Facebook yeni güncellemesiyle tepkileri topladı,

Facebook‘un eski uygulaması olan müzik tanıma özelliği şuan yürürlüğe girdi. Facebook‘un en ünlü programları arasında bulunan Shazam ortamdaki müziği tanıyıp kime ait olduğunu kullanıcılara gösteriyordu, Facebook‘un yeni güncellemesi de bu yönde.

Facebook yeni güncellemesiyle o anda ortamda çalan film,video,müzik tanıyarak kime ait olduğunu gösterecek ama kafaları asıl karıştıran bu uygulama sadece çalan şarkı veya filmle mi sınırlı kalacak yoksa ortamdaki tüm seslerimi alacak!

Bu güncellemeden sonra yeni özelliğe tepkiler yağdı,bu özelliğin kaldırılması için imza toplanmaya başlatıldı. Bu kampanya sahipleri imza sayısının şuan 542 binlerde olduğunu ve bunu 750 bine kadar taşımayı hedeflediklerini belirttiler.

İnsanlardan gelen en büyük tepki Facebook‘un bu tür uygulamalarla mahremiyete zarar vermesidir. Bu güncelleme geri çekilecek mi,henüz kesin bir bilgi yok. Önümüzdeki günlerde bir karara varılacağı düşünülüyor.

2 YORUMLAR

  1. Haziran ayı Facebook durum güncellemesine “Kasım hissediyor” yazmış gibi bir hava var :) Bu arada siteniz çok güzel bir tasarıma sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here