Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Evernote Linux İstemcisi Geliyor!

Evernote Linux İstemcisi Geliyor!

-

Resmi Evernote Linux İstemcisi Geliyor; GParted 1.1.0 Yayınlandı.
GParted ekibi kısa bir süre önce, kararlı GParted Live 1.1.0-1 ve GParted 1.1.0’ı içeren ve küçük hata düzeltmeleri ve geliştirmeleri içeren iki sürüm açıkladı.

Bilmiyorsanız, GParted, kullanıcıların disk bölümlerini veri kaybı olmadan değiştirmesine izin veren bölüm yöneticisi ve editör yazılımıdır. Öte yandan GParted Live, GParted uygulamasını içeren küçük bir önyüklenebilir GNU / Linux dağıtımıdır.

GParted 1.1.0, JFS boyutunu yanlış hesaplayan hataları düzeltti ve FAT16 / 32 kullanımını okumak için daha hızlı minfo ve mdir’e geçti.

Diğer değişiklikler yapıldığında GParted, çok küçük (<= 40KiB) sürücülerde kilitli LUKS şifreli bölüm ve “seek () için geçersiz argüman) ile ilgili hatayı kaldırdı.

Ayrıca, GParted Live, önceki GParted uygulamasını ve Linux çekirdeğini, hata düzeltmeleriyle birlikte en son v1.1.0 ve v5.4.13-1 sürümüyle değiştirdi.

GParted

Evernote
Evernote için üçüncü taraf web istemcisini kullanmaktan hoşlanmayan bir Ubuntu veya başka bir Linux dağıtım kullanıcısıysanız, Evernote CEO’su Ian küçük sizin için bazı iyi haberler var.

Son blogunda Ian, Linux tabanlı işletim sistemi için resmi bir masaüstü istemcisinin sürekli geliştirilmesini ima etti. Ekibin bulutta yeniden mimari ve veri taşıma üzerinde yüksek hızda çalıştığını belirtti.

Şu anda, Evernote, Linux platformu için resmi bir Evernote masaüstü istemcisi sunmamakla birlikte, başka üçüncü taraf istemciler veya Evernote’un alternatifleri de mevcuttur.

Linux için Evernote’un yeniden tasarlanan web istemcisinin Elektron sürümü olarak gelip gelmeyeceği veya yeni, yerel bir uygulama olup olmayacağı henüz doğrulanmadı.

Kaynakfossbytes

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Realme 6 ve 6 Pro Telefonlarının Fiyat Listesi Ortaya Çıktı!

Realme, 5 Mart'ta Realme 6 ve Realme 6 Pro akıllı telefonlarını piyasaya sürecek. Lansmana birkaç gün kala sızıntılar arttı. Bir yayın ise, Realme 6 ikilisinin...

Nubia Red Magic 5G Canlı Canlı Görüntülendi!

Nubia'nın Mart ayında Red Magic 5G oyun akıllı telefonunu piyasaya sürmesi bekleniyor. Cihaz, yakın zamanda TENAA listesinde de görüntülendi. Bu da telefonun yakın zamanda piyasada...

Samsung Galaxy Tab S6 Lite Tasarımı Sızdırıldı!

Samsung, geçtiğimiz Temmuz ayında, amiral gemisi özelliklerine sahip Galaxy Tab S6'yı piyasaya sürdü. Şimdi ise şirketin, Galaxy Tab S6'nın 5G sürümünü duyurması bekleniyor. Yakın tarihli bir bulgu, Galaxy...

OPPO Find X2 OLED Ekranı İle Rekor Kırabilir!

Oppo, Find X2, bir akıllı telefonun sunabileceği en iyi ekranlardan birine sahip olacak. Resmi Oppo hesabından ve şirketin Başkan Yardımcısı Brian Shen'den...

Realme 6 Pro Geekbench’te Görüntülendi!

Realme 6 serisinin Perşembe günü açıklanacağı doğrulandı. Lansman öncesinde, Realme 6 Pro Geekbench kıyaslama platformunda görüntülendi ve karşılaştırma sonuçları bazı önemli detayları...