en ucuz asker telefon modelleri

Ülkemizde TSK’nın yani Türk Silahlı Kuvvetlerinin askerde cep telefonu kullanımına izin vermesinin ardından bazı cep telefonu üreticileri harekete geçti. Bu uygulamayı fırsat bilip yeni telefonlara yöneldi ve uygun fiyatlı telefonlarını hızlı bi şekilde piyasaya sürdü.

Öncelikle Türk Silahlı Kuvvetlerinin izin verdiği cep telefonları diğer cep telefonlarından biraz farklı. Yani bazı özellikleri kısıtlanmış da denebilir. Asker telefonlarında olmaması gereken en büyük 2 özellik ön ve arka kamerası olmaması ve herhangi bir internet bağlantısının bulunmaması olarak açıklandı.

Asker telefonu nedir?

Asker telefonu, ülkenin çeşitli bölgelerinde vatani görevini yapmakta olan er ve erbaşlar için kamera ve internet gibi başlıca özellikleri kısıtlanmış sadece arama yapma, sms atma, çağrı alma gibi özelliklerin kullanıldığı cep telefonlarına verilen addır. Bazı modellerde de düşük hızda internet kullanımı olabiliyor.

Asker telefonlarının diğer bir özelliği de oldukça ucuz olması, taşınabilir olmasıdır. Bu doğrultuda GSM Operatörlerinin de TSK’nın açıkladığı bilgiler doğrultusunda hazırlık yaptıkları ve bu yönde GSM paketleri hazırladıklarını söylemekte fayda var.

En ucuz Asker Telefonları Neler?

Askerlerin binlerce telefon arasından istedikleri cep telefonlarını almaları yönünde bir rehber hazırladık ve en uygun fiyatlı asker telefonlarını aşağıda listeliyoruz.

Anka A9

Anka A9: Bu telefonun en büyük özelliği tasarımı. Oldukça hoş tasarıma sahip bu cep telefonu askeri kamuflaj desenlerinde tasarlanmış. En gözde özellikleri arasında radyo ve mp3 çalar bulunuyor. Üzerinde bulunan dahili hafızası da oldukça yeterli düzeyde ve 8 GB.

1.8 inç ekran boyutu olan Anka A9 asker telefonunun diğer özellikleri arasında, GPRS, Alarm, oyunlar, ses kaydı, ajanda gibi basit uygulamalar yer alıyor. Bu cep telefonunun oldukça uzun kullanım sağlayan birde bataryasının olduğunu söyleyelim. Anka A9 fiyatı 92 TL. Ürünü internet sitelerinden kolayca sipariş verebilirsiniz.

 

Samsung 1190Samsung 1190: 2. asker telefonumuzda Samsung’un kapaklı asker telefon modeli karşımıza çıkıyor. Diğer bir tuşlu asker telefon modelimiz 1190’in özellikleri arasında uzun pil süresi, herşeyden önce şık tasarım, renkli ekran, ajanda, alarm, hesap makinası, dönüştürücü, kronometre gibi küçük çaplı uygulamalar mevcut.

Tasarımı sayesinde cebinizde fazla yer kaplamayacaktır. Özellikle üst ceplerinize rahatça sığabilir ve kolay saklanabilir bir modeldir. Samsung 1190‘nin fiyatı şıklık ve kalite farkından dolayı biraz yüksek gelebilir. Fakat bu fiyatın hakkını vereceğine emin olabilirsiniz. Türkiye’de N11 gibi e-ticaret sitelerinde yaklaşık 175 TL fiyat etiketi ile satın alabilirsiniz.

Nokia 100Nokia 100: Nokia modelleri listemizde olmazsa olmaz. Nokia 100 asker telefonu sadece ve şık tasarıma sahip diğer bir modelimiz. 800 mAh batarya ile 850 saat gibi uzun kullanım süresi sunan cep telefonu, 65.000K renkli ekrana sahip. Sadece 70 gram ağırlığındaki cep telefonu ile kesintisiz 7 saatten fazla konuşmanız mümkün.

Nokia 100 cep telefonun diğer özellikleri arasında 1.8 inçlik tft ekran, el feneri, FM Radyo, ve dahili oyunlar bulunuyor. Telefonu internette sıfır olarak bulmanız biraz zor gibi. Çoğu yerde stoklar bitmiş. Fakat ikinci el alabilirsiniz. Yaklaşık fiyatı 100 TL civarındadır.

Nokia 1280Nokia 1280: Nokia’nın şarjı uzun giden diğer bir asker telefonu Nokia 1280, basit ve kullanışlı tuş takımı ile öne çıkıyor. Tuşları oldukça geniş olan telefonu kullanmak çok kolay. Tasarımı ayrıca toza da dayanıklı, kapağı ise çizilmeyen malzemeden yapılmış.

Telefonun diğer özellikleri arasında radyo, 500 adet rehber, 250 adet sms saklama hafızası bulunuyor. Ayrıca telefonu el feneri olarak da kullanabiliyorsunuz. Bunun için tek tuşa basmanız yeterli. Askerler için vazgeçilmez bir özellik diyebiliriz. Üzerinde dahili alarmı ve sesli saat uygulaması bulunuyor.

Bu cep telefonunu eller serbest olarak da kullanabiliyorsunuz ve cep telefonu sadece 82 gram ağırlığında. Diğer ölçüleri ise 107.2 x 45.1 x 15.3 mm. Yukarıda da söylediğimiz gibi telefon ile 528 saate kadar kullanım yapabiliyorsunuz. 65K TFT ekrana sahip cep telefonu 2G bağlantı kullanıyor. Fiyatı ise 135 TL’den başlıyor. Bu özelliklere göre oldukça iyi bir fiyata sahip diyebiliriz.

Nokia 1800Nokia 1800: Bu cep telefonunun ayrıca çift hat destekli olan modeli de var ve aralarında sadece 10-15 TL fark var. Ayrıca bu asker telefon modeli yukarıda paylaştığımız telefonlar arasında en yüksek fiyata sahip bir modellerden biri. Özellikleri Nokia 1280 modeline çok benziyor. Tabii biraz daha şık olduğunu söylememiz gerek.

219 TL fiyat etiketi ile sahip olacağınız Nokia 1800 asker cep telefonu 79 gram ağırlığında 107 x 45 x 15 mm ölçülerinde. Telefonun 65K TFT 1.8 inç ekranı bulunuyor. Telefonun diğer özellikleri 2G bağlantı özelliği, Dahili oyun, radyo yer alıyor. Ayrıca yaklaşık 480 saat kullanım süresi olduğunu da hatırlatalım.

Şimdilik en çok satılan asker telefon modellerini hatta en ucuz asker telefonlarını listeledik. Fakat bu makale ile kalmayacağız ve her hafta yeni bir asker telefonunu listemize ekleyeceğiz. Sizlerin de talepleri doğrultusunda asker telefonlarını inceleyip tüm detayları ile sizlere aktarmak isteriz.

Lütfen sormak istediğiniz konuları aşağıdaki yorum alanını kullanarak bizlere iletin. Şimdiden hayırlı teskereler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here