İyi Ücretsiz Android Uygulamaları 2019
VLC for Android

Hemen hemen her ses ve video dosyası formatını desteklemesinin yanı sıra ağ akışlarını, DVD ISO’ları ve oynamak isteyebileceğiniz hemen her şeyi destekler. Altyazılar da desteklenir ve içerik oynatırken ekolayzer, Google Cast desteği ve sayısız en boy oranı gibi çeşitli araçlar vardır.

Ayrıca, ses kontrolü ve parlaklık gibi şeyler için hareket kontrolleri vardır, böylece menülere girmeden kolayca ayarlama yapabilirsiniz. Üstelik  tamamen ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir programdır.

Duolingo’yla Bedava İngilizce

Yabancı bir dil öğrenmek hoşuna gidiyorsa, Duolingo’yu indirdiğinizden emin olun. Bu sayede birçok dili Ücretsiz olarak öğrenme fırsatı yakalayacaksınız. Hem eğitici hem de eğlenceli olmayı başarabilen nadir dil öğrenme programlarından birisidir.

Uygulamanın iyi yönlerinden birisi gerçekten faydalı dersler ve testler sunmasıdır.İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rusça, Portekizce, Türkçe, Felemenkçe, İrlandaca, Danca, İsveççe, Ukraynaca, Esperanto, Lehçe, Yunanca, Macarca, Norveççe, İbranice, Galce, İngilizce, Svahili ve Romence hepsi öğrenilebilir. Ççoğunlukla Ücretsiz ve Android cihazınızla yeni bir dil öğrenmenin en iyi yollarından biri.

Grasshopper

Kodlamayı öğrenmek kolay değil. Ancak temel bilgileri öğrenmek, son yıllarda eskisinden daha kolay hale geldi. Bunun nedeni kısmen Grasshopper gibi uygulamaların var olması, alıştırmalar konusunda ilk adımlarında (JavaScript’in bu aşamasında) size rehberlik etmesi ve sınavlar düzenlemesi olabilir.

En İyi Ücretsiz Android Uygulamaları 2019
Grasshopper

Alıştırmalar genellikle biraz bulmaca gibi sunulur. Örneğin, doğru kodu doğru sırayla seçerek ülke bayraklarını tamamlamanızı sağlar. Bu neredeyse bir oyun gibi hissedebilir ve sonuç olarak ilgi çekici ve zevklidir.

Sizi daha fazla motive etmek için başarılar kazanılabilir ve uygulama sizi asla bir uzman yapmaz. Ancak sizin temel JavaScript becerilerine sahip olmanızı amaçlar. Buradaki tüm alıştırmaları elde ettikten sonrasında daha profesyonel bir uygulamaya göz atabilirsiniz.

Ayrıca bkz: En İyi Mobil The Sims Alternatifleri 2019

Today in History

Today in History, tam olarak Türkçe’ye yorumlarsak, Belirli Günler ve Haftalar için yazılmış bir uygulama diyebiliriz. Wikipedia’nın Türkiye’deki yasağı nedeniyle, bu uygulamayı kullanmak için bir VPN kullanmanız gerekecek.

En İyi Ücretsiz Android Uygulamaları 2019

Today in History, uygulaması size olaylar, doğumlar, ölümler, tatiller ve şu anki günlerde önemli olan her şeyden bahsedecek. Wikipedia’dan çekilen bağlantılar sayesinde resimler, metinler ve çeşitli makaleleri doğrudan görüntüleyebilirsiniz.

Uygulama son derece çekici ve özellikle ekranda widget kullanımı seven birisi iseniz, gayet kullanışlı olabilir. Uygulama ayrıca çevrimdışı kullanım için içerik indirmenize, bildirimler almanıza yardımcı olacak.

 PlantNet

Nerede olursanız olun, yürüme mesafesinde yüzlerce farklı bitki türü vardır. Muhtemelen bu bitkilerin isimlerini bilmiyor ve sadece bitki deyip geçiyoruzdur. PlantNet onları tanımlamayı kolaylaştırmayı amaçlar. Kısa bir açıklama yapacak olsaydım, en iyi botanik uygulaması derdim.

Kullanımı son derece basit. Bir fotoğraf çekin ve uygulama görsel tanıma yazılımını kullanarak ne tür bir bitki veya çiçek gördüğünüzü belirlemeye çalışacak. İçinde sadece tek bir bitki türü olan bir odakta çekim yaptığınızı varsayalım, muhtemelen adlar ve resimlerle birlikte bir veya daha fazla öneri alırsınız.

PlantNet’i kullanacağınız en önemli nokta budur, ancak diğer kullanıcılar tarafından gönderilen resimleri de görüntüleyebilir ve bulundukları dünyanın neresinde olduğu gibi çeşitli kategorilerde bitkilere göz atabilirsiniz.

