Ana SayfaTeknoloji HaberleriFacebook hareketli profil resmi dönemini başlatıyor

Facebook hareketli profil resmi dönemini başlatıyor

-

Her geçen gün yeni özellikler getiren Facebook köklü bir değişe daha imza atarak Video ve Gif dönemini başlatıyor.

1.2 Milyar üyesiyle dünyanın en büyük sosyal medya ağı olma özelliğini korumak isteyen Facebook kullanıcılarına daha iyi bir hizmet vererek dikkat çekmek istiyor. 2014 yılı verileri değerlendirildiğinde 2015’de ciddi bir ziyaretçi kaybeden Facebook hala zirvede yer alırken ilerleyen dönemlerde bu yerini korumak için kullanıcıların dikkatini çekecek yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Bu özellikler arasında en dikkat çekici olanı videolardan para kazanma özelliğinin gelmesi ve 360 derece video desteğiydi. Şimdi ise Facebook hareketli profil resmi dönemini başlatıyor.

profil gif

Kullanıcılar artık profil resimlerinin olduğu bölüme 7 saniye‘yi geçmeyen videolar yükleyebilecek veya Gif (Hareketli resimler) ekleyebilecekler. Özellik henüz aktif edilmemiş durumda öncelikle Beta denemeleri yapılacak ve bunun ardından tüm kullanıcılara sunulacaktır.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan 1 saatlik sunucu kesintisinin bu nedenle yaşandığı düşünülüyor. Hareketli profil döneminin başlatılması için alt yapı güncelleştirmeleri gelmiş olmalı.

En merak edilen soru ise şu ;

Facebook profiline video nasıl eklenir ?

Profil değiştirme kısmına geldiğinizde resim ekleme yerine video seçeneğini seçerek önceden sahip olduğunuz 7 saniye uzunluğunda bir video ekleyebilirsiniz. Bir diğer kolay yöntemi ise akıllı telefonlarınızda facebook uygulamasına girerek profil videosu çek seçeneğini kullanmanız olacaktır. Bu seçenekle daha kaliteli ve istenilen kurallara uygun görüntüler oluşturarak profilinizi güncelleştirebilirsiniz.

Facebook profiline Gif nasıl eklenir ?

Öncelikle uygun bir program kullanarak bir gif oluşturmanız gerekmektedir. Sahip olduğunuz görüntü veya fotoğraf dizesini hareketli hale getirerek .gif uzantılı içerikler üreterek profilinizde kullanılabilir hale getirmeniz gerekmektedir.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here