Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Messenger Çok Yakında Mesajlara Otomatik Çeviri Yapabilecek!

Facebook Messenger Çok Yakında Mesajlara Otomatik Çeviri Yapabilecek!

Facebook yorumlarında bulunan otomatik çeviri özelliği Messenger'a da geliyor...

-

Facebook‘ta yorumları otomatik olarak çevirmenizi sağlayan kullanışlı özellik yakında Messenger‘a da geliyor. CNET‘e göre bu özellik ilk olarak ABD ve Meksika’da ortaya çıkacak ve başlangıçta yalnızca İngilizce ve İspanyolca dillerinde çeviri yapabilecek.

M Translations özelliği bu yılki F8 konferansında duyuruldu. M Suggestions bir parçası ise kullanıcıların hızlı yanıtlara katılmalarına, plan yapmalarına veya platformda gezintiye çıkmalarına olanak tanıyan Messenger için bir AI paketi idi.Facebook Messenger Çok Yakında Mesajlara Otomatik Çeviri Yapabilecek!M Translations, Facebook’ta zaten yerleşik olan çeviri özelliğine benzer şekilde çalışır. Yani İngilizce konuşan bir kullanıcı İspanyolca bir mesaj alırsa Messenger otomatik olarak metni çevirmek için bir komut istemi görüntüler. Tabii ki bu özellik diğer yollarla da çalışacak ve İspanyolca konuşanların İngilizce’den otomatik çeviriler alabilmelerini de sağlayacak.

Facebook’un önümüzdeki günlerde mevcut dillerin listesini genişletmeyi planlaması muhtemel olsa da özellik önümüzdeki günlerde ABD ve Meksika’da kademeli olarak yayılacak.