 LingoDeer

Play Store’da birçok dil öğrenme uygulaması var, ancak farklı alfabe sistemlerine sahip olan Japonca, Mandarin ve Korece gibi dillere gelince, çoğu uygulama size dilde okumayı ve yazmayı öğretme konusunda biraz sıradan hal alıyor.

En İyi Ücretsiz Android Uygulamaları 2019
LingoDeer

Fakat LingoDeer’in üstünlüğü, alfabeyi ve gramerini öğretmek için tasarlanan çeşitli alıştırmaların yanı sıra, dili konuşmaya ve duymaya odaklanan daha geleneksel derslerle de ortaya çıkıyor.

LingoDeer, zaman zaman biraz korkutucu hissedebilir, özellikle de tam bir başlangıç seviyesindeyseniz, bu alfabe tamamen yabancı görünebilir. Ancak zamanla oldukça basit bir dil haline gelecek.

 Motion Stills

Google’ın uygulamalarının Android’den önce iOS’a gelmesi sık rastlanan bir durum değil. iOS cihazlarda bulunan Live Photos’a rakip olarak Google, Motion Stills uygulamasını oluşturdu. Resimlerini artık gayet canlı görünüme sahip olacak.

Ancak iOS’tan farklı olarak bu, uygulamanın stabilize ettiği kısa bir video klip çekmenize izin veriyor. Çektiğiniz klipler video veya döngüsel bir GIF olarak kaydedilebilir ve daha sonra sosyal medyada paylaşılabilir.

Motion Stills ayrıca, bir dakikalık çekime daha kısa bir klipte yoğunlaşacak olan bir “Hızlı İleri” modunu kullanmanızı sağlar. Bu da pürüzsüz tutmak için dengelenir ve oynatma hızını seçebilirsiniz. Motion Stills yalnızca yeni çekimlerde işe yarar. Bu nedenle daha önce çektiğiniz hiçbir şeyi içe aktaramazsınız.

 LightX Photo Editor 

Google Play Store’da birçok filtre uygulaması ve fotoğraf düzelticisi var. Ancak LightX Photo Editor, çok daha az bir boyut ile daha kapsamlı düzenleme uygulamasından biridir. Görüntüyü keskinleştirmek ve lekeleri gidermek için aletlerin yanı sıra çok sayıda filtreye ve daha fazlasına sahiptir.

En İyi Ücretsiz Android Uygulamaları 2019
 LightX Photo Editor 

Rengi, doygunluğu ve tonu değiştirebilir, odağı ayarlayabilir, çerçeve, çıkartma veya metin ekleyebilir, görüntüleri birleştirebilir, kolajlar oluşturabilir. Ayrıca resimler kırpabilir ve döndürebilir, resimlerin üzerine çizimler yapabilir ve bakış açısını değiştirebilirsiniz.

Tüm bunlar ücretsizdir, ancak reklamları kaldırmak ve birkaç ekstra özellik eklemek için isteğe bağlı bir uygulama içi satın alması da vardır.

Sound Amplifier

Sound Amplifier – Ses Yükseltici, kulaklık kullanırken ses deneyimini geliştirmek için tasarlanmış bir Google uygulamasıdır. Bu uygulamayı yüklediğinizde, uygulama menüsünde bunu göremezsiniz. Bunun yerine, telefonunuzun ana ayarlar kısmında Erişilebilirlik bölümünde ve yalnızca kablolu kulaklıklar bağlandığında bulacaksınız.

En İyi Ücretsiz Android Uygulamaları 2019
Sound Amplifier – Ses Yükseltici

Bu uygulama istenmeyen sesleri azaltabilir, mikrofon sesini ayarlayabilir. Ayrıca kulaklıklarınızın bir veya iki tarafından gelen sesi artırabilir veya ince ayar yapabilirsiniz.

Uygulamanın temel amacı, yüksek sesleri aşırı artırmadan sessiz sesleri artırarak sesi daha net hale getirmek ve sese daha iyi odaklanabilmek için arka plan gürültüsünü azaltmaktır.Testlerimizde oldukça iyi bir iş çıkardı, ancak kablolu kulaklıklara duyulan ihtiyaç gibi önemli bir konu var.

Over: Edit & Add Text to Photos

Over sosyal medya görüntülerini bir üst seviyeye çıkarmak için yararlanabileceğiniz bir uygulama olabilir. Fotoğraflar, resimler ve metinlerle dolu şık tasarımlar oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm araçlara sahiptir.

En İyi Ücretsiz Android Uygulamaları 2019
Over

Aynı zamanda Instagram, Facebook ve diğer birçok sosyal site için ve hatta afiş ve broşürlerde kullanım için de uygundur. Uygulama, birçoğu popüler sosyal siteler tarafından kullanılan boyutlarla tam olarak aynı şekilde çeşitli tuval boyutları arasından seçim yapmanızı sağlar.

