evler için özel piller

Zaman zaman yaşanan elektrik kesintilerine önlem niteliği taşıyacak bir araç ile bu tür durumları hayatınızdan çıkaracaksınız. Bu tür bir cihaz üretimine girmesine dair çalışmalarını başarıyla sonuçlandıran Amerikalı elektrikli araç üreticisi Tesla, otomobillerde uyguladıkları tasarımları ev ortamında da kullanma amacıyla bu tür bir girişim içerisinde yer almaya başladı.
güneş enerjisi ile çalışan piller

Elektrik Kesintilerinden Müzdarip Olmayacaksınız

Tesla tarafından gündemde kalan bu yeni nesil piller sayesinde evlerde kullanılan enerjiler, güneş panelleri sayesinde depolanarak; doğal bir aşamadan geçmekte olup; bu faktörlerin gündem gelmesi sağlanabiliyor. Bu aşamada yer eden Tesla, yakın gelecekte elektriksel bir sorunu da tamamıyla ortadan kaldırabilecek bir sürece de dahil olarak çalışarak, daha kapsamlı bir boyuta doğru adım atabiliyor.
Powerwall pilleri sayesinde güneş enerjisini gündemine taşıyarak; bu noktada içerisinde depoladığı enerjiyi de güneşin olmadığı anlarda kullanma şansından fayda sağlamanız konusunda önemli bir yerde durmaya başlayacak gibi görünüyor.
Fiyat açısından şimdilik sadece alım gücü yüksek insanlara hitap edecek olan bu tür piller, giderek daha da önemli bir yol kat edecek ve zaman içerisinde daha küçük boyutlarda yer alacak seviyede bulunarak; her kesimin kullanacağı bir noktada adından söz ettirecek. 3500 dolarlık bir fiyat seçeneği ile karşımıza çıkan bu pil türleri 100 kilogramlık ağırlığı ile ön plana çıkan bir detay sayesinde ev ya da iş yerlerinde kurulumu gerçekleştirilebiliniyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.