Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Bonfire Uygulamasını Kapatıyor!

Facebook Bonfire Uygulamasını Kapatıyor!

Sosyal paylaşım devi Facebook, Bonfire uygulamasının yeteri kadar ilgi görmediğini ileri sürerek kapatmaya karar verdi...

-

Facebook, grup görüntülü sohbet uygulaması olan Bonfire‘ı 2017 yılında ilk defa piyasaya sürdü. Ancak sonradan anlaşıldı ki grupla görüntülü konuşma desteği taşıyan bu sohbet uygulaması, Houseparty uygulamasını sadece bir kopyasıydı.

Fakat şirket yine de bu uygulamayı devam ettirmekte karar kılmıştı. Taa ki bugüne kadar bu böyle devam etti. Bugün ise sosyal paylaşım devi Facebook, Bonfire uygulamasının yeteri kadar ilgi görmediğini ileri sürerek, Bonfire uygulamasını kapatacağını açıkladı.

Facebook, geçtiğimiz yıl Danimarka ve Avrupa’daki diğer ülkelerdeki grup görüntülü sohbet uygulaması Bonfire’ı test etmeye başladı. O zamanlar sadece popüler olan “Houseparty” uygulamasının bir kopyasaydı.

Facebook Bonfire Uygulamasını Kapatıyor!

Houseparty senkron bir grup görüntülü sohbet özelliğine sahipti. Kullanıcılar uygulamayı açarak, kimlerle takılacaklarını görebilirdi. Aynı Google’ın Allo deneyimi gibi Facebook da bu konuda kendi bekledikleri ilgiyi görmedi. Haberlere göre, HouseParty uygulamasının App Store’daki sıralaması bir yıl önce 327’ye düşmüştü.

Şimdi ise tekrar üst sıralara çıkar mı bilinmez ama, Facebook’un şimdi “Bonfire” ı kapatma kararını vermesine neden olan bir tehdit oluşturmayı bıraktı. Grup görüntülü sohbeti artık Facebook’un diğer uygulama Instagram uygulaması ve Messenger’ın uygulamanın kendisine eklendiği bir özellik haline geldi. Şirket, bu ay sonuna kadar Bonfire’ı destekleyeceğini açıkladı.

KaynakThe Verge