kışlada cep telefonu kullanımına yönelik bazı düzenlemeler getirilmişti.
kışlada cep telefonu kullanımına yönelik bazı düzenlemeler getirilmişti.

Bildiğiniz gibi, askeriye içerisinde yapılan yeni düzenleme sayesinde vatan görevini ifa etmekte olan tüm askerlerimiz için, kışlada cep telefonu kullanımına yönelik bazı düzenlemeler getirilmişti. Bu düzenlemelere göre, normal hattını asker hattına çevirebilecek olan vatandaşlar, kışla içerisinde belirli özelliklere sahip telefonları, belirli saatler içerisinde, belirli kişileri arama özelliği atanarak kullanabilecekti.

Bu durumda kameralı, ses kaydetme, internete girme gibi özellikleri olan telefonların pek çoğu kullanım dışı kalıyor. Bu sayede de “eski telefon pazarına da nur yağıyor” yorumları yapılmaya başlandı bile. Peki sahiden de pazarda eski telefonların satışı patlayacak mı?

Kışlaya giderken alınacak olan telefonlar sayesinde elbette ki eski telefon satışı konusunda bir artış yaşanacağı söylenebilir. Ancak ülkemizde sürekli olan bir alışkanlık da, eski elektronik aygıtların bir türlü atılamıyor olması olarak nitelendirilebilmekte. Dolayısıyla pek çok aile üyesi, geçmişte kullandıkları telefonları bir köşede saklıyor ve kendi telefonlarının bozulma ihtimaline karşı yedek olarak tutuyorlardı. Askerlik meselesinin gündeme gelmesi ise eski telefonların tekrar kullanıma çıkmasını sağlayacak: yani bir dönemin klasiği olan Nokia 3310, 3210, 1100 gibi telefonları tekrardan, bu sefer askerlerimizin ellerinde göreceğiz.

Yeni Nokia 3310 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here