Ana Sayfa İpucu Facebook Tema Rengi Nasıl Değiştirilir?

Facebook Tema Rengi Nasıl Değiştirilir?

Milyonlarca kullanıcısı olan Facebook'un Mavi temasından sıkıldınız mı? Sizlere değiştirebileceğiniz en kısa yöntemi anlattık....

-

Facebook tema rengi nasıl değiştirilir? Facebook arayüzü kişiselleştirme nasıl yapılır? Bugün sizlere detaylı bir şekilde bunu göstereceğiz. Facebook’un kurulduğu Şubat 2004’ten bu yana, tasarım ve arayüz konusunda birçok değişiklik geçirdi.

Birçok yeni özellik ortaya koydular, ancak sayfaları için daima aynı menü renginde kaldılar, yani Mavi. Facebook’un rengi piyasaya sunulduğundan beri aynıydı. Aslında, Facebook’un mavi renginin ardında ve neden değişmemelerinin uygun bir nedeni var. Buna karşılık Facebook’un tüm temasını ve arka plan rengini farklı bir renkle değiştirmek çok kolay bir iş.

Bunu, bilgisayar tarayıcınızda yapabilirsiniz, hangisini kullandığınız önemli değil. Bilgisayarınızda Facebook temasını ve rengini, ücretsiz olarak değiştirebileceğiniz, eklentiler vardır. Hazırsanız, Facebook tema rengi nasıl değiştirilir, kısaca açıklayalım.

Facebook Tema Rengi Değiştirme Yöntemi 2019

Öncelikle, web sitesinde Facebook hesabınızın temasını değiştirebileceğiniz birkaç yöntemden bahsedeceğiz. Bu yöntemlerin bilgisayarınızda çalışması için temel gereksinim, çalışan bir Chrome veya Mozilla tarayıcısına sahip olmaktır.

Facebook Tema Rengi Nasıl Değiştirilir?

Google Chrome Facebook Tema Rengi Değiştirme

Google Chrome’da, Chrome web mağazasından yükleyebileceğiniz Chrome uzantıları kullanılarak Facebook renk değiştirme yapılır. Bunlar, varsayılan mavi rengi istediğiniz herhangi bir renkle değiştirmenize olanak sağlar.

  • Google Chrome‘u açın
  • Doğrudan Chrome Web Mağazası’na gidin veya Chrome’da yeni bir sekme açın, sol üst taraftaki Uygulamalar simgesine tıklayın ve ardından uzantıyı yüklemek üzere Web Mağazası‘nı seçin.
  • Sol üst taraftaki arama kutusuna Color Changer for Facebook yazıp Enter tuşuna basın. Yada buradaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Facebook Tema Rengi Nasıl Değiştirilir?
  • Facebook renk değiştirici uzantısını, Chrome’a Ekle yazısını göreceksiniz. Tıkladığınızda, kurulumu birkaç saniye sürecektir.
Facebook Tema Rengi Nasıl Değiştirilir?
  • Uzantı kromunuza eklendikten sonra, artık Facebook hesabınızı açabilirsiniz. Adres çubuğunun sağ üst tarafında mavi bir C simgesi göreceksiniz. Üstüne tıklayın. Facebook rengini ve temasını değiştirin.
Facebook Tema Rengi Nasıl Değiştirilir?
  • Simgeye tıkladığınızda, profilinize en uygun rengi seçebileceğiniz bir renk listesi açılır. Arka plan rengini, metin rengini ve üst çubuk rengini içeren Facebook renk temasının değiştiğini göreceksiniz.

Nasıl göründüğünü kontrol etmek için fare işaretçinizi renk adının üzerine getirin ve sayfa rengini gerçek zamanlı olarak değiştirdiğini görün.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İşte Google Pixel 5 XL Akıllı Telefonu

Google, birkaç farklı üretim yöntemiyle birkaç farklı akıllı telefon serisi sunduktan sonra sonunda başarıyı Pixel ile yakaladı. Seri emin adımlarla yoluna devam...

Samsung Galaxy S20 FE Özellikleri Ortaya Çıktı

Lite versiyon akıllı telefonlara da önem veren Samsung, amiral gemisi modellerine sonradan eklediği Lite modelleri ile ünlenmeye başladı. Ama bu kez durum...

Bugün Koronavirüse 1.041 Kişi Yakalandı, 2.219 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 9 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.024 kişinin COVID-19 testinin...

FIFA 21 Ön Siparişe Açıldı

EA Sports'un başarılı yapımı FIFA 21 ön sipariş süreci başladı. Çıkışına dört ay gibi bir süre kalan oyun, PlayStation 4 kullanıcıları tarafından...

iPhone Servis Fiyatları Zamlandı

Apple, ülkemizde satılan ürünlere yaptığı zam sonrasında iPhone servis ücretlerini de yükseltti. Yeni iPhone servis fiyatları haberimizde bulabilirsiniz. Servis...