Facebook Home’un artık bir ekibi yok

Bundan çok uzun bir zaman önce olmamış olsa dahi Facebook Home’u hatırlamamız için biraz bir şey hafızamızı zorlamamız gerekebilecek hani, HTC First için entegre edilmiş ve hatta telefonun satışa çıkması aşamasında tanıtılmış olan kısa süre içerisinde Facebook’a ulaşmaya yardımcı olan bir Facebook Launcher’ı. Muhtemelen hatırlamışsınızdır, bildiğiniz gibi HTC First, istenen başarıya ulaşamamıştı, tabii HTC First’in yanında Facebook’un Launcher’ı da yanmıştı ve o da başarısız sayılmıştı.

The New York Times tarafından sunulan yeni habere göre artık Facebook Home diye bir ekip yok ve bu uygulamanın devamını getirmek için çalışacak olan elemanlar bulunmayacak. Bu da demektir ki haliyle Facebook Home’un artık geleceğinde zifiri karanlık günler bulunuyor. Çıkışından bu yana olumlu yorum almaması ve sert eleştirilerin hedefinde olması da belki de biraz Facebook Home’u öldürmüş olabilir.

Facebook Home’a henüz hala Google Play aracılığı ile erişilebiliyor, fakat en son güncellemeyi ne zaman aldığıana bakacak olursak Ocak ayından bu yana kadar uygulama ile ilgili bir güncelleme görülmedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here