Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Evernote Linux İstemcisi Geliyor!

Evernote Linux İstemcisi Geliyor!

-

Resmi Evernote Linux İstemcisi Geliyor; GParted 1.1.0 Yayınlandı.
GParted ekibi kısa bir süre önce, kararlı GParted Live 1.1.0-1 ve GParted 1.1.0’ı içeren ve küçük hata düzeltmeleri ve geliştirmeleri içeren iki sürüm açıkladı.

Bilmiyorsanız, GParted, kullanıcıların disk bölümlerini veri kaybı olmadan değiştirmesine izin veren bölüm yöneticisi ve editör yazılımıdır. Öte yandan GParted Live, GParted uygulamasını içeren küçük bir önyüklenebilir GNU / Linux dağıtımıdır.

GParted 1.1.0, JFS boyutunu yanlış hesaplayan hataları düzeltti ve FAT16 / 32 kullanımını okumak için daha hızlı minfo ve mdir’e geçti.

Diğer değişiklikler yapıldığında GParted, çok küçük (<= 40KiB) sürücülerde kilitli LUKS şifreli bölüm ve “seek () için geçersiz argüman) ile ilgili hatayı kaldırdı.

Ayrıca, GParted Live, önceki GParted uygulamasını ve Linux çekirdeğini, hata düzeltmeleriyle birlikte en son v1.1.0 ve v5.4.13-1 sürümüyle değiştirdi.

Evernote
Evernote için üçüncü taraf web istemcisini kullanmaktan hoşlanmayan bir Ubuntu veya başka bir Linux dağıtım kullanıcısıysanız, Evernote CEO’su Ian küçük sizin için bazı iyi haberler var.

Son blogunda Ian, Linux tabanlı işletim sistemi için resmi bir masaüstü istemcisinin sürekli geliştirilmesini ima etti. Ekibin bulutta yeniden mimari ve veri taşıma üzerinde yüksek hızda çalıştığını belirtti.

Şu anda, Evernote, Linux platformu için resmi bir Evernote masaüstü istemcisi sunmamakla birlikte, başka üçüncü taraf istemciler veya Evernote’un alternatifleri de mevcuttur.

Linux için Evernote’un yeniden tasarlanan web istemcisinin Elektron sürümü olarak gelip gelmeyeceği veya yeni, yerel bir uygulama olup olmayacağı henüz doğrulanmadı.

Bizi Youtube'ta takip et!

Kaynakfossbytes

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

Samsung Galaxy F41 için Yeni Bir Video Yayınlandı

Samsung'un F serisi adı verilen yeni bir akıllı telefon serisine geçiş yapacağı biliniyor. Marka bu serinin ilk modelini Samsung Galaxy F41 olarak...

Huawei Mate 40 Pro için Çalışır Halde Görüntüler Yayınlandı

Huawei Mate 40 Pro, her sıkıntıya ve her engele karşı satışa çıkacak gibi duruyor. İlk iddiaya göre bu modelin Kirin işlemcisi son...

Oppo Reno4 Lite’ın Fiyatı ve Renk Seçenekleri Sızdırıldı!

Oppo geçtiğimiz günlerde Oppo F17 Pro ve Oppo Reno4 Pro 4G akıllı telefonlarını tanıttı. Son raporlar, F17 Pro'nun Avrupa'da Oppo Reno4 Lite...

Google Nest Audio Akıllı Hoparlör İle Tanışın!

Google, yeni akıllı ev ürünlerini gizli tutmakta zorlanıyor. Nitekim Google Chromecast'ta tanıtılması beklenen Google Nest Audio da bir sızıntıya maruz kaldı.

Samsung Galaxy A72, Beş Kameraya Sahip Olabilir!

Birkaç yıl önce Samsung, dünyanın ilk dört kameralı telefonu Galaxy A9'u (2018) tanıttı ve şimdi şirket beş kameraya kadar çıkmaya çalışıyor. Beşli...