Ana Sayfa Otomobil Exynos Auto 8890 İşlemcileri Audi A4’e Güç Verecek

Exynos Auto 8890 İşlemcileri Audi A4’e Güç Verecek

-

Samsung’un akıllı telefonlarında iki farklı işlemci modeli kullandığı biliniyor. Marka bir yandan amiral gemisi modellerinde yer verdiği işlemcileri geliştiriyor bir diğer yandan ise hem giriş seviyesi hem de orta segment akıllı telefonlar için işlemciler geliştirilmeye devam ediyor. Fakat bu kez durum biraz daha farklı.

Aslında bakarsanız markanın sadece akıllı telefonları ya da tabletleri için işlemciler geliştirmediğini görüyoruz.

Bunun yanında otomobillerde kullanılan işlemciler de geliştiriliyor. Bu işlemci modellerinden birisi de Exynos Auto 8890 serisi oldu. Son seri Audi A4 modellerinde yer alacak olan işlemcilerin detayları da ortaya çıkmış durumda.

Exynos Auto 8890 Neler Sunacak?

Audi A4 serisi araçların yeni modellerinde yer alacak işlemcilerin asıl amacı, multimedya sistemini yönetmek olacak. Araç içerisinde yer alan tüm multimedya sistemine yön verecek olan işlemcilerin, beraberinde özel grafik birimlerinin bulunduğunu da göreceğiz.

Ayrıca sadece multimedya sisteminin yönetilmeyeceğini de belirtelim. Bunun yanında araç içindeki sistemlerin de kontrol edilmesi sağlanacak. Tüm araç içi dinamiklerinin bu işlemci modelleri üzerinden kontrol edilmesi sağlanacak.

Exynos Auto 8890

Haliyle sistem çok daha işlevsel bir yapı almış olacak. Toplamda 8 çekirdeği bulunacak olan yonganın, grafik birimi kısmında da yine 12 çekirdek sunması bekleniyor. Araç içi dinamiklerin kontrollerinin sorunsuz bir şekilde sağlanması için bu sistemin yeterli olmasını bekliyoruz.

Ayrıca Bakınız: Mercedes Fiyat Listesi 2019

Exynos Auto 8890, sesli komut gibi özel sistemlerin çalışmasını da sağlayacak. Samsung bu konuda kesin açıklamalar yapmadı ancak iddialı bir işlemci modelinin sunulduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Zaten Audi A4 gibi iddialı bir araçta kullanılması, ne kadar başarılı bir yonga setinin sunulduğunu gösteriyor.

Exynos Auto 8890

Bir yandan da Samsung’un bu alanda yatırımlarının devam edeceğini belirtelim. Markanın bir yandan da amiral gemisi otomobil işlemcilerini geliştirmek için çalışmaları devam ediyor. Özellikle Alman otomotiv devleriyle ortaklaşa çalışmalar yapıldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Ayrıca Bakınız: En iyi Motor Yağları

Sadece Audi A4 modeli için değil, bunun yanında 2021 model Audi araçlarında da yeni işlemci modellerine yer verilmesi hatta bunun için Exynos Auto V9 modelinin geliştirilmesi bekleniyor.

Exynos Auto 8890

Araçları akıllandıran yeni işlemcilerin neler sunacağı ise tam bir soru işareti olarak kaldı. Henüz bu konuda net bilgiler paylaşılmadı. Yeni detaylar geldiği zaman paylaşmaya devam edeceğiz.