Facebook özür diledi
facebook kullanıcılarından özür diledi

Sosyal medya kullanıcıları hızla artış gösteriyor. Sosyal medya siteleri de kullanıcılarını memnun edici çalışmalarda bulunarak onların bağlılığını hep taze tutmaya çalışıyor. Böylelikle kullanıcılarına yeni yeni sürpriz hazırlayan web sitelerinden Facebook, son olarak yeni yıla girmeden, kullanıcılarına geride bırakacağımız 2014’te nelerle karşılaştığımızı hatırlatan bir video ile karşımıza çıktı.

Facebook, Kullanıcılarından Tepki topladı

Harika bir yıl oldu, Bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz.”sloganıyla hareket eden Facebook, kullanıcılarına yıl içinde karşılaştıkları olayları yeniden hatırlatarak, çoğunlukla olumsuz tepkiler aldı. Sosyal medya kullanıcıları görmek istemedikleri durumlar ile yeniden karşı karşıya gelince eskiye dönük bir burukluk yaşadılar.

Web tasarımcısı ve yazar Eric Mayer; hayatını kaybeden kızının fotoğrafının fotoğraf albümünde yeniden karşısına çıktığında Facebook’u düşüncesiz davranış sergilemekle suçladı. Mayer blog sayfasında paylaştığı yazıda da bu durumdan bahsederek;” İnsanlar her anını neşeli bir biçimde geçiremez. Üzülmek de insanın doğasında olan bir durum olduğundan üzücü sahnelerle yeniden karşı karşıya gelmek burukluk yaratıyor.” dedi.

Facebook’tan da konuya ilişkin bir açıklama geldi. Kullanıcılarından özür dileyen Facebook yönetimi;”Daha iyisini yapacağız.”şeklinde açıklamalarda bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here