Daha sonra, bir dizi yazı tipi, renkleri ve konumlandırma yeteneği ve daha fazlasını içeren çeşitli seçeneklerle resim ve metin eklemenizi sağlar.

 Houzz

Evinizi yeniden dekore etmek veya geliştirmek korkutucu bir beklenti olabilir. Ancak Houzz bunu biraz daha yönetilebilir hale getirebilir. Milyonlarca fotoğraf kitaplığından ilham alarak, çeşitli tarzlarda iç ve dış mekanlar sergileyerek sizlere bir fikir sunar.

En İyi Ücretsiz Android Uygulamaları 2019
Houzz Interior Design Ideas

Ayrıca, ihtiyacınız olan tüm mobilya ve diğer eşyaları bulmak ve artırılmış gerçeklik kullanarak evinizde ürünleri görmenize izin verecek kadar ileri gitmenize de yardımcı olur.

Sizleri ekstradan iç mimar ya da bir usta bulma zorluğundan kurtararak, bütün yükü üzerine alır. Görevi kendiniz üstlenmeyi planlıyorsanız, Houzz topluluğundan tavsiye alma sisteminin yanı sıra, yardımcı olacak birçok makale de bulunmaktadır.

 Sticker Maker

WhatsApp kullanıyorsanız, muhtemelen şirketin sticker hizmeti için destek eklediğini biliyorsunuzdur. Bu sayade emojiler ve GIF’ler gibi daha büyük emoji benzeri görüntüler gönderebilirsiniz. Tabiki yüklü olarak gelen çok az sticker var.

Sticker Maker sayesinde, kendi stickerınızı kendiniz yapabilirsiniz. Uygulamada, önce adlandırabileceğiniz yeni bir “etiket paketi” oluşturup ardından telefonunuza bir görüntü yükleyip, resmin etiket olarak kullanmak istediğiniz bölümünü kesmeniz yeterlidir.

En İyi Ücretsiz Android Uygulamaları 2019
Sticker Maker

Mükemmel bir kare veya daire kesmek için uygulamadaki araçları kullanabilirsiniz. İsterseniz görüntüyü de döndürebilir ve bütün işlem bitince stickerınızı kaydedebilirsiniz. Paketler en fazla 30 sticker içerebilir ve en az ise üç tane gerekir.

En az üçünü yaptıktan sonra, paketi diğerlerininki gibi özel çıkartmalarınızı kullanabileceğiniz WhatsApp’a gönderebilirsiniz. Daha sonra tekrar sticker eklemek veya çıkartmak istiyorsanız, bunu da yine buradan yapabilirsiniz.

Pexels

Pexels, ticari kullanımlar da dahil olmak üzere herhangi bir amaç için ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir fotoğraf veritabanıdır. Anahtar kelimeleri kullanarak arama yapabilir veya trend görüntülere göz atabilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Android Uygulamaları 2019
Pexels

Bir fotoğrafın üzerindeki kişi ismine dokunduğunuzda, kişinin Pexels üzerindeki diğer çalışmalarını gösterir ve takip edebilirsiniz. Böylece yükledikleri hiçbir şeyi kaçırmazsınız. Ayrıca Pexels içinde fotoları beğenebilir, kaydedebilir ve bunları uygulamanın dışına çıkarabilirsiniz.

Aynı şekilde Pexels, sizinde fotoğraflar yükleyip kullanmanıza izin verir. Son olarak Pexels’i kullanmayı seçtiniz anda, doğrudan hoş ve güzel bir arayüze sahip uygulama olduğunu anlayacaksınız.

Bitmoji

Hiç kendine özgü bir emojini ve kendizin özel olarak oluşturacağı stickerlara sahip olamyı istedin mi? O zaman kesinlikle Bitmoji’yi indirmelisin.

En İyi Ücretsiz Android Uygulamaları 2019
Bitmoji

Bu, kendi resimlerinizi karikatür biçiminde yeniden oluşturmanıza olanak sağlar ve mümkün olduğunca mükemmel görünmelerini sağlamak için bir çok araç kullanılabilir. Sonra bir kıyafet seçebilir ve yüzlerce çıkartma olmasa da onlarca kişiye erişim sağlayabilirsiniz.

