Eski iPhone Kullanıcıları iOS 9.3’e Dikkat!

Apple’ın 21 Mart tarihinde kullanıma açtığı iOS 9.3 güncellemesi eski nesil iOS cihazlarda sorun çıkartıyor. Detaylar haberimizde.

Apple’ın 21 Mart tarihinde gerçekleştirdiği etkinlikte tanıtılan ve aynı gün kullanıcılara sunulan iOS 9.3 güncellemesi eski cihazlarda problem çıkardı. Geniş bir ürün kitlesine sunulan güncelleme iPad Air ve öncesi tabletlere, iPhone 5s ve öncesi telefonlara güvenlik doğrulaması problemi yaşattı.

Yaşanan sorun nedir?

Eski nesil iOS kullanıcıları cihazlarına iOS 9.3’ü kurduktan sonra yeniden başlayan cihazlar Apple ID doğrulaması talep ediyor. Bu doğrulamayı yapmak isteyen kullanıcılar sunuculara erişimde sıkıntı yaşıyor ve cihazlarını kullanamıyorlar. iTunes üzerinden geri yükleme yapsanız bile cihazlar maalesef çalıştırılamıyor.

Eski iPhone Kullanıcıları iOS 9.3’e Dikkat!

Apple tam çözüm sunamadı!

Apple’ın resmi sitesinden konu hakkında yayınladığı makalede sorunu tamamen çözebilecek bir açıklama yer almıyor. Apple, durumu sakinleştirecek bir açıklama yapmış desek yanılıyor olmayız. Apple ID sıfırlama yöntemlerini aktaran Apple, sunucuya erişememe problemi için bir çözüm sunamamış.

Güncelleme durduruldu!

Eski iOS cihazları için iOS 9.3 güncellemesi dağıtımı Apple tarafından durduruldu. Konunun çözülmesinin ardından eski cihazlar için güncellemenin tekrar aktif olacağını belirten Apple, bu yeni güncellemede sadık kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattı diyebiliriz. Güncelleme problemi tamamen çözülene kadar eski nesil telefon ve tabletlerinizde eski sürümleri kullanmaya devam etmek en sağlıklısı olacaktır.

iOS 9.3 yayınlandı! İşte yep yeni özellikler

En Sık Karşılaşılan iOS 9.3 Problemleri ve Çözümleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here