En korkutucu 5 Ortaçağ işkence aracı
03-07-2014
74
0

Eski tarihlerden günümüze kadar uygulanan birçok işkence çeşidi mevcut, örneğin son yılların televizyon ekranlarına çıkan kuzuların tuzlanıp gıdıklanarak işkence edilmesi gibi ve daha birçoğu ancak günümüzün işkenceleri bu haberimizde yazacağımız işkence aletleri sizleri korkutacak.

1- Kafa Ezici

İnsanın kafasının en üstünden yerleştirilerek çene kısmı en alt tarafa konur, ve vida yavaş yavaş sıkıştırılmaya başlanır, işkence edilen kişinin ilk olarak dişleri ve çenesi parçalanır, ondan sonra ise gözleri yuvalarından fırlar, en son ise kafatası çatlar ve beyin ve diğer kafamızda bulunan organlar dışarı çıkar, kurban ölür.

En korkutucu 5 Ortaçağ işkence aracı

En korkutucu 5 Ortaçağ işkence aracı

2- Timsah Makası

Devlet adamlarını ve hükümdarları öldürmek isteyen insanlara uygulanan ve en kötü diyebileceğiniz işkence türüdür, timsah ağzı gibi olan ağız kısmına akıl almaz sayıda jilet yerleştirilir ve ateşte kızgınlaştırılır, işkence edilecek kişinin penis (erkek üreme organı) kıstırılır ve kopartılır, işkence edilecek olan kişi kan kaybından ölür.

En korkutucu 5 Ortaçağ işkence aracı

3- Göğüs Koparıcı

Kadınlara yönelik olan bu işkence aracı evlilik dışı bekar iken cinsel ilişki (birleşme) yaşayan kadınların göğüslerine bir işaret olsun ve daha önce ilişkiye girdiği belli olması için yapılırdı, eğer bir kadın evlilik dışı birleşme yani cinsel ilişki yaşarsa ve bunun sonucu çocuk dünyaya gelirse bu araç kadınların göğüslerine çıplak olarak uygulanıyordu, kızgın ateş veya soğuk ateş üzerinde iki tercihten biri seçilerek yapılan işlem kadınların göğüslerini et parçalarına çeviriyordu.

En korkutucu 5 Ortaçağ işkence aracı En korkutucu 5 Ortaçağ işkence aracı

4- İspanyol Eşeği

Yine unisex (her iki cins için uygun olan) işkence aracı, bu işkence aracının asıl görevi kurban ucuna sivri bir üçgen yerleştirilmiş uzun bu tahta parçasına oturtulur, çıplak olarak tahtanın sivri kısmına oturtulan kurbanın ayaklarına yaptığı suça göre ağırlık bağlanır, bundan sonrası işkence yapan kişinin vicdanına kalmıştır.

En korkutucu 5 Ortaçağ işkence aracı En korkutucu 5 Ortaçağ işkence aracı

5- Judas Sandalyesi

Günümüzde kalmadı dediğimiz ama hala devam edebilen işkence türlerinden bir tanesi diyebileceğimiz bir işkence türüdür, ip ile yukarıya asılı olan işkence edilecek kişi yavaş yavaş piramidin sivri kısmına doğru indirilir, kurban eğer erkek ise erkek cinsel organı (penis) kısmına ağırlık uygulanırdı, eğer kurban kadın ise kadın cinsel organı (vajina) kısmına ağırlık uygulanırdı, ağırlık veya baskı yapan işkenceyi yapan kişinin isteğine göre ağırlık değiştirilebiliyordu.

En korkutucu 5 Ortaçağ işkence aracı En korkutucu 5 Ortaçağ işkence aracı

Sizce günümüzde bu tür işkence türleri devam etse suçlar daha az olurmuydu? veya günümüzde bu tür işkence türleri uygulansa sizin düşünceniz ne olurdu? bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

Etiketler

Değerli düşüncelerinizi almak isteriz:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.