facebook-lite-facebooksuz-telefon-kalmasin

“Son model” bir akıllı telefonunuz var ise elbette olmaz ise olmaz uygulamaları sayalım dersek ilk 5 içerinde Facebook mutlaka yer alır. iOS ve Windows Phone’un Android e göre daha uzun sürelerde veni versiyonlar çıkartması kullanıcıların uygulamalar konusunda uyumluluk sorunlarını daha az hissetmesine neden olabiliyor.

facebook-liteAndroid için geliştirilen Facebook Lite ise daha ucuz ve Android 2.x sürümü kullananlar için ideal gözüküyor. Özellikle 2G gibi düşük bant internet kullanan ülkeler ve cihazlar için oldukça ideal gözüken Facebook Lite sadece 252 kb olması da ayrıca önemli bir konu.

Facebook Lite‘ın güncel yani Android 4.x sürümleri için kullanılamıyor olmasının nedeni ise Facebook un reklam politikasına ters düştüğü ile ilgili olduğu belirtiliyor.

Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook’un Facebook at Work den sonra Facebook Lite ile daha fazla kişiye ulaşma stratejisi, Facebook un daha fazla yayılmacı bir politika izlediğini de gösteriyor. Bu nedenle yakında Facebook tarafından önemli bir uygulama daha Facebook çatısı altına alırsa haberi sürpriz olarak değerlendirmeyeceğimizden hiç kuşkunuz olmasın.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here