Bunlar çeşitli sohbet ve sosyal uygulamalarla paylaşılabilir. Ayrıca Bitmoji, Gboard ile daha derin bir entegrasyona sahiptir ve çıkartmalarını doğrudan klavyeden paylaşmanıza izin verir. Program, Snapchat hesabınıza bağlanabilir ve Bitmoji’nizi Snapchat avatarınız yapar. Bitmoji’nizin görünümünü istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Canva

Canva, öncesinde iOS destekli cihazlar için vazgeçilmez uygulamalardan birisiydi. Şimdi ise Android’e de geldi. Size bloglar veya diğer sosyal medya için posterler, kolajlar, el ilanları, kartlar, Instagram yazıları, afişler ve başlıklar oluşturmanın basit ve güçlü bir yolunu sunuyor.

En İyi Ücretsiz Android Uygulamaları 2019
Canva

Grafik tasarım uygulamasıdır ve başlattığınız andan itibaren sezgiseldir. Tasarlamak istediğiniz içerik türünü seçerek başlayın, daha sonra çok çeşitli hazır şablonlar arasından seçiminizi yapın veya belirli bir şeyi arayın. Bu işlem bittiğinde, düzenlemeye hazırsınız.

Ortama duyarlı araçlarla değiştirmek için bir şablonun herhangi bir yerine dokunabilirsiniz. Metne dokunun, örneğin yeni bir şeyler yazabilir veya yazı tipini, boyutunu, rengini ve aralığını değiştirebilirsiniz.

Curator

Curator , fotoğraflarınızı tamamen çevrimdışı AI kullanarak düzenleyen ve Google Fotoğraflar gibi bir şeyin gizliliğinden ödün vermeden arama gücü veren ilk galeri uygulaması olduğunu iddia ediyor.

En İyi Ücretsiz Android Uygulamaları 2019

Çok iyi çalışıyor. Uygulamayı ilk başlattığınızda analiz eder ve tüm fotoğraflarınıza etiketler atar. Bu yüzden ilk açılış biraz uzun sürebilir. Sonra “plaj” veya “kedi” gibi bir anahtar kelime kullanarak arama yaparsanız, kendi atadığı etiketler ile o resimlerini alır getirir.

Curator, iki tema ve albümleri, tüm görüntüleri veya atanmış tüm etiketleri görüntüleme özelliğine sahip hoş bir arayüze sahiptir. Albümler yeniden adlandırılabilir. Fotoğraflar albümler arasında hareket ettirilebilir ve arayüzde daha hızlı gezinmenize yardımcı olmak için jest kontrolleri vardır.

Picai

Tüm fotoğraflarınıza filtre yerleştirmeyi seviyorsanız, işlemi pek çok uygulamadan daha akıllı hale getirdiğinden Picai’yi sevme ihtimaliniz çok yüksek. Ancak bu, daha önce çektiğiniz fotoğraflara filtre uygulamak için bir araç değildir (bunu da yapabilirsiniz). Aksine, bu bir kamera uygulamasıdır.

En İyi Ücretsiz Android Uygulamaları 2019

Basitçe fotoğrafını çekmek istediğiniz bir şeye kameranızı yöneltin, yerleşik yapay zeka otomatik odaklama sağlayacak. Hatta ne gördüğünü anlatan bir metin açılır penceresi sağlayacak kadar ileri gidebileceksiniz. Oradan otomatik olarak uygun olacağını düşündüğü filtreleri seçecek ve bunlardan ikisini vizöre yerleştirecek – biri sol yarıda, diğeri sağda.

Bu, bir fotoğraf çekmeden önce bir filtrenin nasıl görüneceğini görebileceğiniz anlamına geliyor. Birinden memnunsanız, seçmek için yatay olarak kaydırabilir veya filtreler arasında dolaşmak için yukarı veya aşağı kaydırabilirsiniz.

PhotoDirector

PhotoDirector, Android’de bulunan diğer foto editörlerine göre daha güçlü ve cilalı fotoğraf düzenleme uygulamalarından biridir. Eğlenceli filtreler, çerçeveler ve efektler sunuyor. Örneğin, efektlerin gücünü ayarlayabilir ve bunları genel veya seçici olarak uygulamayı seçebilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Android Uygulamaları 2019

Beyaz dengesi, doygunluk, renk tonu, netlik, ton ve daha fazlasını ayarlayabildiğiniz için çekirdek görüntü üzerinde de çok fazla kontrol sahibi olursunuz. Ayrıca görüntüyü döndürebilir, kırpabilir veya yansıtabilir, bölümleri kesebilir, perspektifi ayarlayabilir ve portre çekmişseniz kırmızı gözü giderebilirsiniz.

Burada listelenecek çok fazla şey var, kısacası PhotoDirector kapsamlı bir uygulama. Sadece daha önce çektiğiniz fotoğrafları da düzenlemekle sınırlı değilsiniz; ayrıca yeni çekimler yapmanıza ve hatta fotoğraf çekmeden önce efektlerin ve filtrelerin nasıl görüneceğini görmenize olanak tanıyan bir kamera bileşeni de bulunmaktadır.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here